1xMalování se loupe,praská

Od: Datum: 21.03.15 05:30 odpovědí: 4 změna: 21.03.15 21:18

Maloval jsem už dříve,ale nejspíš jsem dal silnou vrstvu malby neboť se loupe a praská.Stěna nemá přímo omítku špíš takovou velmi slabou omítku a nedá se škrabat nebot každý škrabanec je nehezky vidět.Jak odstranit malbu bež škrabání abych mohl znovu malovat?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bruk600*
Datum: 21.03.15 06:56

Dobrý den, jediný známý způsob je oškrábat starou, popraskanou malbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 07:52

Měl jsem podobný problém. Malíř pokojů doporučil odstranit starý podklad předešlých maleb tak, abych plochu určnou ke škrábání natřel, třeba i vícekrát, čistou vodou a počkat urtčitou dobu, aby stará malba změkla tak, že se dá velice dobře a jednoduše seškrabat špachtlí, aniž by se poškodila omítka. zbytky po škrábání se dají dočistit kartáčem. doba změknutí je zvislá na síle starých maleb.Tuto metodu lze uplatnit pouze u maleb provedených např. Remalem podobných nátěrů. Malby provedené vápenným mlékem takto odstranit nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 09:12
Měla jsem stejný problém, bohužel bez toho škrábání to prostě nešlo tak jsem zavolala malíře který to oškrábal a napenetroval a vypadá to hezky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 21:18
avatar

Pokud nechceš přemalovávat celý pokoj,odloupni tyto odchlíplé lupeny a zatři je prima stěrkou.(finálkou) Širokou ěpachtlí,nebo hladítkem.Po zaschnutí přebruš,a pak přemaluj tak,aby se plocha co nejkratší dobu máčela.

Pokud je rozsah loupání velký,nezbyde,než vše oškrábat.Válečkem,.horkou vodou plochu postupně systematicky namáčej a širokou špachtlí sloupej.Nepoužívej na to starou poškozenou špachtli.neděláš rýhy,které pak musíš zastěrkovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.