Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 20.03.15 09:22
avatar

Na mytí oken bych doporučila hadr,jar,kbelík a zakoupit stěrku na mytí oken cca za 50,- Kč.Okno umýt a skla přejet stěrkou a je hotovo.Různé parní čističe a podobné novoty jsou k ničemu, vlastní zkušenost:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 09:53
avatar

Na mytí oken používám švédskou uterku za 50 Kč a čistou vodu bez další chemie. Vše ostatní mi přijde jako predrazena zbytečnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.03.15 10:05
avatar

Dobrý den, asi záleží i na tom, kolik oken se má vyčistit a jak často. Předpokládám, že jde jen o domácí využití a všechny přístroje budou přibližně stejně kvalitní, resp. kvalita práce, kterou odvedou bude srovnatelná. Ze zkušeností s jiným zařízením vím, že je podstatná váha přístroje a délka jeho provozu (tedy, jak dlouho pracuje na jedno nabití). Je to otravné, když se práce nemůže dokončit a zase se musí čekat na nabíjení přístroje. Volil bych ty, u kterých je uvedeno oněch 25 minut provozu (a potom u čištění oken asi raději spěchat). Zdravím!

doplněno 20.03.15 10:43:

Otázkou je, zda k tomu přístroji bude mít starší člověk důvěru, bude ho nabíjet a neskončí to u osvědčených čistících metod, které používal celý život. Chtělo by to osvětu a zeptat se na to předem - jestli to využijí, zvládnou obsluhu a budou to používat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 10:38
avatar

Budou to využívat minimálně 3 rodiny (2 rodiny ve věku 70-80) a máme docela dost oken. Taky bych se osobně spokojil s ručním čištěním + nějakou tu švédskou utěrku, ale k věku ostatním uživatelům by šlo o vhodnou volbu?

Datum: 20.03.15 10:49
avatar

To si jenom myslíte, že to budou využívat. Také jsem si ten krám koupila. Nebyl to ten samý, ale bylo to podobné. Manipulace s tím je otravná, zabere to naopak víc času a navíc byly vidět takové rýhy, jak jsem jezdila tou gumou po skle a nakonec jsem pokaždé vzala obyčejnou okenu a hadr a okna musela přeleštit. Už to nemám, letělo to do kontajnéru. Nedejte se nachytat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tommi
Datum: 20.03.15 11:04

Okena/iron + hadr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 11:05

Nezlobte se, ale mně to připadá jako hračka všechno.

My máme obrovské plachty oken a nedovedu si představit, že bych to dělal jinak než silným vysavačem, konkrétně ETA Neptun nejvyšší řada - musíte si to pohlídat, nižší verze pokud vím nemají ten nástavec na okna. Nebo se zeptat v etě.

Nicméně sám ten nástavec je geniálně jednoduchý - na tyčce vysavače je spoušť, ta stříká prostředek na okno, pak se to rozmaže houbičkou na tom nástavci. Chvilku se to nechá, případně došmrdlají se úporná místa a pak se to stáhne druhou stranou nástavce. Jde to docela rychle. Rámy se drhnou předem ručně a doleštit je to taky potřeba, o tom žádná, ale pak je to lesk jako blesk.

Je to samozřejmě pořádný cvičeníčko, ale víc by mě štvalo běhat s kýblem věčně upatlané vody a ještě nahoru dolů po žebříku. Ale samozřejmě musíte zvážit vy na své podmínky - dřina je to vždycky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.