Jak na strakapouda který ničí zateplení

Od: Datum: 11.03.15 12:58 odpovědí: 14 změna: 12.03.15 09:10

Potřenuji poradit jak na strakapouda, už nám nadělal za 7let asi 10dír, museli jsme opravovat, ale už to nikdy nebude ono! Už je to narušené. Jak ho odehnat od domu, vím , že je chráněný!

Střílet vzduchovkou se po něm nesmí, střílím aspon naprázdno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 13:14
avatar

co plynové = jen zvukové plašičky. Na JM se užívají na špačky, ale ve městě to je asi problém. Asi máte v okolí nějaké lesní porosty, že?

doplněno 11.03.15 13:30:

oplechování fasády :-D to asi nikdo nepovolí . . . . a pokud ano, nebude to zrovna lace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 11.03.15 13:33

v okolí je jen rybník s malým lesním porostem,ale oni jsou i ve městě ,bydlím v Jihlavě

Datum: 11.03.15 13:18

V diskusích na internetu píšou,

- zavěšené CDčko na provázku

- ptačí budka patřičných rozměrů (chce se zabydlet a nemá kde /dravci nebo málo vhodných stomů/)

- oplechování fasády :(

doplněno 11.03.15 13:37:

Já vím, proto ten smajlík :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 14:46
avatar

Já měl z Lidlu koupený PIR čidlo. Je to na 9V batrii a pokud se k tomu dodělá nějaká stříška aby na to nepršelo, mohlo by to pomoct.
Něco takovýho http://www.zbozi.cz/vyrobek/m…alarm-lx-al2-detektor-pohybu/

Funguje to na 8m a spustí to celkem hlasitý alarm, který se tuším do minuty sám vypne a je připravem k další detekci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 11.03.15 15:18

To může být dobré, ale na sídlišti asi nepoužitelné, vzbudí to lidi , když třeba chtějí spát po noční.

Od: host*
Datum: 11.03.15 15:08

Strakapoud asi někde hnízdí a potřebuje dát ostatním ptákům klováním do něčeho zvučného, že to je jeho území. Zkuste mu dát někam na strom nebo klacek nebo někde na dům něco plastového, například kbelík, krabici nebo něco, na čem by mohl sedět a bušit do toho zobákem, aby se to široko-daleko rozléhalo. Když lidé vidí strkapouda jak sedí na lampě veřejného osvětlení nebo na osinkocementovém nástavci (rouře) na komíně a hlasitě to toho mlátí hlava nehlava, že je to slyšet po celém okolí, myslejí si, že je hlupáček, že si myslí, že je tam dutina a v ní chutný červotoč, ale většinou to asi není to kvůli potravě (ačkoliv, kdo ví, co si strakapoud myslí), ale kvůli hlasitému zvuku, který by jinde v parku, v lese nebo jinde v přírodě, vydával klofáním do starého dobře znějícího stromu.

Jestli máte zateplení udělané tak, že je v něm dutina a při klování do zdi to pěkně zní, tak asi strakapouda nepřesvědčíte, aby šel jinam, je to volání přírody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 11.03.15 15:16

A jaký máte názor na to že ho někdo ještě láká tím , že věší na parabolu satelitu lojovou kouli.

On se potom lítá na náš dům nazobat potravy a ještě mlátí do izolace až tam vyzobe díru.

V usnesení ze schůze domu už bylo několikrát-nekrmit ptáky, nelákat strakapoda a soused si pořád dělá co chce.

Datum: 11.03.15 15:19

Jednoduchý, kdo to dělá? Soused! Tak opravy bude platit soused! on si to potom rozmyslí Stejně tak jako s kamerovým systémem, kdo s ním nesouhlasí, bude platit opravy po vandalech. Sice by to u soudu neprošlo, ale to ty lidi z 90% nevědí a zaleknou se

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 11.03.15 15:46

Právě přesně to je ono, neprošlo by to u soudu. Ještě jsou sousedi alibisté, že říkají, máme posraný snůry a balkon od ptáků a zaclejstaný okna, ale nikdo by mu nic neřekl, mohlo by to být ještě horší! Takový máme lidi v domě připosraný už dopředu. Pak má člověk něco v domě dělat( jsem předsedou svj).

A to je stejný s úklidem chodby , pozvete úklidovou firmu, zaplatí to všichni, né ten co neuklízí, nemůžeme mu to strhnout při vyůčtování služeb, odvolal by se k soudu a my jako svj by jsme to prohráli.

Datum: 11.03.15 15:55
avatar

Tito ptáci,strakapoudi žluny a datlové nehledají ubytování,pronájem by asi nezaplatili.Hledají potravu,stejně jako hmyz v pod kůrou stromů.Fasáda je pro ně něco jako kůra,tak si myslí,že tam bude nějaká ponrava.Je to ale záležitost instinktu,ten je tak silný,že je nic neodradí.Také jsme už zkusili kde co.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 16:50

U nás mají na domě keramické sovy. Jak to pomáhá nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 11.03.15 19:16

to už máme všechno za sebou siluety ptáků dravců visicích ze střechy,siluety namalované na fasádě domu,nic platné.jedině plašit a plašit,nedopřát mu klidu. také jsme věšely strašáky ze staniolu. nevýhoda je,že vám to nikdo neřekne,nedávejte si izolaci-zateplení z polistyrénu-vyzobe vám to! stojí to na 8 patrový panelák 1.700000 a už je tam za 7 let nejméně 10dír,sice je necháme opravit od horolezce,ale už to nikdy nebudeono,bude to narušené,ta izolace. a ještě tam máme debila který si na parabolu věší lojové koule! nic nezaplatí,nikdo mu nebude zakazovat krmit ptáky! To je život v paneláku a SVJ nemůže nic dělat,jen všichni jak blbci platíme opravy! Ještě 2 roky budeme platit úvěr na zateplení,to je co? Střílet ho hajzla nemůžeme,myslím tím toho strakapouda i toho dementa.

Datum: 11.03.15 19:23

Myslím si, že horší je ten soused, než ten pták :D to je důvod, proč bych už nechtěl zpátky do paneláku, tak hodně štěstí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 12.03.15 09:10

To vám věřím, já to manželce říkám 40let. V paneláku je to hrozné, vůbec ted když je všechno tak uvolněné. Největší lumpy si dělají co chtějí a ti jakoby hodní jsou připosraní a vlezou si jen do té své králíkárny.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.