Přívod vody přes sousedy

Od: Datum: 16.03.15 12:36 odpovědí: 3 změna: 16.03.15 14:27

Zajímalo by mě jak je to v případě kdy máme obecní vodu vedenou přes sousedy ale původní majitel s kterým jsmě měli podepsanou smlouvu na danou přípojku již nežije,jestli je třeba nechat něco podepisovat i od nových majitelů?Jde o to že oni se tu s nikým nebaví a na zahradě pořád něco kopou,mám i strach aby nám vodu nepřekopli a neměli se k tomu.Vpřípadě nouze kde je u nich i uzávěr vody se k nim nedá ani dozvonit.Za odpovědi děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 16.03.15 12:42

Věcné břemeno na to je? Pokud ne oni ho snad podepsat nemusí je to váš problém a ne jejich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marie22*
Datum: 16.03.15 13:19

Jistě že to je věcné břemeno,jinak bychom tam ani nedělali hlavní uzávěr vody,další máme u nás ale stalo se že praskla voda těsně před uzávěrěm,k sousedům jsme se nedozvonili,nedovolali protože dodnes zvonek ani jmenovku nemají,tak jsme museli hledat další na ulici.

Datum: 16.03.15 14:27
avatar

Pokud máte zřízeno na vodovodní přípojku věcné břemeno, potom je to OK:

Co se uzavírání vody týká, není přece technický problém osadit na trase přípojky mezi hlavním uzávěrem (vodoměrem) a Vámi další šoupátko. Potom v případě poruchy si zavřete "své" šoupátko na svém pozemku.

Samozřejmě záleží, kde se nachází Váš vodoměr a kudy přesně vede trasa, ale řešitelné to s velkou pravděpodobností bude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.