Zateplení polystyrenem

Od: Datum: 22.03.15 15:50 odpovědí: 17 změna: 24.03.15 20:27

řešíme asi dost zásadní problém.

máme domek z Ytongových tvárnic-domek by nemusel byt zateplený protože Ytong je dostatečně odolný-ALE říkáme si že by se mohlo na topení ušetřit ještě víc-navíc z pod perlinky a štuku jsou vidět spáry u tvárnic...máme ale obavy aby jsme si dům neuzavřeli do neprodyšného materiálu a nevyskytla se uvnitř nakonec plíseň... má někdo nějaké zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.15 18:31

Když toho EPS použijete dostatečnou vrstvu, tak problém nebude a opravdu ušetříte.

Toto se dá spočítat jen na základě více informací.

Nicméně jestli už máte hotovou fasádu, tak nepočítejte že díky zateplení ušetříte nějaké peníze.

Ohodnoceno: 0x

Od: fibi®
Datum: 22.03.15 20:00

na zdivu máme lepidlo s perlinkou a navrch štuk...původně tam měla přijít jen barva

Od: fibi®
Datum: 22.03.15 21:16

zjištuju si to tady a ještě samozřejmě i jinde protože bych nerad udělal botu-ale opravdu teď nevím 50 procent lidí říká tak a 50 zase naopak.to mě opravdu moc nepomohlo,ale opravdu mockrát děkuji za snahu...

Od: jmlc®
Datum: 22.03.15 18:36

Opravím váš termín "zateplení" na "Izolace" - v létě proti horku, v zimě proti chladu.

Pokud k ytongu polystyren, pak min. 10 cm a nelepit přímo na zdivo, ale nechat tam mezeru. Sousedi ale místo polystyrenu dávali vatu -ta je prodyšná..

Na vyšem místě bych šel do http://www.e-zatepleni.cz/712…-fkd-1000x500mm-tl.-120mm.php nebo i větší tloušťky - dle možností finančních (klidně 18cm).

doplněno 22.03.15 20:06:

no u ytongu bych prostě řešil raději vatou - přímo takto

ytong má kamarád a při zateplení polystyrenem (nalepení přímo na ytong) mu všechno začalo plesnivět. Soused přes pár domků má ytong jen samotný, třetí rok bez fasády a zatím ok. Ytong prostě pořebuje dýchat.

Datum: 22.03.15 18:47

Dovolím si nesouhlasit...Pokud mezi zdivem a eps necháte větranou mezeru, tak jediné čeho dosáhnete je že eps nebude vůbec nic izolovat.

Samořejmě je nejlepší udělat difuzně otevřenou izolaci a pak nějaké srážení vlhkosti nepřichází v úvahu.

Ohodnoceno: 4x

Od: junek
Datum: 22.03.15 20:29

také to tak-nějak logicky vidím

Od: jmlc®
Datum: 22.03.15 20:51

A víte vy dva, že jsem až do dneška myslel, že to ta firma dělala "na buchty" správně? To jste mne teda pěkně dostali...

http://stavba.tzb-info.cz/zat…hyby-v-praktickych-prikladech

Moc hezký... možná proto mám teď problém s hlodavci... Bohužel - firma, která to dělala, mi už tak dlužila na materiálu a nedodělané práci pár desítek tisíc :(

Dodělával jsem si to sám - polystyren je od země extruďák, který navazuje přes lištu na klasický, most by tam být neměl... a u střechy je to uzavřeno - zalepeno.. no prostě můj RD asi bude klasický případ na chybnou montáž :(

Odvolávám tedy první větičku... a potvrzuji opět a zase doporučení na vatu...

Datum: 24.03.15 20:17

jmlc,

lepení na buchty je špatné, mezera mezi izolací a stěnou je nesmysl, dýchání stěn je taky nesmysl,

Plíseň nezavinil polystyren, ale špatná práce.

Datum: 22.03.15 21:19

Je úplně jedno jestli je dům z ytongu, cihel, dřeva nebo čehokoli jiného.

Pokud se zamezí samovolné výměně vzduchu (netěsná okna, špatně provedené zdivo, absence omítky, atd...) dojde ke srážení vlhkosti na studených plochách a následně přijde plíseň.

To že má soused ytong bez fasády vpořádku jen svědčí tomu že má netěsný dům. Když provede blowerdoor test, bude se divit kudy všude mu teplo utíká.

