Podbití střechy

Od: Datum: 27.03.15 15:54 odpovědí: 14 změna: 28.03.15 11:14

Dobrý den, budu dělat podbití střechy z palubek tl. 19 mm a šířky 120 mm. Palubky budou kolmo k domu, délka cca. po 50 cm. Čím a do kterého místa palubky přichytit (do drážky nebo na pohledovou plochu)? Kolářskýmí hřebíky, vruty...?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: gaabininka*
Datum: 27.03.15 16:26

Do drážky šikmo hřebíčkama 30mm aby byla pohledová strana pěkná

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.15 16:37
Gábinko, při vší úctě, když to takhle udělá, tak do roka a do dne ty palubky najde na zemi.
Palubky se přibíjejí šikmo do pera, ne do drážky. Ale širší venkovní je podle situace lepší přibíjet skrz. A klidně dva hřebíky vedle sebe. Hřebíky samozřejmě kolářský, ideální délka je 63 mm.
Ohodnoceno: 2x

Od: hanz00
Datum: 27.03.15 16:48

Když jsem kupoval palubky, tak mi prodavač k tomu dal krabici vrutů 4,5x50. že to mám každou přímo do konstrukce přišroubovat. Jenže vruty mají zlatou barvu, palubky natřené v odstínu ořech )tmavy( takže by to zářilo jak pěst na oko. Nějaký fígl na to?

Datum: 27.03.15 17:15

Fígl je na to strašně jednoduchej. Šrouby si ulož doma do regálu pro strýčka příhodu. Nikdy nevíš, kdy se pár šroubů doma hodí.

Prodavač, správněji podavač, ti měl k palubkám podat zinkovaný kolářský třiašedesátky. Na venkovní palubky naprosto ideální hřebík. Šroubovaný palubky snadněji praskají, šroub drží co jde a palubka nemůže pracovat a tak buď praskne a nebo přetrhne šroub.

Při pobíjení bacha na detaily, natírat řezaný plochy a vůbec nejlepší je po přibití vše ještě jednou natřít. Hřebíky nezatloukat průbojníkem pod úroveň palubky, ale nechat zároveň s plochou.

Od: hanz*
Datum: 27.03.15 18:26

OK, děkuju. Tak mi to stačí :)

Datum: 27.03.15 18:45

Kdyby něco, klidně se ptej dál, není problém. Pamatuj, zvláště u venkovního obkladu, nic se nedělá zároveň, naprosto běžně se palubky co jsou na boku trámu přetáhnou o centimetr níž než je podbití. Všude si uvědom, že voda je strašná potvora a je potřeba aby mohla odtékat kamkoliv pryč. Nikde nesmí být možnost, kde by voda zůstala stát. Už jsem mnohokrát viděl palubky tlučený drážkou nahoru. *zed**zed**zed*

Datum: 27.03.15 20:11

Ještě mě tak napadlo si tu práci usnadnit nastřelovačkou. Máš s ní nějakou zkušenost? Nebo je lepší klasika s kladivkem?

Datum: 27.03.15 20:28

Do interieru žádný problém, naopak jde to jedna báseň. Na venkovní použití z toho mám takový rozporuplný pocity. Hlavně kvůli krátkým sponám.

Datum: 27.03.15 20:48

http://www.strojnivybaveni.cz…relovac-hrebiku-yato-yt-0921/ tato umí i dlouhé hřebíky. Jen jsem s tím nikdy nedělal, takže nevím...

Datum: 27.03.15 20:54

Já myslel sponkovačku a ne hřebíkovačku. Ale jo, tohle by mohlo jít. Jestli se ti vyplatí si ji koupit na jedno podbití, proč ne. Použij ty delší hřebíky a mohlo by to fungovat.

Datum: 27.03.15 21:42

Dělal jsem to před 2 roky a jedině hřebíky.Vrutem není totiž možné lehce křivou palubku dobře přitlačit na podklad, oproti tomu hřebík to lehce stáhne i když je palubka do vrtule...

Datum: 27.03.15 22:00

Pěkné, bohužel mě také čeká štít (výška 12,5m) :(

Dělal jsi to kladívkem nebo hřebíkovačkou?

Datum: 28.03.15 06:17

Hmm, tak to máme stejné jak koukám! I tvarem!

Já jsem měl výšku 10,5 m.

Používal jsem kladívko.Každou palubku jsem ještě na zemi v místě, kde šel hřebík předvrtal 3mm vrtáčkem, aby nepraskla a aby hřebíky byly v rovině, protože jsem hřebíkoval ne do pera, ani drážky, ale 2x po ploše.(2 cm od zdi)

Měl jsem palubky 19 x 142 a jelikož byly napoštěny DELTOU, tak se poněkud kroutily, resp. měl jsem 5m délky, tak bohužel některé byly fakt vrtule a 1 hřebík v perováním by mi to neudržel a bylo by to vlnkaté, což na světlé fasádě jde vidět...

Datum: 28.03.15 11:14

Asi jsem ze starý školy a tak venkovní palubky by jsem si doma přibíjel kladívkem. Přijdeš na to jak to dělat, budeš potřebovat odřezek palubky, tak 20 cm a dláto, tím si stáhneš zkroucenou palubku a že jich bude a pak ji přibiješ. Dá se to udělat i v jednom, ve dvou lidech to je pohodlnější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.