Po opravě silnice nemám vjezd na pozemek

Od: Datum: 24.03.15 14:30 odpovědí: 9 změna: 25.03.15 08:24

Město v roce 2014 začalo s opravou komunikace, která je souběžná a příjezdová k mému domu. Silnice je již hotová, ale páni architekti zapomněli na vjezd do garáže. Po upozornění na tento nedostatek jsem komunikoval s vedoucím stavby i projektantem stavby. Bylo mi jen odpovězeno, že se s tím už nic nedá dělat a mám se obrátit na magistrát. Na magistrát jsem se teda obrátil s tím, že žádám o dodatečné dodělání vjezdu do garáže v rámci opravy silnice kterou nedávno dělaly. Opět mi bylo odpovězeno, že mám jednoduše smůlu a mám si zažádat dle zákona o napojení a vjezd na veřejnou komunikaci a vše zaplatit z vlastní kapsy( i když vjezd už tam původně byl asi od dob Marie Terezie ) . Aktuálně teda je garáž nepoužitelná a když chci vytáhnout aspoň přívesný vozík tak se musí natáhnout prkna aby aspon s ním mohl člověk nějak vyjed.

Kam dál se obrátit? Na Krajský úřad nebo kdo by mohl pomoci ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.15 15:17
Uprímně řečeno vrhnul bych se na to sám. Předpokĺadam že mate před garáží škarpu nebo jde jenom o to že nový asfalt je o 10 cm vejš?
Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 24.03.15 15:20

Cesta tam mohla být od Marie Terezie "na černo" - mrkněte se do http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx - v katastrální mapě Marushka se mrknete, jestli tam byl vjezd naprojektován a vyměřen - číslo parcely garáže znáte.

Pokud tam cesta má být a není, můžete dále řešit ...

Datum: 24.03.15 16:21

Ahoj. Zřejmě jsi, jako majitel nemovitosti, něco zanedbal. Jako zřejmě dotčený sousedící majitel, jsi asi byl vyzván, aby jsi se ke stavbě vyjádřil. Měl jsi také zajít na místní úřad a řešit vše tam. A to hned, kdy jsi zjistil, že stavba neprobíhá podle tvých představ. Abych mohl garáž používat, tak bych nějakou díru zavezl štěrkem a zbytek vyskládal zámkovkou.

Od: ju®
Datum: 24.03.15 16:32

Otázkou je zda pozemek - příjezd ke garáži je Váš? Když začínala stavba - oprava komunikace, bylo zcela jistě zahájeno stavební řízení k vypracovanému projektu, bylo vyvěšeno na úřední desce s tím že dotčení / sousedící s komunikací/ mohou své připomínky vznést do...dnů, či termínu. Jelikož jste se o opravu komunikace nezajímal je to jen Váš a Váš problém, pokud by jste se zajímal odpověděl by Vám investor že napojení Vaší Garáže:

1/ provede - zaplatíte si projekt a vjezd bude proveden v rámci rekonstrukce...

2/neprovede - zaplatíte a provedete

3/ bude zahrnuto do projektové dokumentace a provedete si jej sám

4/ provede a zafinancuje sám v rámci rekonstrukce

Nyni Vám investor odpověděl zcela dle regulí a podle toho se budete muset zachovat, partyzánštinu typu odbagruju a napojím se sám nedoporučuji mohlo by to skončit soudním sporem a finančními výdaji...Domnívám se,že jakýkoliv spor bude zřejmě vyřešen ve Váš neprospěch, ale nic Vám nebrání se obrátit na soud a žádat nápravu stavu / doporučoval bych Vám ale zastupování právníkem či alespoń poradu s ním /.

Bohužel vina za tento stav je jen a jen na Vás, protože jste, jak se domnívám z popisu Vaší situace, jste si ji způsobil vy.

Přeji hezký den.

Datum: 24.03.15 20:04

Obraťte se na právníka, aby prohlédl dokumenty ohledně stavby.

Když Vám bylo odpovězeno úřadem, tak tam je i poučení o odvolání. Takže tam se obraťte. Ale asi to bude chtít právní řečí..

Od: cicko
Datum: 25.03.15 01:31

S největší pravděpodobností si zaděláváte na problém nejen s přístupem z "garáže" na veřejnou komunikaci, ale i s postihem za černou stavbu. Pokud by totiž byla stavba garáže oficiálně povolena stavebním úřadem a také řádně zkolaudována, pak by její nedílnou součástí muselo být i ono inkriminované připojení. Máte-li tyto náležitosti v pořádku, pak je chyba na straně úřadu a Vy můžete úspěšně nárokovat nápravu. Pokud tomu tak není, tak si jen zbytečným povykem přivoláte další problémy. Pokud i tak vše dopadne bez sankcí, připojení na kumunikaci budete muset zajistit sám na vlastní náklady, ovšem legálně se všemi povoleními.

Od: sos®
Datum: 25.03.15 06:54

A kde jste byl, když se probíhalo připomínkové řízení? Pokud jste tehdy obnovení vjhezdu nepožadoval, musíte si nyní vše udělat na své náklady

Od: gita65
Datum: 25.03.15 08:17

Jsem vozíčkářka. Bydlíme na kopci u lesa. K našemu domu vede jen polní cesta. Když jsem vyjela s vozíčkem,tak jsem sjela dole z chodníku bez problému,protože chodník byl starý a žádný obrubník tam nebyl. Když dělali novou silnici a chodník,obávala jsem se,abych pak mohla vyjet na silnici. Syn zašel na obecný úřad a tam mu řekli,abychom si odchytili pána,který má práce na starosti.Asi nějakého stavbyvedoucího? Tak jsem si pána pohlídala,když tu obcházel a cosi zakresloval do papíru. Vysvětlila jsem mu problém,něco si naškrtal do papíru,zakreslil,označil na cestě. Již jsem se nemusela starat.Dnes mám pěkný sjezd až na silnici.Ostatní lidé,co mají garáže u silnice,tak jim výjezd udělali automaticky.Divím se,že vám u garáže výjezd neudělali automaticky.

Chtělo to,abyste si to také pohlídal.Nyní to bude asi těžké řízení.

Datum: 25.03.15 08:24

Když jsme stavěli garáž, museli jsme přes dopravní inspektorát mít tzv. povolený vjezd na dopravní komunikaci. Pak je to zapsané v dokladech a musí se k tomu přiihlížet. Při opravě silnice tady sousedům taky dělali nájezdy, snížili obrubníky a nebo dělali krátký asfaltový nájëzd. Takže musíte pátrat, kde se stala chyba, a je velká škoda, že jste si to nepohlídal hned při té akci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.