Pořád pumpuje

Od: Datum: 14.03.15 10:01 odpovědí: 5 změna: 14.03.15 14:11

Dobrý den před pár dny mám měnily tuto nádobu na vodu model SM-100V viz. Odkaz http://www.pumpa.cz/cz/tlakove-nadoby-SM, předtím jsme tam měli nádobu na 200l. Tak je chci zeptat jestli je v pořádku, když to po pokaždém 0,5l-1l odpuštěné vody začne krátce dopumpovávat tlak v této nádobě nebo je něco špatně? Vůbec se v tom nevyznám.

doplněno 14.03.15 10:22:

http://www.pumpa.cz/cz/tlakove-nadoby-SM


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.03.15 10:20
avatar

Dobrý den, opravte si odkaz na funkční stránku. Jinak bych se podíval do návodu, ale považoval bych to za správnou funkci (zřejmě). Zdravím!

P.S. Případně to správná funkce není .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.15 10:21
avatar

Zdravíčko.

Nejdřív bych zkontroloval,jestli je nádoba natlakovaná-musí se natlakovat kompresorem,nebo pumpou na stanovený tlak před napuštěním a seřízení tlakového spínače.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.15 10:21

Ne to není v pořádku v nádobě není tlak(vzduch)ale samá voda.tlak tam musíte dofoukat nejlépe kompresorem ale jde to i pumpou(blbě a dlouho*uspech*)Někde na nádobě je ventilek(bývá pod černým krytem) tlak by tam měl být o něco nišší než spínaný asi+-2bary ale bez vody.A není na tu nádobu záruka?Jestli ji máte chvíli tak ten tlak se neztratil jen tak asi bude něco špatně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.15 13:33

Zdravím . V nádobě máte s velikou pravděpodobností malý tlak vzduchu. Na čelní straně nádoby je plastová krytka .Tu vytočíte a pod ní je ventilek jako na pneumatice u auta. Postupujete stejným způsobem jako u auta . Změříte a popřípadě dotlakujete. Kolik dotlakovat? To máte napsané na štítku u tlakové nádoby. Toto je potřeba vždy aspoň jednou za rok zkontrolovat. Než ale budete měřit musíte provést toto. ( předpokládám , že se jedná o domácí vodárnu zapojenou do rozvodu v baráku) Odpojíte od elektriky a otevřete baterku , aby jste vypustily vodu z nádoby a snížili tak tlak vody. Potom teprve můžete měřit a dotlakovávat vzduch.

jak to funguje? Vzduch je stlačitelný , voda nikoliv. V nádobě je gumový vak ( něco jako duše ve fotbalovém míči) a do něho se napouští ta voda. Kolem toho vaku je vzduch ,který vy tam musíte napumpovat. Čerpadlo natlačí do toho vaku vodu a vy ji potom tím stlačeným vzduchem který je okolo vytlačujete ven do baterky.

doplněno 14.03.15 13:37:


Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.