Ohřev vody-elektrika nebo plyn

Od: Datum: 17.03.15 10:24 odpovědí: 6 změna: 17.03.15 13:28

Dobrý den,prosím o váš názor. Máme v domě topení na pevná paliva a elektrický bojler na ohřev vody-s využitím nočního proudu. Budeme zavádět plyn. Zvažujeme, jestli na ohřev vody použít stávající elektr. bojler /je už trochu starší, otázka času, kdy bude potřeba vyměnit/ nebo při přechodu na plyn zakoupit nový plynový ohřívač / - ne průtokový/ a ohřívat vodu plynem. Umístění kotlů by bylo stejné, ohřev vody pro 2-3 osoby.

Jaké jsou klady a zápory obou řešení? Co vyjde levněji na provoz? jaké další náklady se mohou objevit?

Děkuji za každý názor

doplněno 17.03.15 10:50:

akumulační bojler na plyn asi ne-prostě ohřívat vodu plynem.

Chtěla jsem jen vědět náklady na provoz při ohřívání vody plynem a elektrikou a klady a zápory těchto řešení


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.03.15 10:29
avatar

Tatík má plyn - vaření i ohřev vody. Výhody - nonstop připravena voda. Nevýhody - cena za přípojku, plyn, paušály...

Já plyn v domě nemám - vše na elektřinu. Nevýhody - v případě výpadku proudu na delší čas se asi neokoupu... . Proud v bojleru 80 litrů je stálý (neřeším nízký-vysoký tarif) - 4 lidi a nikdy nebyl problém s vodou (cca 8 let)

doplněno 17.03.15 11:17:

co levněji - to je složitá věc...

Někdo používá vodu 1x za den - večerní koupání. Někdo potřebuje od rána do večera (má malé děti... miminko...).

Tchyně má bojler na noční proud - 250 litrů - blbé rozvody v domě - takže když se 3x umyje nádobí, nemají se v čem koupat.

Pokud nepotřebujete plyn na topení, kvůli vaření a bojleru bych ho nedělal. tj. opravdu velká úspora!

Já za rok elektřiny zaplatím polovinu peněz (topím, vařím, svítím, ... ) a to ve 4 lidech než můj tatík čistě jen za plyn ve 2 lidech.. není možné srovnávat domy, potřeby různých lidí,...jiné tarify..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 17.03.15 10:31

jednak nevím že by byl akumulační bojler na plyn (jedině propjený s topnou soustavou), a druhak, pokud chcete teplou vodu celý rok a ne jen v zimě, když topíte, nechte elektriku..náklady na nový bojler nejsou likvidační..

doplněno 17.03.15 10:44:

já to vědět teda nepotřebuji, já mám elektriku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 10:40
avatar
jednak nevím že by byl akumulační bojler na plyn Že nevíte, neznamená že není..Vyrábí se mnoho typů, provedení...výkonových řad.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dagmar65
Datum: 17.03.15 11:23

Vyzkoušela jsem obojí. Nejprve jsme měli v domě jen elektřinu, takže klasický bojler 80 litrů ("noční" - "denní" sazba). Pak jsme pořídili plynové topení - běželo asi rok, bojler stále na elektřinu, takže jsem měla k porovnání spotřebu a účty. Pak nás napadlo napojit ohřev vody na kotel a bojler byl použit jako zásobník kotlem ohřívané vody. Po roce jsem měla úsporu na elektřině 1800,- Kč a nedoplatek na plynu 8000,- ... Vrátila jsem se zpátky k ohřevu elektřinou. I když mám kondenzační kotel Buderus, podle servisáka "mercedes mezi kotly", tak se mi nelíbil ani jeho provoz, když fungoval i na ohřev vody - stále se přepínal, když hřál vodu, chladly radiátory... Předtím v bytě jsme měli nový kotel, ohříval vodu průtokově - štvalo nás,že po puštění vody hodně kolísala teplota (jako u karmy) - nejdřív plivnul horkou,pak se voda zchladila,pak zas stoupla... Zůstanu u el. bojleru :)

doplněno 17.03.15 11:46:

A ještě jedna věc mně napadla - taky souvisí s penězi :) Dcera by se normálně ráchala snad hodinu, ale když si vypustí boljer, tak se studenou vodou chtě-nechtě končí :) U průtokového ohřevu jsem jí musela bouchat na dveře :) Takhle má limit :) Nevýhoda - po jejím sprchování musím počkat, až se voda ohřeje (netrvá to ale dlouho- bojler Dražice), ale když mám na el. hodinách "drahou" hodinu, kdy v té době bojler nehřeje, tak se to protáhne. Musím mít tak trochu v paměti "ohřívací" a "neohřívací" hodiny (přes den jsou jen 4)...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 17.03.15 11:43

nechte bojler jak je. Az doslouzi, kupte kombinovany bojler s moznosti ohrivat vodu jak elektrinou, tak kotlem. Staviji kotel na TP snad nezrusite, ne? V zime, kdzy budete pritapet, tak povalite i do bojleru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.15 13:28
avatar

bez debaty, ohřev nočním proudem vás vyjde laciněji, než ohřev plynem. Snadno se zavádí a snadno se reguluje. Plynový bojler potřebuje plynovou přípojku, zásah do domovního projektu, rozbouraný byt a rozhodně není zadarmo. Jenže při ohřevu nočním proudem zase musíte vzít v potas, že když vám někdo ráno vypustí všechnu teplou vodu, pak další várku budete mít až před večerem. Noční proud totiž nění zas tak úplně noční, ale na pár hodin bývá puštěný i v pozdním odpoledni.

Vím o čem mluvím.. Mám doma ženu a tři velké holky, pro které není problém vyčabrat jakýkoliv bojler. Proto ohřívám vodu nočním proudem a pro nutné případy jsem si nechal udělat vypínač pro normální elektrický ohřev.

Proto vám radím, jestli pyn ještě nemáte zavedený, nechte si udělat i přípojku k bojleru. Je to užitečná věc, i kdybyste ji nakonec nevyužili.

Jesli plyn už zavedený máte a přípojka k bojleru chybí, pak jednoznačně radím bojler na noční proud. Jestli jste doma jen dva, pak by vám nějaká ta stolitrovka mohla stačit. Jesli je vás víc a máte doma malé dětičky, pak potřebujete bojler minimálně na 150, raději 180 litrů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.