Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 12.03.15 20:33 odpovědí: 3 změna: 13.03.15 06:57

Dobrý večer,

potřebovala bych poradit ...bydlím u rodiču v rod domě ,který je řešený jako jedna bytová jednotka s dvougeneračním bydlením. Mám nájemní smlouvu na celé horní pato (kuchyn.pokoje,wc,koupelna a samostatný vchod).Jsem rozvedená mám s exmanželem 4 děti a s nejmladším jsem na MD.Muhu si zažádat o příspěvek na bydlení ,když to nejsou 2samostatné bytové jednotky ale dvougeneracní bydlení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.15 20:52
avatar

Zdravím,
dvougenerační je dům, ne žádné bydlení. V domě může být jak jeden, tak více bytů. Podle vašeho popisu máte samostatný byt (solo vchod, kuchyň, koupelna, wc, pokoje). Takže ano - máte nárok na příspěvek na bydlení při splnění určitých podmínek.
Podmínky jsou:
- platná nájemní smlouva podle NOZ (nový občanský zákonník) na ten který konkrétní byt v domě (třeba "byt č.1"? "byt č.2")
- trvalé bydliště v tom ve smlouvě uvedeném bytě
- doložení nákladů na bydlení (energie, vodné a stočné, odpady, topení, platby nájmu)
- splnit (vejít se do) určitý příjmový limit podle počtu osob ve společné domácnosti - ten se dozvíte na ÚP nebo si ho můžete zkusit vypočítat sama podle tabulek na internetu
Protože se jedná o dvougenerační dům, je možná, že nemáte pro každý byt samostané měřiče elektřiny, vody, máte společné topení atd.), navíc je možné že smlouvy s dodavateli nejsou psané na vás. Pak se vám vyplatí spočítat si alikvotní části těchto nákladů a zahrnout je do částky nájmu, protože jinak byste je nebyla schopná doložit a zbytečně byste se připravovala o možnost uplatnění těchto nákladů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katerina*
Datum: 13.03.15 06:57
Podle katastru to máme jako jednu bytovou jednotku po kolaudaci na to je dvugeneracni bydlení v jedné bytové jednotce. Nájemní smlouvu mam udelanou i s poplatkama (energie,voda popelnice).
Díky tomu že exmanzel platí na 4deti 4500 a ja z úřadu dostávám 6300tak jsem pod životním minimem ale jak prijdu na úřad tak na nic nemam nárok. Už si nevím rady co mam dělat.
Datum: 12.03.15 23:44
avatar

Není-li byt zkolaudován jako dvě bytové jednotky (nejsou-li v katastru nemovitostí dva byty),

budete podle mne těžko dokazovat, že netvoříte společnou domácnost s rodiči.

Je možné, že Vás budou posuzovat společně.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.