Připojení na veřejnou kanalizaci

Od: Datum: 14.03.15 10:32 odpovědí: 8 změna: 14.03.15 20:11

Dobrý den, měla bych pár otázek na připojení na kanalizační siť. V našem městě se nyní budovala nová kanalizační síť. Vcelku velká akce ale dopadla zklamáním. Konkrétně u nás: kanalizační odbočení bylo postaveno v jiném místě než měla a není podle projektové dokumnetace, kterou jsme městu museli odevzdat před zahájením stavby kanalizační síťě. Neodpovídá hloubka, resp. chybí cca 20cm. To chodí nyní měřit plno lidí a město nejspíše doufá, že někdo naměří něco jiného. Podle všeho by ten sklon měl být 3% (jedná se o splaškovou kanalizaci), což jim stále "nějak" nevychází. Je tomu skutečně tak? Další věc je, že to místo, kam se můžeme na odbočení napojit (neznám přesný název), je otočeno směrem od domu. Museli bychom ted "obtočit"skoro celou přípojku. Na to nám bylo sděleno, že si ten otvor můžeme kdekoli říznout, takže v tom prý není problém. Opravdu si můžu kdekoli v odbočení říznout díru a na ni se napojit? Osobně se mi to nezdá, proto se ptám, zda je to pravda. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.03.15 10:55
avatar

Dobrý den, mohu Vám popsat stav v naší ulici - ulice a na obou stranách baráky. Hlavní stoka je udělána středem ulice a ke každému domu je udělána přípojka (až za hranici pozemku). Stavbu prováděla firma, kterou si objednalo město, to mělo dozor a také závěrečnou kolaudaci (potom byla přípojka předána a podpis majitele domu). To, že je u Vás vše v pořádku, říká asi ta firma. Vy si to můžete ověřit na stavebním odboru města a tam vznést svou pochybnost o správnosti přípojky. Nerozumím tomu, proč by měla být přípojka opačným směrem, než je dům (pokud jsem Vás pochopil). Ten sklon by měl být dostatečný. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 14.03.15 13:57

Od řešení takových věcí je na obci dobře placený úředník - tak za ním. Já osobně bych nic neřezal,prototože by to byl zásah do díla v jeho záruce a případnou reklamace čehokoliv jiného by fušerská firma neuznala. Trvejte na převzetí díla podle projektu. Pokud z praxe vím, tak před zahrnutím přípojky musíte zavolat zastupce prvozovatele čističky /kanalizace/ , ten vezme plánek a když to nebude sedět, dělal jste zbytečnou práci. A protže jsou někde blbci, tak se může stát, že za čas budou dělat kontrolu přípojek kamerou a " ejhle, tahle není podle plánu- je to černota. Proto - hup na obec-investora.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkas*
Datum: 14.03.15 20:02

Právě se mi nechce kopat cca 40-50m, abych zjístila, že se napojit vlastně ani nemůžu nebo že moje exkrementy nepotečou tak, kam by měly :( A taky nejde o levnou záležitost :(

Datum: 14.03.15 14:15
avatar

Ne, 3% sklon kanalizace není nutný...

Ano, na páteřní kanalizaci se můžete napojit i v jiném místě, než je vysazena odbočka. Není to nic technicky složitého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkas*
Datum: 14.03.15 19:29

S městem se to řeší už asi rok a nejsme sami, někde chybí i půl metru. Prostě fušeřina. Jen se divím, že bych si mohla jen tak "říznout" díru a napojit se. Myslím, že od toho je tam ona spojka nebo jak se tomu říká. A ta tam skutečně je, ale je na opačnou stranu :( Proč to tak je, to skutečně netuším. Nyní je to přeměřeno a spád by byl něco okolo 1% (možná dokonce ani to ne). Proto by mě zajímalo, kolik by ten spád u splaškové kanalizace měl být? Podle města to stačí. A to, že si tam můžu říznout otvor, to nám řekl sám starosta 8-) Na hlavní kanalizační řád se napojit nesmíme.

Datum: 14.03.15 19:36
avatar
V extrémním případě stačí i min 0,3%..
Způsob napojení ke řešitelný různými způsoby, ale to je záležitost vyjádření správce kanalizace, jeho souhlasu a ev.prohlídky na místě.Z Vašeho popisu samozřejmě nemohu poznat všechny souvislosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkas*
Datum: 14.03.15 19:58

Opravdu? 0,3 na splaškovou kanalizaci? Co jsem zatim kde našla, tak min. spád jsou 2%. Jde o nějakých 40-50m stoky a přeci jenom kdyby šlo o deštovou kanalizaci, kde je jen voda, tak tam snad, ale neumím si představit, že by stačil tam malý spád u splaškové. A co se týče napojení, nevím, jak víc to popsat, snad jedině nakreslit. Je to podobně, jak je to popsáno v první odpovědi. Středem cesty vede hlavní kanalizační řád. Od něj jsou vyvedeny připojky, nebo šachtice (přesný název neznám), na které se musí každý dům napojit. Každá taková šachtice je směrem k domu a dole je místo (opět nevím, jak to nazvat, prostě nějaké vyústění), na které se my napojíme - jednoduše řečeno: svoji trubku vrazím do této již připravené díry). Bohužel z nějakého důvodu je toto vyústění opačným směrem, tedy od domu. Nějakých téměř 180° mimo. Proto nám bylo řečeno, že si v této šachtici můžeme vyřezat svůj otvor, na který se napojíme. Samozřejmě písemně nic nemáme.

Datum: 14.03.15 20:11
avatar
Přesná hodnota min.spádu záleží na konkrétním typu potrubí, jeho dimenzi a návrhovém průtoku..Jde o zachování samočistící schopnosti.
Stoky se ale pochopitelně dělají běžně ve spádech i kolem 0,5%.Přípojky zpravidla 2-3%, nicméně 1% je u DN150 v pohodě..a řešit se dá i menší spád.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.