Silikonová fasádní barva se z fasády loupe

Od: Datum: 17.03.15 12:32 odpovědí: 5 změna: 17.04.15 11:53
avatar

Dobrý den,

prosím o radu co s tím? Měli jsme 15-let starou fasádu, zateplení+perlinka a finální vrstva točená silikonová omítka zrno 1,5mm. Před 6-ti měsíci jsme si nechali fasádu umýt a přetřít (převálečkovat) silikonovou fasádní barvou. Nanesli prvně penetraci, pak 2 vrstvy barvy. Vše bylo v pořádku, celý barák je po zimě v pohodě. Jen jedna, ta hlavní štítová zeď, z přední strany, se začala loupat. Prvně to udělalo takové mikroprasklinky a teď už se to loupe. Je to na cca 3 místech, o velikosti tak vždycky asi cca 2m. Hlavně pod okny, pod parapety. Nevíte co bylo špatně? A hlavně, co teď s tím? Jak a čím to seškrábat, aby se neponičil podklad-ta točená omítka. To co se loupe, tak to dolů půjde, ale v místech kde jsou jen ty prasklinky, tak tam to prozatím bude asi dost držet, a kdyby se to znova přetřelo, tak mám strach, že se to začne loupat zase.

Moc děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ola®
Datum: 17.04.15 08:33
avatar

Tak žádná rada?

Teď už se nám to bohužel loupe na víéce místech a i na druhé straně baráku. Od severu je to vpohodě, ale loupou se ty strany, kde hodně svítí sluníčko jižní, západní a už i východní... Loupe se celý nový nátěr, tedy penetrace i s dvěma nátěry. Prostě na původní točenou omítku. Prosím co teď s tím?

Datum: 17.04.15 09:14
avatar

Pochopil jsem Vás, že penetrace se nechytla ke starému povrchu? Nebo penetrace tam je, (jak to poznáte?) a loupe se jen nátěr od penetrace?

Zhotovitel musí vidět práci a opravit. Na dálku neřeknu, kde je vada.

Špatná přídržnost materiálu na podkladu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ola®
Datum: 17.04.15 10:09
avatar

Ano, přesně, je to špatná přídržnost materiálu k podkladu. Penetrace už byla mírně probarvená, takže je vidět, že se to loupe celé (ty 3 nátěry-penetrace a dva nátěry barvou). Odstín staré probarvené točené omítky se zrnem 1,5 mm, je jiný , než nově zvolený odstín silikonové barvy, takže je poznat, že se to loupe celé. Problém, je co teď s tím? Zhotovitel, navrhuje, že se to pokusí sundat vapkou, tlakem vody. Ale prý to musí jít dolů celé a problém je, že to na některých místech drží a asi to jen tak lehce dolů nepůjde. Mám strach, aby tím silným tlakem nepoškodili i tu 15 let starou točenou omítku. Aby i ona nezačala praskat atd... Dále co pak pokud se to podaří celé sundat? Znova opakovat postup? A co když se stane to samé?

Datum: 17.04.15 10:59
avatar

Je to mrzuté, ale stane se. píšete v zadání, že jste nechali omítku umýt. Vůbec netuším čím a jak jste to dělali, ale domnívám se, že tam začala chyba, že zůstala na fasádě chemie z mytí, či špatně omyté. Že by šla vapkou dolů i stará omítka, tomu nevěřím. Každopádně bych požadoval od zhotovitele písemné stanovisko odborné firmy co dodávala (vyrobila) fasádní barvu, co je příčinou odlupování a možné sanace. Nikoliv od návrh od zhotovitele, ale od výrobce směsi.

Hezký víkend

doplněno 17.04.15 13:49:

Jak jsem psal nahoře, je třeba dostat na místo zástupce výrobce barvy, aby sdělil příčinu. Páč on nezávisle na zhotoviteli pozná, co se stalo.

Já to neviděl, nemůžu dát relevantní doporučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ola®
Datum: 17.04.15 11:53
avatar

Na čištění byly použity přípravky? Sanatop Likvid a Sanatop Prevent. Čištění bylo prováděno vapkou a dle návodu na přípravcích. Celý problém je v tom, že nevíme, co to zapříčinilo a hlavně, co s tím, když některá místa nátěru nepůjdou odstranit? Popř. co by jste navrhoval vy? Místa, která opravdu nepůjdou odstranit, nechat a znova celou fasádu přetřít penetrací a zase 2 nátěry? Nebo je jiné řešení (jak by se mělo nyní postupovat?)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.