Je manželka povinná přispívat na bydlení

Od: Datum: 10.03.15 12:33 odpovědí: 7 změna: 13.03.15 13:55

Dobrý den, manželka se dobrovolně odstěhovala z našeho společného družstevního bytu do podnájmu. Trvalé bydliště rušit nechce a rozvod taky ne.Já prodat byt nechci a manželka se chce podílet na případém prodeji v budoucnu. Je povinná přispívat na fond oprav, pojištění, daň z nemovitosti, správu apod. Samozřejmě vylučuji služby jako voda, teplo el. energie. Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jr
Datum: 10.03.15 16:06

Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost v rozsahu, který oběma zajistí stejnou hmotnou a kulturní úroveň.

To znamená, že pokud vaše manželka vydělává víc než vy, je povinná vám přispívat. Pokud máte větší příjem vy, jste naopak povinnen přispívat vy jí.

Ohodnoceno: 1x

Od: iv®
Datum: 10.03.15 17:00
Dobré odpoledne. Pokud jednou chce čerpat z prodeje bytu potom ano. Přispívat do fondu oprav, za spravu a další by měla. Výdaje jako teplo energie ne. Nebo můžete byt prodat a majetek vyřešit ihned.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.15 06:57

Nikdo z nás vám nemůžeme dost dobře odpovědět, protože vůbec nic nevíme. Je docela možné, že vy jste si tuto situaci vykoledoval. Nechával jste ji platit za všechny náklady na bydlení, moc jste práci a tedy i výplatě nedal a ještě jste měl požadavky na služby, výživu a já nevím co ještě. Možná. Možná taky jste si nasbíral, že vám pasívně předvede, jakým přínosem ona a její plat byla. Možná, že stále věří, že se vzpamatujete. Možná. Hodně fabuluji, ale doopravdy nevíme vůbec nic. Ale vaše paní musí být životaschopná velice, že se nedala ani zlomit, ani ždímat. Jen se odstěhovala a vám dovolila, ať se o sebe postaráte sám. Bydlíte? Tak si to zaplaťte! Nelíbí se vám to? Odstěhujte se! Je to snadné. *hej*

Od: rocco1605
Datum: 13.03.15 13:55

posledních pět let jsme platili vše na půl a prvních 20 let jsem platil vše já, a manželka odešla kvůli milenci, kdybych byt prodal chce polovinu ale já nemám důvod jej prodávat

Datum: 11.03.15 07:14

Místo odpovědi na dotaz jste byl poučován o něčem jiném.

Odpovím Vám Vaším zadáním..

..z našeho společného družstevního bytu...Je povinná přispívat na fond oprav, pojištění, daň z nemovitosti, správu apod...
Je to společný majetek Vás obou, musíte se podílet náklady stejně.

Něco jiné je provozní spotřeba, jako voda atd..

Ale to jste pochopil již sám..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.15 20:00

když tam nebydlí tak určitě nemusí, je to nesmysl. Pronjměte jeden pokoj a máte za rok peněz dost.

Datum: 11.03.15 20:40

a když tam nebude bydlet ani tazatel, pak tedy nemusí platit nikdo?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.