Příliš malá vlhkost v novostavbě

Od: Datum: 16.03.15 10:57 odpovědí: 3 změna: 16.03.15 12:05

Dobrý den,

14 dní před vánoci jsme se nastěhovali do naší novostavby (omítky srpen, betony na podlahovku září), jinak cihly porotherm na pěnu hrubá vymrzla již loni. Betony před položením vinylu (listopad) měli 2% vlhkost. Nemáme venkovní fasádu. Každopádně vlhkost se pohzbuje 38-42%. Měli jsme suché rty, rýmu asi měsíc, řezání v krku. Po zaoupení zvlhčovače se dostaneme někam k 50%, ale každý den větráme takže průměr je tak 46%. Čím je to způsobeno? Nedodělaná venkovní omítka? Nevětráme ventilací celý den, ale jen na pět min. otevřeme okna na průvan 2x denně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 11:03

Je to způsobeno tím, že se v domě nemá kde vlhkost vzít a ještě k tomu správně větráte...

Pořiďte si kytky, akvárko, víc vařte, sprchujte se, sušte prádlo doma a uvidíte že vlhkost půjde nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 11:08
avatar

Kupodivu, ikdyž venku je vlhko, v bytech o této době je sucho. Já bydlím v bytě v cihlovém domě a mám spoustu kytek. Právě teď mi vlhkoměr ukazuje 44%. Dvojité dveře mezi kuchyní a obývákem nemám vůbec. Vařila jsem a peču sekanou a přesto je vlhkost malá. ;) A v létě, ikdyž je horko, je vzduch mnohem vlhčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marie22*
Datum: 16.03.15 12:05

Co bych za to dala mít takovou vlhkost,mi řešíme pravý opak.Nemyslím si ale že hodnoty mezi 40-50% jsou nějak hrozné,naopak.Také záleží jakou máte teplotu v bytě,s vyšší teplotou vlhkost relativně klesá alespoň u nás to tak je v cihlovém domě.Pokud se vám to zdá stále málo,tak jedině přidat ještě nějaké odpařovače,akvárium upozorňuji dopředu je málo účinné,pokud by nebylo celé odkryté a to asi by nikdo nechtěl,mám vyzkoušené kdy léta jsme ho měli,velké,pak zas ne a výsledek žádný.Nyní máme odvlhčovač a jsme rádi když máme tak 55%.

doplněno 16.03.15 12:11:

Jinak doporučuji mít opravdu dobrý zkalibrovaný vlhkoměr a kalibrovat každý rok,jinak se můžete divit pořád*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.