Oprava snurky na zaluzii

Od: Datum: 11.03.15 09:33 odpovědí: 15 změna: 13.03.15 14:45

Dobry den,

mam doma na oknech horizontalni zaluzie, ktere jsou po stranach vedeny po vlasci. Ten vlasec je pak dole na ramu okna uchycen takovym platovym bazmekem, cudlikem, do ktereho se vlasec da a to cele se pak zacvakne do dirky v ramu okna. Ten plastovej bazmek se rozbil a ja ted marne patram, kde bych mohl koupit novy. Poradite nekdo? Primo konkretni obchod v Praze nebo alespon typ obchodu, co to prodava. Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 09:37

Třeba tady: http://www.rolrols.cz/e-shop/komponenty-zaluzie Hledejte firmu, která se zabývá montáží žaluzií.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.03.15 09:38
Gato, Jihlavska, Praha 4.

Od: ben®
Datum: 11.03.15 09:39

Dobrý den, je to k dostání v obchodech, kde se prodávají bytové doplňky (nebo i žaluzie či garnýže). Kupoval jsem to nedávno asi za 10,- Kč (takové bíle skoro nic). Zdravím!

doplněno 11.03.15 10:05:

Snad budete mít štěstí - já ho (dle paní prodavačky) měl, neb už jen toto doprodávají.

Datum: 11.03.15 09:55

Jo jo presne tak. Takove bile skoro nic :) A trapim se tim uz mesic!

Datum: 11.03.15 09:51

Diky vsem za odpovedi. Kontaktoval jsem par obchodu, co se zabyvaji prodejem a montazi zaluzii uz drive, ale kdyz zjistili co shanim, tak se se mnou vubec nebavili :( Zkusim ten obchod na Praze 4.

Od: jmlc®
Datum: 11.03.15 09:58

Mám stejnou zkušenost při pokusu opravit žaluzie - když jsem chtěl vyměnit jen tu vodící mašličku - každý mne poslal k šípku, že daný typ nemají. Každý mi řekl, že mám jít k původnímu dodavateli. Co je sakra za problém vyměnit mašličku, která je opravdu snad všude shodná?

Ne - nedodávali jsme vám, nebudeme řešit... Měl jsem 100 chutí říct, že mám panelák a hledal jsem dodavatele pro 20 bytů, ale nejprve jsem chtěl otestovat jejich ochotu reklamací...

Držím palce :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.15 10:02

No to je presne muj problem. Vsichni vstricni do doby, nez zjistili, ze potrebuju koupit bile nic za 10 Kc, v tu chvli me poslali do brdicek, nejcasteji prave k puvodnimu dodavateli. Ja jsem byt pred rokem koupil, nemam poneti, kdo je puvodni dodavatel a hlavne je to opravdu vsude temer stejne, ten nahradni dil. Chapu, ze tam nechteji jet to vymenit, aby si nauctovali 50 Kc za opravu, ale prodat by mi snad jeden mohli...

Datum: 11.03.15 10:46

U syna jsem to řešil systémem USS, pro světoběžníky DIY... našel jsem kousek tvrdší gumy na gumování, na hrubo ořízl nožem a do komolého jehlanu "osoustružil" ve vrtačce. Potom po délce do půlky nařízl, vložil ten silonový vlasec a natlačil silou do té dírky. Nahoře došponoval silon. Nikdo mi nechodí koukat, jak to vypadá, že to není originál. Je to funkční. A je pravdou, že u něj se ty žaluzie jen sem-tam obrátí při zastínění. Ale ani při občasném vytahování žaluzie nahoru se silon neuvolní.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.15 18:44

Tohle musi pridat do Radce mladych svistu :) Zlaty cesky rucicky. Ja tam mam porad jen visici vlasec!

Datum: 11.03.15 17:36

http://aukro.cz/zaluzie-nahradni-dily-i5146769869.html něco z toho?

doplněno 11.03.15 17:39:

mrkněte na Aukro,je tam toho víc.

doplněno 11.03.15 20:06:

není zač:)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.15 18:55

No tak to by me nenapadlo. Super diky. Omrknu to!

Datum: 11.03.15 20:16

Datum: 13.03.15 13:26

Ano to je presne ono!

Datum: 13.03.15 13:30

Takze dnes jsem uspesne ten bazmek koupil v obchodu GATO, viz jedno z doporuceni. Jeste jednou moc diky vsem!

Datum: 13.03.15 14:45

Ten bazmek tam není nacvaknutý, zhruba 3cm od konce se udělá na vlasci uzel, ten se neutahuje, aby byl takový větší. Při montáži se do díry musí dostat nejdříve ten uzlík a potom se strčí ten bazmek. Bazmek se podrží a zatažením za silon ho zajistíme a tahem odzkoušíme. Toto se nemusí povést na první pokus.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.