Čím zadělat díry na balkóně?

Od: Datum: 18.03.15 22:09 odpovědí: 6 změna: 19.03.15 22:22

Dobrý den,

potřeboval bych opravit díry na balkóně, čím by jste je zalepili? Mohu použít sádru a na ní omítku?

Děkuji přikládám fotografieSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.03.15 22:37
avatar

Dobrý den, zdá se, že je to způsobeno vlhkostí, resp. deštěm. Levné (a dočasné) řešení může být zase ta omítka (sádra je asi zbytečná) nebo to udělat trvanlivěji např. obkladem.

Jeden řádek nějaké venkovní dlažby a dobře zaizolovat, aby nešla vlhkost nad dlažbu. Zdravím!

doplněno 19.03.15 08:55:

kenlon - měl jsem za to, že tam zatéká. Na větší vlhkost to stejně vypadá, ale kolega Vám to vysvětlil odborně. Tu sádru nepoužívejte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kenlon
Datum: 19.03.15 07:20

Dobrý den,

je to na zasklené lodžii, když bych použil sádru a na to omítku vnitřní, vydrží to?

Kdybych kupoval pytel ať už lepidla či venkovní omítky, nikde jinde bych nezužitkoval. Jde mi však o to, ať to za pár let zase nespravuji.

Děkuji

Datum: 19.03.15 08:21
avatar

Zdravím,
ta dlažba tam není originál, ale dodatečně dolepovaná že? Tohle totiž normálně balkony v paneláku nedělají - běžně to praská a odlupuje se beton u stropu na balkoně. Obojí je ale chyba buď zedníka nebo obkladače (ve vašem případě) - nedržel se dilatačníí spáry mezi panely, která musí zůstat zapravená maximálně nějakým pružným tmelem. Pokud se ta spára zatáhne natvrdo, případně se něčím překryje, při tepelné dilataci něco povolí (u vás to byl beton na svislém panelu). Konstrukce je totiž taková, že svislý panel přesahuje přes vodorovný (podlahu). A tento vodorovný panel pracuje teplem nahoru a dolů a co mu překáží v pohybu, odejde.
Oprava je celkem jednoduchá - najít dilatační spáru (!). Pak naomítat normální maltou a přetáhnout buď omítkovou směsí nebo jednodušejí obyčejným štukem. Ale ta spára nusí být pořád vidět! Takže pokud vám dlažba končí pod svislicí povrchového betonu (omítky) svislého panelu, musí být naomítáno cca 2 - 3 mm od podlahy a pod omítnutím musí být díra do dilatační spáry - jinak vám ten vodorovný panel při dilataci (pohybu) zase tu omítku svislého panelu urve. Po zatvrdnutí omítky můžete tu dilatační spáru zatmelit nějakým tmelem - optimálně stavební tmel (tzv. medvědí ho*no).
Zrovna tak je potřeba udělat spáru okolo toho kovu, co je vidět na fotce a kov natřít barvou. Zaomítáním železa vám to opět opadá, protože to dilatační napětí a pohyby tam při délkám balkonů už jsou dost velké (u balkonu dlouhého metr by se to mohlo zaomítat celé - pohyby by byl v desetinách mm a max by tam vznikla prasklinka v omítce).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kenlon
Datum: 19.03.15 18:33
Děkuji,
rád bych to tak udělal, jak jen poznám ty dilatační spary?
Děkuji
Datum: 19.03.15 22:21
avatar

Dilatační spára mezi panely je prostě spára (místo, kde sousední panely k sobě doléhají. Panely se skládají jako kostky z dětské stavebnice - prostě jen k sobě. V některých místech většinou mají kapsy, ze kterých koukají holé dráty (armatury) a ty se při montáži svaří k sobě. Ale tím se netrapte - to se vás netýká. Vy prostě musíte najít tu mezeru, kde k sobě svislý a vodorovný panel přiléhají. Pokud není vidět okem, musíte ji najít. Nejjednoduší je to tak, že si vezmete kus rovné latě, vodováhi a pod a přiložíte ji svisle ke svislému panelu. Tam, kde by pomyslná (nyní u vás chybějící) omítka dělala s podlahou pravý úhel, je ta spára.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.03.15 22:22

Železo očistite trochu od hrdzy,zatrite zakladnou farbou,a diery vyrovnajte lepidlom na dlažby a popripadne tam dajte pásik obkladu dookola.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.