Levný hoblík?

Od: Datum: 13.03.15 08:58 odpovědí: 3 změna: 13.03.15 17:19

Čau lidi. Úvodem chci zdůraznit, že mám dobrou zkušenost s nářadím Ferm, konkrétně vlastním i levný Ferm hoblík. Funguje bezvadně, jen se brzy zahřeje, pokud se hobluje na celou délku nožů. Takže jsem se rozhodl zakoupit ještě jeden hoblík, abych je střídal. Budu dělat dřevěná vrata a když je hoblík zmákne budu spokojen. Také mám třeba levnou bateriovou vrtačku No Name a taky funguje velmi dobře. Tím chci říct, že pro hobby použití se tohoto nářadí není třeba obávat.

Našel jsem zajímavý tenhle, kvůli tomu výkonu, ale zdá se mi to podezřelé, za tu cenu. To je výkon jako prase, to asi nebude reálné. Co myslíte?

http://aukro.cz/elektricky-ho…urotek-1900w-i5170213607.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 09:55
avatar

Co se týče výroby vrat na hoblíku - no, asi to není úplně vyloučené, ale pokud mám vyhoblovat opravdu rovný hranol - což je zásadní předpoklad funkčnosti vrat, tak si to neumím představit bez pořádné srovnávačky a protahu. Pořádnou srovnávačku myslím s dostatečně dlouhými stoly a seřízenou - tedy nože, zadní stůl, pravítko atd. Pak jsem schopen skutečně vyhoblovat hranoly tak, že když je dám k sobě, není mezi nimi mezera. To s hoblíkem těžko dokážete a není to o značce, prostě to není srovnávačka, má to kraťoučký přední stůl.

Co se týče toho hoblíku z aukra - no, neznám tenhle typ, ale silně pochybuji, že by do toho prostoru pod rukojetí někdo dokázal našlapat 2kW motor. Ano, znám třeba horní frézky s motorem 1,8kW, ale to je ,,trošku´´ větší mašinka. Nejspíš půjde o překlep a hoblík má 900W.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 13.03.15 10:24

Toho v odkazu bych se bál - už jen ten náhradní řemen nejspíš znamená že origo řemen moc nevydrží... Levný hoblík mám z Lidlu a ten je OK

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 17:19
avatar

Začnu u toho výkonu. Opravdu je krajně podezřelej. Mám hoblík DeWalt, žádná láce, umí třísku 4 mm a výkon 1050 W.

Nechci ani v nejmenším snižovat tvé nadšení, ale jak už píše promon. Nějak si neumím představit dělat vrata jen s pomocí hoblíku. Má šířku nožů 82 mm a šířka frízů (vlysů) na nějaký inteligentní vrata je potřeba alespon 12 cm, ale radši více. Jakmile budeš hoblovat dvakrát vedle sebe, při sebelepší a sebepečlivější práci ti na spoji vznikne zub.

Hoblík umí udělat i falc, ale dělat s ním falc na vratech si radši ani nechci představovat, a že mám bujnou fantazii. Dělat falc na futrech, tak aby to z obou stran sedlo je pokus z říše utopie.

Je pravda, že to dělám na velkých strojích, takže to je o něčem úplně jiným. Není to jen o hoblování, tím se vlastně začíná, na čem a jak budeš dělat dlaby a čepy? Falcovat to hoblíkem, to ne, to opravdu nemůže dopadnout dobře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.