Není lepší prodat starý nábytek do zahraničí?

Od: Datum: 09.03.15 20:12 odpovědí: 3 změna: 10.03.15 08:32

Máme starší nábytek ve stylu vídeňského baroku. Nebylo by lepší to zkusit prodat do zahraničí, než za pár tisíc prodat tady v ČR? Má někdo zkušenosti?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.03.15 20:37
avatar

Dobrý den, obecně - prodat starožitnost v zahraničí by mohlo být výhodnější. Vy máte nábytek starý, ale asi ne starožitný, tak tam tu výhodnost ani nevidím (o ceně dopravy nemluvě). Zdravím!

P.S. Předpokládám, že zahraničím myslíte Evropu.

doplněno 10.03.15 08:40:

No, hlavně je značný rozdíl mezi starým a starožitným, originálem či replikou, nepoškozeným či poškozeným - tedy, ten rozdíl se projeví v zájmu kupce a nabídnuté ceně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 21:03
avatar

Pokud je to nábytek opravdu starý a ne napodobenina, pak vyjde určitě pro vás lépe ho nabídnout do zahraničí. Ale ne přes překupníka, ale přímou inzercí, tu doplnit fotkami atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kjanik112*
Datum: 10.03.15 08:32

Pozor na jednu věc: Jedna stará paní se stěhovala do Švýcarska, a vzala si sebou krásný , starobylý stůl a židle. Když to vykládali před nájemním domem--dřevěná klasika--, přišel pan domácí. Prohlédl si nábytek a našel tam dírky červotoče. Zakázal ten nábytek vůbec nosit do domu-že si nebude ničit svůj majetek. Nábytek nakonec shořel na skládce, což paní velmi oplakala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.