Provrtaná zeď k sousedovi dělníkem

Od: Datum: 17.03.15 19:50 odpovědí: 3 změna: 18.03.15 13:07

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat někoho fundovaného, jak je to při provrtání zdi k sousedům při rekonstrukci firmou či popraskání omítky u sousedů v době rekonstrukce. Kdo bude hradit tyto práce, kdy se musí sousedovi zeď opravit? Budu to platit já jako majitel nebo dělník či firma, která to způsobila?

Děkuji.

Hezký večer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.15 19:52
avatar

Škodu obecně platí ten, kdo jí způsobil, v tomto případě firma, kterou jste najal, jak to ona bude řešit se svým zaměstnancem to vás už zajímat nemusí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.03.15 20:22

Děkuji za potvrzení mé domněnky. Firma dělá cavyky a problémy, tak je budu muset nějak donutit k součinnosti, jinak budeme mít špatné sousedské vztahy. Už jen to, že mi to dělník zatajil, se mi vůbec nelíbí.

Od: asd1
Datum: 18.03.15 13:07

Škodu způsobil dělník resp. firma. Uhradí způsobenou škodu. Pokud zatajili, tak bych jim zaplatil jen už provedené práce (mínus způsobená škoda) a vyhodil bych je. V rámci sousedských vztahů bych sousedovi škodu hned zaplatil sám - "vymáhejte si to po dělníkovi co to udělal" není moc podle etikety...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.