Čím odstranit lepidlo od izolepy?

Od: Datum: 17.03.15 20:48 odpovědí: 8 změna: 18.03.15 07:35

Dobrý den, prosím vás nevíte čím jde dobře odstranit lepidlo ze samolepících štítků či izolepy, které byly nalepeny na plastu a na kachličkách? Slyšel jsem že technickým benzínem?

Ještě jsem se chtěl poradit čím odstranit nějaké kepidlo z palubek desky?

Děkuji vám

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.15 20:51

já to dělám čističem na brzdy jinak tím benzínem to pude taky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.15 20:54

z kachliček klidně benzínem,ale plastu bych se bál,může dojít k poškození tam bych zkusil méně agresivní metody,např.líh.Z palubek těžko říct,záleží co je to za lepidlo a v nouzi nejvyšší jemně vybrousit a přelakovat.

Datum: 17.03.15 21:07

Mám opačné zkušenosti. Technický benzín vždy bez problému, líh na plasty OK, ale pozor - Jakmile je plast lakovaný, může jít lihem dolů z plastu barva (typicky plast s povrchovou úpravou imitující kov)!

Datum: 17.03.15 20:54

Dobrý večer,klasický "Odstraňovač álepek" dostanete koupit v každé lepší drogerii,nebo barvách a opravdu funguje.Používáme ho a ještě žádnou škodu nenadělal ani na lakovaném plastu.Stojí cca "kilečko"

http://www.uni-max.cz/hg-odst…ovac-nalepek-a-lepidel/d/img/

Od: dam®
Datum: 17.03.15 21:05

Funguje i odlakovač na nehty, ale na plast bych raději udělal test, pak ještě isopropyl nelbo tech. líh, ale taky vodka.

Datum: 17.03.15 21:03

Od jisté doby na všechny podobné akce používám čistič PUR pěny. Jde to sním neuvěřitelně snadno.

Datum: 18.03.15 07:09

Já jsem měla izolepou přilepený igelit, který kryl lino a skříně, na linu. Z toho, co jste napsali, jsem použila úplně všechno a lepido mám na linu, asi na třech místech, v předsíni dodnes. Nejde to ani odlaskovačem, ani benzinem, ani olejem, ani lihem, ani ničím. *plac*

doplněno 18.03.15 08:25:

joudic, děkuji za doporučení. Poptám se chlapů v rodině, jestli doma nemají. Kupovat nebudu, raději zajdu k holiči.

Datum: 18.03.15 07:35

WD-40 je nejlepsi

doplněno 18.03.15 07:37:

@babkazov WD-40 (mazadlo ve spreji) + hruba strana houbicky na nadobi, vsechny ty vase roky stare lepy pujdou pryc jak po masle ;)

doplněno 18.03.15 07:38:

nicmene tazatel pise palubky, tak to ne... vsaklo by se to, palubky prebrousit a na finalku jemny vodni smirek nasucho

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.