Osvětlení do koupelny a WC- teplé či studené?

Od: Datum: 30.03.15 00:16 odpovědí: 8 změna: 30.03.15 20:28

Dobrý večer,

téměř v celém bytě máme připraveno osvětlení bodovými světly. Nicméně, nastalo dilema, jaký typ žárovek použít, zdali studený (bílý) či teplý (žlutý) odstín světla. Na chodbě máme aktuálně studený (bílý) odstín, v koupelně, nad jídelním stolem, v kuchyni a v ložnici máme teplý (žlutý) odstín.

Je vhodné použít studený (bílý) odstín do koupelny a na záchod? Pravděpodobně by vynikly detaily nové koupelny.

Děkuji za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: how
Datum: 30.03.15 00:33

Hmm, vy jste hodně na parádu. Mne zajímá jen to, co mi vyhovuje na oči. Tedy za mne jen teplý odstín.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.03.15 20:28

To je pravda, je to hodně o tom, co líp vypadá. V chodbě si moc nedovedu představit žluté světlo. S bílým vypadá šmrncovněji. Naopak v pokoji, ložnici a obýváku je vhodnější žluté. Jen u té koupelny a záchodu si nejsem jistý. Tam tráví člověk 10-15 minut ve vaně, pak líčení, zuby, umývání rukou, no zkrátka celkem běžné rychlé činnosti. Tak nevím, zdali použít to či ono. Asi zkusím obě varianty a pak se rozhodnu.

Od: wamp®
Datum: 30.03.15 00:39
Je vhodné všechno,co chcete Vy...
Každopádně já volím teplý ton.Koupelna má navodit pocit klidu,uvolnění,relaxace a se studenými tony bude brrrr :(

Datum: 30.03.15 00:50
Také bych použil teplou bílou

Datum: 30.03.15 02:54
Do bytu jednoznačně doporučuji všude teple bílé, nejlépe 2700 K
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.03.15 05:49
Pokud se žena bude líčit v koupelně, bude vhodnější teplá bílá co nejbližší dennímu světlu. Je pravděpodobné, že po nalíčení pod studeným odstínem bílé potom při pohledu sama na sebe na denním světle nebude spokojená. Jiné podání barev = problém!

Datum: 30.03.15 06:38

Volil bych obě možnosti, pro běžný provoz domácností je teplá tzn. pod 4000K pocitově vhodnější, naopak při intenzivních činnostech spíše studená tzn. nad 5000K. Osobně používám obě barvy a i u kutění na kuchyňské lince si do teplé pustím studenou směrovanou přímo na předmět kutění, ale i přijiných činnostech, kde je třeba soustředění je dobrá bílá.

Datum: 30.03.15 07:44

Mám vyzkoušené všechny - od 2700K až do 6500K a zjistil jsem, že nad 3000K jsou vhodné třeba do dílny, garáže nebo jako venkovní, do obytných místností je však opravdu příjemnější teplá, max. do 3000K. Z těch co mám doma, je zatím nejpříjemnější a nejpodobnější světlo klasické žárovce tato:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00301423/

Kdo nakupuje v IKEA, doporučuji si koupit aspoň 1ks na vyzkoušení, je opravdu k nerozeznání od světla klasické žárovky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.