Platnost nájemní smlouvy

Od: Datum: 28.03.15 19:40 odpovědí: 2 změna: 29.03.15 20:39

Dobrý den, v červenci 2014 jsem si přes realitku pronajala byt. Mám nájemní smlouvu sepsanou s majitelem bytu a trvalý pobyt i se svými dětmi. Zaplatila jsem provize realitce, kauce ve výši dvou měsíčních nájmů a nájem na první měsíc. V prosinci jsem přišla o práci a na úřadě mi řekli, že pokud bydlím tři měsíce trvalým pobytem, můžu zažádat o příspěvek na bydlení. Všechno proběhlo v pořádku, doložila jsem příjmy, nájemní smlouvu a doklady o zaplacení nájmů, bohužel mi nakonec příspěvěk nemůžou přiznat, protože byt, ve kterém jsem v podnájmu je bohožel na katastrálním úřadě veden jako rozestavěná bytová jednotka. Ke všemu ještě pan majitel přišel, že mi musí dát tříměsíční výpověď, že našel kupce na byt, což je pro něho výhodnější. Do dvou měsíců si musím pronajat nový byt, práci jsem si našla, ale tříměsíční skluz už nedoženu a o peníze, které jsem mohla dostat jako příspěvěk na bydlení a mohla jsem je použít na kauce a do dalšího nájmu jsem přišla díky tomu, že byt není zkolaudovaný. Chtěla bych prosím radu, jak můžu postupovat a na co mám nárok nebo nemám já. A prosím o odpověď, jestli lze pronajímat byt, který je na katastrálním úřadě vedený jako rozestavěná bytová jednotka. Moc děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martados
Datum: 29.03.15 20:26

Dobrý den,

nelze pronajímat nezkolaudovaný byt, ale realita je jiná, prostě vás pán podvedl. Zkusila bych dříve od majitele dostat kauci, protože nahlášením na příslušném úřadě (stavební úřad), se majitel vystavuje riziku pokuty. Vím, že je to pro vás těžká situace, jsem dlouhodobý najemník v různých bytech a jenom v jednom bytě mi včas vrátili kauci, vždy jsem musela volat a jinak kontaktovat majitele o vrácení kaucí.

Ohodnoceno: 2x

Od: hod
Datum: 29.03.15 20:39

Pronajímat lze cokoliv. Je pouze vaší chybou, že jste si pronajala nezkolaudovaný byt. Mohla jste si to ověřit. Jediné, co můžete udělat, je vyhrožovat pronajímateli, že věc oznámíte na stavební úřad, který mu vyměří pokutu. Ta ale bude nejspíše nižší, než co vám dluží pronajímatel na kauci, pokud bude tak hloupý a vůbec si nějakou pokutu nechá dát. Tedy se sbalte a nenalétněte dalšímu podvodnikovi.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.