Držák na tv

Od: Datum: 20.03.15 16:44 odpovědí: 14 změna: 21.03.15 12:37

ahoj ..potřebovala bych poradit s tímto držákem pro připevnění tv na zed...neví někdo jakým zpusobem se nastaví tak aby byla vzdálenost tv od zdi jen ta minimální? a to je cca 8 cm...lze nějak odšroubovat tu střední část krku nebo se to jen připevní po straně a krk se natočí do jedné strany? díky moc

http://www.tsbohemia.cz/drzak…cm-17-37-23-5-cm_d195834.html

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.15 17:40

odšroubováním střední části se ještě více oddálíte od stěny, otočené vpravo nebo vlevo v krajní poloze se dostanete ke stěně na 5,7cm - viz Vlastnosti...

Ohodnoceno: 1x

Od: beny6
Datum: 20.03.15 19:33

nonek:jakto?..vždy ta střední část to je ten krk který prodlužuje právě tu vzdálenost až na cca 31 cm...když by se oddělal pryč bude vzdálenost minimální

Datum: 20.03.15 19:50

Nebude, vychýlením krku do strany se dostaneš na menší vzdálenost od stěny než bez krku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.03.15 19:59

no ta vzdálenost po odmontování bude ale větší o tloušťku té části, která je připevněna na stěnu, na rozdíl při vytočení té střední části do krajní polohy; jinak souhlas; odmontováním střední části se ztratí možnost většího natočení přijímače od stěny - obrazovka bude "skoro" rovnoběžná se zdí; při demontáži střední části je někdy problém, není to vždy spojeno šroubem, někde je to nalisováno s vůlí pro otáčivý pohyb a nejde lehce rozebrat; jinak i při vytočení na stěnu není držák vidět - střední část dle popisu bude tak 20cm...a je "schovaná" za tv

Datum: 20.03.15 19:52

Zdravím ,. Vy položíte otázku a vzávěru si na ni odpovídáte. Když odšroubujete střední část krku , tak jak tam potom budete upevňovat tu televizi a dostávat se na kabely? Tak že vaše druhá část odpovědi je ta správná. Přeji krásný večer.

Od: beru2
Datum: 20.03.15 21:12

instalater: proč by to nešlo...kdyby šla odšroubovat(což nevím zda pujde ) ta střední část krku/jsou tam jak vidíte dva klouby) tak tu zbývající část (kříž s násadou) připevním na ten základ ne?..tím pádem bude celý držák krátký na miminální vzdálenost ode zdi a to je 8 cm...což mi uplně stačí pro kabely i manipulaci se zásuvkou která bude za televizí...já se ptám zda to takto jde u tohoto držáku...nebo je dělaný tak,že ho zkrátit nelze a tím pádem se bude muset připevnit na stěnu vlevo a doprava otočit krk,,..což mi připadá dost těžiskově nevyvážené...z fyzikálního hlediska bude celá tíha televize jen na pravé straně a ne veprostřed jak by to asi mělo být..nevím...

Datum: 20.03.15 21:33

,,těžiskovou nevyváženost´´ netřeba řešit. Pokud použijete solidní hmoždinky tak si budte jist, že je to naprosto v pohodě, klidně tam to rameno můžete nechat a prostě jej jen otočit ke zdi. My máme dokonce držák se dvěma rameny

http://www.drzakyastolky.cz/d…-kvalita/Fiber-Novetly-Alcest

a můžu potvrdit že i s televizí 130cm není absolutně problém i v situaci, kdy jsou obě ramena stočena na stranu. Ty dnešní placky mají pár kil, to není jako staré CRT.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.03.15 08:20

No já si myslím , že těžiskovou nevyváženost mají vyřešenou masivností toho držáku. Ale bral jsem to podle sebe . Já mám držák na zdi a pokud chci zapojit nějaký kabel , tak se mi velice špatně hledá zdířka a také jsem už jeden kabel zlomil v krčku. Co bych za to někdy dal , kdybych si mohl s televizí ,,poodjet" trošku od zdi a pohodlně to tam zastrčit a televizi vrátit. Tož asi tak. Samozřejmě to beru podle sebe .Já mám zapojení ze zadní části a úhlopříčku 162. Vy máte třeba vývody do boku . nevím. Jenom z mého pohledu pokud to jde jednoduše pootočit a je to na to dělaný , tak se mi zdá zbytečné se této výhody vzdávat. Přeji pěkný den.

Datum: 20.03.15 21:07

Ahoj. Jak jednoduché. Stačilo rozdat ,,dobré ohodnocení,, .

Datum: 20.03.15 21:32

Zdravím,
před časem jsem řešil podobný problém, ale s LCD monitorem pro pc. Zadání bylo od počátku jasné - výroba svépomocí , protože dát za nějaký držák třeba 500,-Kč a víc jsem odmítal.Původně jsem taky zvažoval nějaký držák na zeď (monitor jsem chtěl mít pověšený na zdi), ale nakonec zvítězila jiná možnost - pověsit monitor přímo na zeď jako obraz. Pracnost minimální, materiálová náročnost minimální, účel splněn. Stručný popis - jedná se o 2 vyhnuté plechy s vyvrtanými dírami v systému VESA. Jeden plech se přišroubuje na zeď, druhý na monitor a pak se monitor na zeď pouze zavěsí - tak jako obraz. Náklady cca 20,-Kč a cca 15min práce i s montáží.

Od: drzak
Datum: 20.03.15 23:04

Jsou mnohem levnější a plně vyhovující držáky. Na tomto mám TV 32" možná může být i víc. Nákladný horizontálně I vertikálně

http://www.mader.cz/4world-ot…sa-50-200-nosnost-max25kg-wht

Datum: 21.03.15 09:15

Náklopný

Od: beru2
Datum: 21.03.15 10:04

držak: hm..ten je levnej kruciž. a pokud by udržel tu 32,tak super...ten jsem měla koupit:(:D

Datum: 21.03.15 12:37

Jistě že udrží tu 32. Udržel by jí větší. Důležité je jakou rozteč otvorů má TV. Mám ještě 42 palců a tam je myslím 400x400.

Jinak ceny téhož jsou rozdílné. V Maderu byl nejlevnější. Náklon vertikálně vyhovuje. Horizontálně nic moc. To by musel být držák na sloupu a ne na zdi. Je to dáno vzdáleností od zdi.

Navíc je držák vybaven asi 16 šrouby. Stačí 4. Prostě různý průměr a délka, pro různé TV.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.