Jak správně vypustit 120l stojatý bojlér?

Od: Datum: 28.03.15 06:29 odpovědí: 6 změna: 28.03.15 13:34

Dobrý den.

Potřeboval nějaký lepší postup na vypuštění vody ze stojatého bojleru Ariston - 120 litrů.

Mám zapojení toto: do bojleru vede zespodu studený přívod, pak je pojišťovací ventil - vpravo - se žlutou páčkou na obrázku.

Na studeném přívodu mám namontovaný vypouštěcí ventil asi 40cm od bojleru - není na obr . vidět.

A jak je vidět na teplé je namontován také vypouštěcí ventil, kde mám našroubovanou hadici - viz obr.

Chtěl jsem bojlér vypustit ( při výměně tělesa ).Zastavil jsem hlavní přívod studené vody do bojleru, který je asi 2m od bojleru. Otevřel jsem ventil do hadice a otevřel jsem ventil asi 40cm od bojleru. Dále jsem v domě nastavil 4 pákové baterie ( napojené na bojler ) na odtok teplé vody.

Myslel jsem, že mi bojlér přes hadici vyteče, ale netekla žádná voda - PROČ?. Tak jsem udělal to, že jsem tu žlutou páčku nadzvedl a voda začala téci tou malinkou dirkou u té páčky.

Tekla tak rychle, že ten trychtýř na případné odkapávání nestačil vodu pojmout, proto

jsem tam dal další hadici - připevnil drátem - pod tu dirku a voda tekla stejně dost dlouho než se vyprázdnil bojler.

Kde dělám chybu? Jak to mám udělat, aby mi voda příště tekla tou hadicí?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pcmani*
Datum: 28.03.15 06:48

máte to špatně pokud chcete aby to šlo vypouštět osadte si vypoušták před pojištovák

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 28.03.15 06:49
Vapousteci ventil musi byt na studene. Otevrir jej a otevrit baterii na "teplou". Odber teple vody zbbijleru probiha u jeho stropu, studena usti u dna. Vypoustak dejte mezi pojistovak a bojler.

Datum: 28.03.15 08:44

Jen pro upřesnění doplním: V pojišťovacím ventilu je integrována zpětná klapka a ta zabrání vodě z bojleru dostat se k vypoušťáku. Řešení vám popsali nade mnou. Zajímalo by mě, zda jste to montoval sám nebo nějaký odborník, V prvním případě je to omluvitelné, v druhém doporučuji autorovi vrátit výuční list

doplněno 28.03.15 13:06:

Asi počítal s případným vypuštěním pojišťovákem. Pak je ale vypoušťák za zpětnou klapkou navíc.

Datum: 28.03.15 12:19

odborník - servis, tak vidíte žádný spoleh

Od: ja1
Datum: 28.03.15 12:31

A neudělali to jako přípravu pro připojení aut. pračky nebo myčky nádobí na teplou vodu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.15 13:34

Ne, protože bojlér je ve sklepě - garáži . A ještě mě upozorňovali - že bude díky jejich zapojení bojlér dobře vypustit.

Až to bude zase aktuální ( při poruše a potřebě vypuštění vody ), tak namontuji výpustný ventil nad tu žlutou klapku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.