Když se zateplení domu provede správně, dodrží se zásady větrání - případně se nainstaluje rekuperační jednotka, není možné aby dům plesnivěl.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.03.15 08:24

Je tezke radit davat 10cm zatepleni kdyz nevime, z jake cihly jste stavel. Jinak by jsem Vam doporucil zadat si udaje zde:

http://stavba.tzb-info.cz/tab…-a-prubeh-teplot-v-konstrukci

A snazit se dostat rosny bod ze zdova prave do toho zatepleni. Ja by jsem uz dnes 10cm nedaval, ale uvazoval by jsem od 15 a vic. Sam jsem dal 10cm, usetril neco malo. Za praci zaplatite stejne, za doravu nejspis take, jen neco malo za ty cm navic, zato mate jistotu, ze bude rosny bod v izolantu a nebudete muset zase pridavat.

Kolik mate izolace pod strechou?

doplněno 23.03.15 14:17:

Uz se tesim, jestli to bude komentovat i milancukrar :). Zdivo a zatepleni co dycha. Jak si dovolim citovat, zatepleni ani zed nema plice, tudis nedycha. S baumitem nemam zkusenosti, takze nevim, jestli je ta propustnost vodnich par realna. Jestli se bojite uzavrit dum polystyrenem, tak lze zatelit i vatou. osobne pochybuji, ze se zbavite nutnosti pravidelneho vetrani domu, udrzovani teploty a tim srazeni vody na oknech, nebo v horsim pripade nekde na zdi diky tep. mostu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.03.15 14:23

dakon:

"Dýchání stěn" by si měl dát každý "správný" výrobce cihel na sůj web.., ale neudělá to, protože ví, že je to pitomost rozšířená mezi webovou veřejností..Sice tato hloupost není již tolik rozšířena co před rokem či dvěma, ale stále ještě na ni lze narazit..

Ohodnoceno: 1x

Od: joematrix
Datum: 23.03.15 13:50

Baumit Open - zateplení které dýchá a navíc akce nyní za cenu obyčejného polystyrenu. http://www.baumit.cz/zateplen…y-i-zavlhle-zdivo-baumit-open

Hodně se dozvíte a poradí např. zde: http://www.zatepleni-fasad.eu/diskuze-zatepleni/

doplněno 23.03.15 14:21:

Zateplený které dýchá je samozřejmě jen slogan. Pokud o tom systému nic nevíte tak si prosím nejdřív nastudujte. Mělo by se jednat o difuzně otevřenou konstrukci.

Datum: 23.03.15 14:29

Ja chapu difuzne otevrenou konstrukci, reagoval jsem spis na to dychani, ktere se ti v diskuzi vyskytuje. System Baumit jak jsem napsal neznam, takze nemuzu komentovat

Datum: 23.03.15 15:24

jak zmiňují kolegové níže, problém není v druhu izolace, ale v jejím dostatečném dimenzování tak, aby se rosný bod posunul ze stěny do izolace. Co se týká použití vaty jako izolace a vytvoření difúzně otevřeného systému fasády, je potřeba vzít v úvahu, že difúzně otevřené musí být všechny složky, tj. nejen izolant (vata), ale i lepidlo a také finální vrstva, jinak jsou to všechno vyhozené peníze. co se týká baumit open, tak co jsem pochytil (možná špatně a budu opraven), jedná se o polystyren, ve kterém jsou díry, aby byla zajištěna difúze.

Datum: 24.03.15 11:53

Ted jsem se na to koukal a material je opravdu EPS a v nem dirky. Tj diky tem dirkam budete schopen dat mensi tloustku Baumitu open nez bezneho EPS aby jste dostal rosny bud do izolace. Za me by jsem radeji dal silnejsi bezne EPS. Baumit se mi nezda tak vhodny. Mozna, kdyby vadila utopena okna a podobne.

Datum: 24.03.15 20:23

Dírkovaný polyš je dlouho na trhu. Mnoho let. Vídáváte ho snad na stavbách?

Není nad propagandu. Na jiné poradně jsem se dozvěděl, že po nalepení tohoto polyše se snížila vlhkost v bytě. Stavitel je o tom přesvědčen, že bez polyše je více vlhkosti v místnosti, s polyšem je ho méně..

Datum: 24.03.15 20:27

fibi, na Váš dotaz není možné relevantně odpovědět, páč nedáváte důležité informace.

Nevíme z jakého ytongu a jaké tloušky je stěna, jaká máte okna, zateplení stropů, podlahy a podobně.

Zateplení přirovnávám k oblečení. Když si navléknete zimní bundu, bez čepice, kalhot a rukavic, Vám bude v zimě na horách stále zima.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.