Uzavření smlouvy,ohledně plynu

Od: Datum: 23.03.15 19:25 odpovědí: 7 změna: 25.03.15 20:09

Dobrý den,prosím o radu! Moje babička s dědem,mi před třemi roky přepsali byt v osobním vlastnictví,který nadále užívají.Asi před 2 roky,podepsali s jistou firmou smlouvu, ohledně plynu(navštívily je u nich doma).Chtěl bych vědět,je-li smlouva platná,která byla uzavřena na jejich jména,bez mého vědomí a je-li možné odstoupit od smlouvy,bez sankcí.Smlouva je pro ně nevýhodná(po dvou letech ji rapidně navíšili)! Předem děkuji za rady. Milda.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 23.03.15 23:18

Pokud nejste jejich opatrovníkem, mohou si bez Vašeho vědomí i souhlasu dělat sami, co uznají za vhodné. To, že jste vlastníkem nemovitosti s tím nijak nesouvisí. Možnosti jak smlouvu ukončit jsou jistě popsány ve smluvních podmínkách, které jsou nedílnou součástí smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.15 09:39
avatar
Čistě teoreticky je zmíněné navýšení jednostranný zásah do smlouvy a mělo by být možnou příčinou k tomu aby šlo smlouvu vypovědět. To je ale jen teorie nejvíc záleží na podmínkách ve smlouvě.
Možná, kdybysme věděli u kterých vydřiduchů tu smlouvu podepsali, že se najde rádce který od nich utekl bez sankcí a poradit. Tím samozřejmě nemyslím nějakou Bohémku nebo podobný šejdíře kterým jde jen o úpis. To by bylo z bláta do louže.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 19:39

Jedná se o firmu -LAMA.

Od: webbiecz*
Datum: 24.03.15 09:34

Pokud neexistuje jiný důvod, proč by smlouva neměla být platná, tak samotný fakt, že vy jste majitelem bytu a ne oni, na věci nic nemění. Nastudujte smluvní podmínky a hledejte možnosti ukončení smlouvy, které budou co možná nejméně bolavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 24.03.15 09:40

Smlouvy je platná a lze ji vypovědět jen za určitých podmínek, např. při navýšení ceny. Tady záleží, zda byla či nebyla předem dána informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 09:45
avatar

Pokud se pronajme byt na někoho jiného, je možno bez sankcí smlouvu zrušit.

Již víte jak postupovat?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.15 20:09
avatar
Tady je konkrétní diskuse ohledně Lama energy
www.cenyenergie.cz/poradna/tema/zkusenosti-lama-investments/
Třeba se tam dozvíte něco zajímavého. Mě to mobil otvírá nějak pochybně, tak nevím jestli se z toho něco hodí.
doplněno 25.03.15 20:21: A tady dole na stránce jsou vyjmenované důvody za kterých je možné smlouvu vypovědět. Bohužel mají smlouvy na dobu určitou a smlouvy na dobu neurčitou takže víc k tom poradit nemůžu.
http://blog.snizujeme.cz/energie/vop-lama-energy/
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.