Prací prášek

Od: Datum: 27.03.15 21:27 odpovědí: 6 změna: 29.03.15 18:18

Dobrý večer,

měl bych otázku je možné, že už tady byla, ale možná ne :) Už jsem z toho celkem zoufalý, hledám už jakou dobu prací prášek na bílé prádlo takový který to prádlo rozjasní, ale marně. Zkoušel jsem Ariel, Persil, měl jsem i něco z německa ale nepřipadlo mě to nějak extra. Gel jsem zkoušel taky, vím ale že v tom gelu nemůžou být takové rozjasňovače jako v prášku. Nemám zašedlé prádlo, ale prostě nezdá se mě že by to byla klasická bílá. Peru bílé normálně na 40°C a jak kdy sušíším v sušiče (to nedávám aviváž), občas na šnůře to přiliji trošku aviváže. Máme hodně tvrdou vodu, nevím možná je to tím. Ono hodně pomáhá slučníko protože v Řecku s tímto problém nemám - tam je prádlo bílé jak něco :) Ale v ČR už fakt nevím - ano zkoušel jsem prát i v tom v čem preme v Řecku :) Nebo přídáváte něco do pračky? Ale vanish NE jednou sem se po tom osypal když jsem v tom vypral prádlo.

Předem děkuji za Vaše reakce, nápady, postřehy :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.03.15 21:36

Perete bílé prádlo na 40 st, je-li to bavlna, tak čtyřicítka je málo. Já peru bílé na 60, někdy dám na vyvářku, ovšem záleží na materiálu. Žádný extra prášek nekupuji, žádnou aviváž, suším venku i v zimě a bílá je opravdu bílá. Prádlo krásně voní, nemám s tímto problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiik®
Datum: 27.03.15 21:53

Jsou tam trička s nějakým menším potiskem, ponožky, spodní prádlo, hlavně bavlněná trička - sem tam nějaký nápis ale není to přes celé tričko. Já nevím přijde mi že ty nové super-hyper moderní pračky co šetří každou kapku vody nevyperou jak ty starší... už začínám uvažovat i nad tímto

Datum: 28.03.15 06:45
avatar

Všimla jsem si, že když nemám pračku úplně plnou, ne tak narvanou, bílá trička a bílé ponožky opravdu svítí bíle. Párkrát jsem přihodila bílá trička, ve kterých spávám, do poloprázdné pračky se světlým, ale ne bílým prádlem, na 40ºC a ony byly bílé. Opravdu bílé. Bělejší, než když je vyperu s bílým prádlem, ale plnou pračkou. *sok* Nebude to tím, že výrobce sice píše max. náplň 5 kg, ale na 5 kg váhy je hodně materiálu, hodně textilu? Buben narveme ne kily, ale objemem. Když dáme méně, pračka ve stejném prostoru a se stejnou vodou vypere opravdu doběla. Možná, že v Řecku jste nemívali pračku tak plnou prádla. Toto je jediné vysvětlení, protože všichni už máme vyzkoušené všechny prací prostředky, předpírku i bez, teplotu vody, délku praní, aviváže, octy. A výjde to skoro nastejno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiik®
Datum: 29.03.15 17:32

Pračku nikdy nervu plnou to zase ne... protože už jsem to jednou zkoušel narvat na 8kg a jako prádlo se moc nevypralo bylo tam cítit takovej nevymáchanej smrad.

Ono v Řecku je hlavně měkká voda a možná tím sluníčkem :) Ale tady v ČR už fakt nevím :/

Od: pb®
Datum: 29.03.15 17:52
Tak zkuste přidat do posledního máchání trochu octa. Tím se voda změkčí. Já jsem bílé prádlo odbourala téměř úplně. Protože po čase prostě není bílé. Mám jen několik párů ponožek a kalhoty do práce, ale ty jsou bavlněné a snesou vyvářku. Ale prát bílé oblečení jen samotné nebo se světlým a kontrolovat, jestli se tam nezamotal barevný kousek, na to už mě neužije. Neperu prádlo podle barev, ale teploty a druhu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: now
Datum: 29.03.15 18:18

Na bílé je jedině DenktMit z DM drogérie. Bude velmi spokojený. Zásadně ale kupujte jen prášek. Gely jsou obecně nevhodné k intenzivnímu praní vzhledem k chemickým vlastnostem gelu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.