Dlazba vs sokl

Od: Datum: 11.03.15 17:34 odpovědí: 6 změna: 12.03.15 12:57

Zdravim, jen co se otepli, chtel bych na terase lepit keramickou dlazbu. Terasa je betonova a ze dvou stran je obvodova zed domu, ktera je zateplena a dole je udelany odskok (sokl) kam prijde jeste XPS. Mam nejdriv nalepit dlazbu a az pak delat sokl - takze by byla dlazba pod XPS, nebo nejdriv lepit XPS na zed a az pak dlazbu?

doplněno 12.03.15 16:50:

Abych to tedy upresnil - terasa je jiz vybetonovana sa spadem a beton je v podstate az ke zdi, takze xps bude jen smerem nahoru. Jde mi o to, jestli dat nejdriv dlazbu a pak teprv xps, takze dlazba by byla podsunuta pod xps a nebo nejdriv dat xps a k nemu prirazit dlazbu. Protoze mi na terasu bude zatim prset, tak mi jde predevsim o pripadnou vlhkost. V koupelne se vetsinou dava nejdriv dlazba a pak tepr na zed obklady, tady bych to videl stejne, co myslite?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 20:59

Tak,aby dlažba šla pod sokel a aby bol trošku spád od sokla von.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.15 22:19

No vzhledem k tomu, že to XPS má izolovat ten sokl a "zima" nekončí s úrovní terénu, bych ten XPS dal aspoň 0,5m pod terén, nopovka atd.
Takže za mě XPS a pak k němu dlažbu, kterou třeba můžete nalepitv pásu i kousek na XPS.
S vyspádováním souhlasím.

Datum: 12.03.15 06:55

capino, můj návrh je, nalepit XPS, bez noponky, páč ta nic neřeší a jen vynaložené peníze a práce. Pak teprve povrchové úpravy a dlažbu. Můžete dát foto, zdali si dobře rozumíme?

doplněno 12.03.15 17:54:

dejte foto!

Datum: 12.03.15 12:48

V Lídlu i v Kauflandu jsem viděl dřevěné dlaždice.Na terasu se mi zdají mnohem lepší,jako keramika.

JABRAKA

Datum: 12.03.15 12:54

Jabraka, vite, jakou maji zivotnost a jak se udrzuji? Ja by jsem hadal, ze pekne vydrzi tak rok, ale treba se pletu

Datum: 12.03.15 12:57

XPS co nejhloubeji. ja mam zapusteny XPS na vysku. Vysvetleni tepelnych mostu treba zde:

http://www.isover.cz/tepelna-izolace-soklu

Jinak nopovka jak tam majni nadoceni mi take prijde zbytecna, nechrani hydroizolaci proti prorazeni a XPS je jedno, jestli na ni tlaci kameny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.