Problém s odstředěním pračky

Od: Datum: 29.03.15 00:08 odpovědí: 7 změna: 07.04.15 19:42

Dobrý den.Je mi jasné,že budu muset zavolat opraváře,ale stejně by mě zajímalo,čím by to mohlo být,kvúli ceně.Dneska jsme dali prát prádlo.Prádlo se vypralo ale bylo málo odstředěné.Dal jsem tedy samotné odstředění,ale vysledek stejný.Když se to jakoby mělo rozběhnout do otáček,tak podle zvuku to snahu mělo ale po asi 7-10 vteřinách se ten zvuk zase ztišil.Prostě tam nebylo takové to klasické hvízdání.Tak jsem zkusil sprchu + odstředění.Voda se napustila,kvrdalo se to,voda se vypustila a dále jak už jsem popsal.Pračka ukáže konec praní a prádlo špatně odstředěné.Žádné zaseklé prádlo nevidím,dole jsem otevřel ten otvor,tam také OK.Servisní tlačítko nesvítí.Nevíte co by to mohlo být,abych věděl v jaké cenové relaci se asi budu pohybovat.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.15 00:46

Zdravím.! Třeba by nebylo od věci, uvést výrobce a typ pračky.

Mi se přihodilo něco podobného na patnáct let staré pračce Ardo a opravář si řekl o 2.500,-Kč.

Tak ji nahradila novější Siemens.

Je to prý ta krabička vzadu, jak se sundá horní dekl. Elektronika. Nemělo smysl to nechávat opravovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.15 01:13

Omlouvám se,zapoměl jsem.Whirpool 7319-stáří 3 roky a 4 měsíce.

Datum: 29.03.15 01:20

Whirlpool jsou největší šmejdy. Celkem běžně u nich odchází tlumiče bubnu a to i v záruce.

Elektronika se rozsype do pěti let. V čem skutečně tkví Vaše závada netuším, jelikož je tam

více možností. Mohlo taky odejít nějaké vinutí motoru.

Bez konzultace s opravářem to asi těžko zjistíte. *nevi*

Datum: 29.03.15 16:12

Pokud je Vaše pračka starší než 5 let, tak neutrácejte za opraváře, který přijde a řekne, že musí pračku odvézt do dílny a pak že řekne cenu opravy. Pokud budete souhlasit s předběžnou cenou 2000, Kč (méně nenapíše - je tam i doprava), tak už Vás mají chyceného a zaplatíte za banální opravu třeba i přes 3000 Kč. Buďto sežeňte opraváře, který pračku opraví na místě a pohlídáte si, co tam bylo nutno vyměnit nebo opravit nebo radši kupte pračku novou !

Já jsem udělal tu chybu, že jsem nechal odvézt do dílny myčku s poškozeným topným tělískem, které by šlo bez problémů vyměnit na místě ( cena tělíska je 600,- Kč) a zaplatil jsem za jeho výměnu v dílně 3000,- Kč.

Datum: 29.03.15 22:55

Tým,že ste nemali celkom odstredenú bielizeň bolo,že práčka nevypustila celkom vodu,mne minule tiž nechcela dokonca vôbec spustiť žmýkanie a príčinou bol kúsok vodného kameňa vo filtri čerpadla na výpušťanie vody.Tým pádom ostalo trochu vody tam a plavakový spínač mi to nezopol.Po vyčistení je všetko okej.

Datum: 07.04.15 19:04

Tak to bylo spadlým řemenem.Jenomže ten řemen spadl proto,že je špatný hřídel bubnu.Viděl jsem na vlastní oči,jak se kviklá.Opravář tam řemen nasadil,ale ten zase časem(nebo ihned při prvním praní spadne).Oprava bude stát 2.500,-.Pračka je stará přes 3 roky a říkal,že stojí za to jí opravit,ale je to na mě.Kdyby byla starší 5 let,tak bych šel do nové.

Datum: 07.04.15 19:42

Ak je ten remeň po vnútornej strane drážkovaný,tak nespadne,stačí ho len došpanovať.Čo sa týka hádzania remenice,tak to je skoro na každej práčke,hriadeľ na ktorom je remenica je dlhá asi 2 cm a je nanitovaná na bubnu,tak pochybujem,že by sa zohla,jedine celý bubon by ohlo,čo je nepravdepodobné.Tak neviem,čo vám chce opravar meniť,celý bubon alebo len remenicu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.