Připojení hadice pračky

Od: Datum: 22.03.15 21:22 odpovědí: 11 změna: 24.03.15 08:54

Dobrý den,

koupil jsem si pračku whirlpool a chtěl bych se poradit ohledně připojení hadic.

1. Mám jednu hadici pro přívod vody, tu zapojím zcela vpořádku, jen se chci zeptat, zda může být kohout přívodu vodu stále otevřený? Nebo je potřeba po každém praní zatahovat?

2. Poté se chci zeptat, gumový vývod vody z pračky bych chtěl připojit na plastový chromovaný ventil, přikládám fotku vývodu hadice od pračky a fotku plastového ventilu k odvodu. Stačí to jen spojit nebo je potřeba nějaká spojka? Pokud bych to spojil a dal nějakou stahovací spojku a moc dotáhnul, praskl by plastový ventil ne?

Děkuji za radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.15 21:25
avatar

Neměj z toho strach. Přívod nemusíš po každým praní zavírat, však taky ve velký většině případů je strčenej někde bůhví kde za pračkou a kdo se k němu má pořád soukat. Když odpadní hadici stáhneš páskou neboj se, ten plast nepraskne, něco vydrží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.03.15 21:33

Mám to přesně takto připojené i odpad do stejného sifónku. Vodu zavírám po zkušenosti vyplavení 6ti pater když praskla hadice. Odpadní hadici mám staženou páskou,můžeš dotáhnout,nepraskne je to na to dělané.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dadlyn
Datum: 22.03.15 21:43

Děkuji za rady, ještě se chci zeptat jakou páskou máte stažený ten odvod? Kovovou šroubovací páskou?

Děkuji

Datum: 22.03.15 21:44
avatar

Jo, přesně tou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.15 22:06
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.15 21:55
avatar

některé přívodní hadice, i ta naše, dodávané s pračkami mají Aqua Stop; přesto po ne nejlepší zkušenosti zavíráme přívod vody na pračku po každém praní - skrytý, ale dobře přístupný (pod námi jsou čtyři byty ...)

Aqua Stop je dvouplášťová hadice (alespoň některá její část), která, když se dostane voda mezi oba pláště, tak zavře přívod

http://kottmann.eu/en/product…washr/inlet-hose-aqua-stop-2/

zde hned ta část za připojovacím šroubením zavírá přívod ...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.03.15 21:57

Ze vším souhlas pouze nezapomeňte demontovat přřepravní šrouby řekl bych že to jsou ty s červenýma podložkama jestli né nebo jsou už pryč tak sorry:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dadlyn
Datum: 22.03.15 22:02

Díky moc za rady, ještě se chci zeptat ty šrouby zcela pryč? Něco bylo na obrázku, že vytáhnout a pak lehce zašroubovat, ale nepamatuji si podrobnosti, mohu se však plést.

Datum: 22.03.15 22:07

Šrouby pryč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 11:46

Zavírat vodu po každém praní nebo ne? Toť otázka . Já mám to štěstí , že chodím po opravách , kde jsou vytopený a pod. Když dělám rozvody vody , tak doporučuji ventil nad pračkou , aby byl dobře přístupný a aby když při např. ždímání pračka cestuje ten ventil nerozbila. Po tom co vidím v práci , tak ventil po každém praní zavírám. Ale ... to byste pak defacto museli zavírat ventily po myčce , wc, roháčky pod baterkama a pod. Těžko radit . Každopádně zavírat hlavní přívod vody , když odjíždíte na delší dobu z domu . A k tomu mne napadla ještě jedna věc , když naopak pouštíte hlavní přívod , tak ho jenom trošku odražte , běžte si zapálit a potom až se vyrovnají tlaky ho dejte naplno. Přeji pěkný den.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dadlyn
Datum: 24.03.15 08:54

Děkuji,

podařilo se, pěkný den

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.