Použitelnost plast. nadob

Od: Datum: 28.03.15 22:50 odpovědí: 2 změna: 29.03.15 01:44

Dobrý den,

prosím pěkně o radu. Když máte takové ty plastové boxiky na jidlo a stane se, že v tom omylem necháte něco zplesnivět, to znamená, že se na tom jídle vytvořila plíseň a už je i na samotném plastu, lze ho opět použít a dávat do něho potraviny? Sanozřejmě za předpokladu, že se to plesnivé jídlo vyhodí a box se umyje jarem a nechá se ta voda s mycím prostředkem delší dobu působit. Je to bezpečné to znova takto použít? Jestli se třeba ta plíseň v tom nezanechá a neuškodí to po zdravotní stránce. A co když to i nadále po mytí zapáchá? Nebo už to je na vyhození? Vím, že je to nechutné, ale bohužel se stalo.

Děkuji za Vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 28.03.15 22:57

Plíseň není na samotném plastu, ale vždy na nějakých částech uloženého pokrmu. Ten tedy vyhodit, nádobu řádně vymýt a poté pro jistotu dezinfikovat např. Savem nebo jiným dezinfekčním přípravkem a opět běžným způsobem omýt a klidně jej můžete dál používat.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mp*
Datum: 29.03.15 01:44

Tak plíseň je svinstvo, spíš bych přemýšlel, aby se mě doma nevytvořila. To se dá docela dobře zvládat tak, že se snažím zkonzumovat zakoupené potraviny v přiměřené době. Plíseň spíše dokazuje, že dotyčný neměl v rozhodné době o konzumaci těchto potravin zájem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.