Hází kameny na můj pozemek

Od: Datum: 09.03.15 18:33 odpovědí: 13 změna: 19.03.15 01:16

Sousedím s obecním hřištěm, na kterém si hrají nezletilé děti bez dozoru. Háží na můj pozemek kamení a jeden kámen mě trefil do hlavy. Obecní úřad to nehlídá a ani ho to nějak nezajímá, kdo si tam hraje a jak.Mám podat stížnost na policii?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 19:15
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 19:41
avatar

joudic, nepřeháníte to s odplatou dětem?

doplněno 10.03.15 07:19:

Joudic,

...nekdo je vychovat musi...

Vy jste ale v příspěvku nechtěl vychovávat, ale trestat dost surově. Že by to byli cikáni, jen spekulujete, nikde se neobjevil náznak tohoto..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 19:52
avatar

no toto nebudou normalni deti, to jsou nejaci haranti a pravdepodobne tmavi :) nekdo je vychovat musi, take jsem pripsal, ze to je samozrejme prisne reseni a navrhl jsem pasivni ochranu, a to stinici sitovinu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 19:32
avatar

Můžu se směle zeptat, proč si to s těmi dětmi nevyřídíte sama? Je mi jasné, že jestli je to nějaká partička třináctiletých poflakovačů - dětí ulice, případně tmavší pleti, tak to nemusí být zrovna nic lehkého (taky by se mi nechtělo, na rovinu přiznávám), ale ono je třeba jít na problém v momentě, kdy se objeví, s prominutím za ten výraz - zjebat tak, že se tam týden neukážou a pak se budou bát kámen vzít do ruky. Aby si uvědomily, že házení kamení není žádná legrace.

My měli takovou odpočinkovou zónu s kamením o velikosti 5 - 15cm před školou, lidé si k nám chodili stěžovat, že je děti hází po sobě a jinam. Ale nikdo jim to neřekl rovnou při tom, kdy se to stalo! Lidé se toho bojí, že jim někdo bude říkat, že jim do toho nic není (době, kdy mohl kterýkoliv dospělý napomenout dítě venku, už odzvonilo, pravda), ale když se jedná o nebezpečí, není třeba si brát servítky.

Sranda na tom také byla ta, že jsme museli děti poučit o bezpečnosti chování v dané zóně, a součástí takového poučení bylo "zákaz házení kamenů". Oblizování zábradlí hadr.

doplněno 09.03.15 19:35:

A když se ptát na ten obecní úřad. Je dobře, že nehlídá, kdo si tam hraje a jak. V mém rodném městě už není jediné volně otevřené hřiště, všechno je ve vlastnictví sportovních klubů a družstev, a děcka se flákají po městě, protože členy družstev je jich jen malé procento.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 19:45
avatar

Základem je přistihnout viníka. Pokud někoho nechytnete, těžko něco zmůžete.
Pokud chytíte pachatele, nejdřív mu domluvit (důrazně, slovně). Pokud to nepomůže, použijte přiměřené "násilí" ;) V případě ublížení na zdraví zavolejte 158 a oni už si poradí. Max budete mít svědky pro případné pozdější následky (řešení s pojišťovnou atd).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.03.15 19:57
avatar

Čím více se budete rozčilovat tim více ty děcka z toho budou mít radost. Nevšímat si jich a ono je to přestane bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 20:06
avatar
Deti obvykle po nikom kameni nehazi. Alespon ne bez priciny. Ja z tve otazky citim neco jineho, ale mozna se pletu. Neni tam v pozadi snaha ziskat tenhle pozemek pro svou hypoterapii, kdyz to nevyslo s druzstvem?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 21:21

tak nevím, co bych dělala na umělém trávníku

Datum: 09.03.15 22:10
avatar

vzal bych hadici z vodou a ty malý dobráky pěkně pokropil

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.03.15 07:09
avatar

to by šlo, beztak budou po sportu pořebovat opláchnout :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 08:50
avatar

Zaujal mě ten umělý trávník, pokud je to fotbalové hřiště s umělým trávníkem tak bych pochybovala, že si na něj pustí někdo děti. Pokud je to nějaké hřiště tak zase pochybuji o umělé trávě. Kde se na umělém trávníku bere kamení? Vy nemáte svůj pozemek oplocený, to jste stála a koukala když vás trefil kámen? Nějak mi to nesedí. Nicméně, pokud jste trefená kamenem jistě je to znát, navštívím lékaře, obec a podám stížnost. Já bych ale nejdříve v klidu požádala ty děti aby kameny neházely.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 10.03.15 09:32
avatar

obecní úřad to nehlídá a hlídat nebude, nemá proč... za děti si zodpovídají rodiče. Pokud jste byla viditelně zraněná, dojděte si pro papír k lékaři a poté dojděte za rodiči daného dítěte případně na policii.

Obecní úřad nemá toto v kompetenci a řešit to nebude. (použe na popud policie ve správním řízení udělí např. pokutu konkrétním rodičům)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 01:16

Dvě dívky nejdříve slovně napadaly mého postiženého syna. Manžel se to snažil řešit s jejich rodiči, ale bylo zřejmé, že obě rodiny jsou asociální. Pak na něj zaútočily cihlou a obrátila jsem se na Bílý kruh bezpečí. Podala jsem oznámení na Obvodní úřad, název oddělení už si nepamatuju. Tam to řešili okamžitě, protože závažné věci jsou povinni řešit hned. Zvláštní bylo, že od podání stížnosti na podatelně a mojí cesty domů neuplynulo ani půl hodiny a už jsem měla z úřadu telefon. Nevím, co dívkám řekli ani jak s nimi jednali. Hrozilo jim, že při opakování činu půjdou do diagnostického ústavu. Tím agrese těch dívek skončila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.