Odvod dešťové vody - gajgr

Od: Datum: 20.03.15 10:40 odpovědí: 6 změna: 21.03.15 14:00

Dobrý den,

na svodu dešťové vody z okapů nám chybí "gingr". Svody jsou napojené na kanalizaci přímo - obklopené dlažbou chodníku, přiléhajícího k čelní stěně domu.

Potřebuji vyřešit přístupové místo pro monitorovací kameru - nemám problém vyřezat patřičnou díru do stávajícího starého svodu, který se bude letos měnit - potřebuji poradit jak nechat udělat nové svody.

Chtěla bych vědět, zda je možné "gigngr" zabudovat do chodníku, který patří městu a jaké úskalí (povolení, ohlášení apod.) jsou s tím spojené. Kam je to potřeba hlásit a nebo zda je to zcela v mé režii. Prípadně raději nekopat a nechat pro tyo účely jen nějakou zaslepenou odbočku nad zemí.

V těsné blízkosti tohoto místa (do 0,5m) je v chodníku vedená přípojka plynu a telefonní kabel. Ve vzdálenost asi 1m vede chodníkem podzemní vedení elektriky - nevím ale jak hluboko to je.

Díky Jana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.15 10:59

Dobry den, pro geiger se tak hluboko nedostanete, budete ho potrebovat dostat tak 30cm pod uroven chodniku. Otazkou je, jake potrubi je ted v zemi a jak hluboho (Plast, kamenina?). Jakou tam mate dlazbu? Osobne by jsem se prilis neptal, vyndal dlazdici a podival se jak to na miste vypada. okupil vhodny geiger. Nejspis budete muset se svodem trochu uhnout, tak i nejake vhodne kolinko na nej.

Horsi bude, jestli je potrubi s hrdlem vyvedene az na uroven chodniku, potom budete muset upravit.

Ten geiger tam chcete pro to, ze se Vam odvod ucpava?

doplněno 20.03.15 11:10:

Jeste me napadlo dat sitko nahoru do kotliku a cistit z zebriku, popripadne koupit zachytavac vody se sitkem a cistit pres nej. To by jste nemusela zasahovat do chodniku vubec. Otazka je, aby vam ten zachytavac nejaky dobrak neotevrel, nebo neznicil

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.03.15 12:44

Díky za reakci..

Svod je plastový a končí v chodníku - jak hluboko a jaké napojení je dole netuším. Mám podezření, že se chodník v minulosti zvedal. Jestli je potrubí ucpané zatím nevím. Technik s kamerou se divil, že nemáme gaigr ( do té doby jsem netušila o co jde) a přijede to zmonitorovat až mu nachystáme přístup. Podzemní potrubí bude mít víc než 50 let.

Jde mi o to, co mám po klempířích při rekonstrukci okapů chtít a čemu se vyhnout abych si nenaděla zbytečné problémy.

Čistit shora je nereálné - dům je patrový.

Datum: 20.03.15 12:57

Nad zemí dejte do okapu tohle http://www.heureka.cz/?h[fraze]=HT+%C4%8Dist%C3%ADc%C3%AD+kus+110 tím to budete čistit, nebo zadělat ten gaiger ;) http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Gaiger

doplněno 20.03.15 13:00:

dokonce i litinový se dá sehnat

http://dum.bazos.cz/inzerat/4…35983/gaiger-100mm-litina.php

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.03.15 13:33

Super - tohle vypadá na ideální řešení. Kopání se tím zcela vyhnu.

Moc děkuji. Jana

Datum: 21.03.15 14:00

Dělá se i tohle

http://www.ebay.de/itm/KLAR-F…uelemente&hash=item5d4ff603bb

je to v podstatě čistící kus se sítkem, tak bych jen koupil u nás ten čistící kus a buďto vyrobil to sítko a nebo si ho potom objednal někde přes ebay s free shipping :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.03.15 20:24

Ahoj. Ten plastový typ Geigeru, funguje chvíli, než vyschne, jako sifon. Potíž s montáží jakéhokoliv jiného, může být v tom, že pokud ty svody jsou napojené podél zdi rovnou do země, bude potíž tam zařídit ten odskok, bez většího kopání. Je možné, že tam v tom chodníku třeba je. Někde hloub. Viděl jsem to řešení, se zabudovaným čistícím kusem. Vsadit ho tam, do toho svodu, by mělo být relativně snadné. Provede ho každý instalatér.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.