Daň z nemovitosti

Od: Datum: 09.03.15 11:35 odpovědí: 3 změna: 09.03.15 14:12
Dobrý den,
v roce 2009 jsem prodávala byt a v tom samém roce jsem kupovala novou nemovitost.Chtěla bych se zeptat zda někdo nevíte zda mám nárok na vrácení daně z nemovitosti.
Moc děkuju za odpověď Škrobánková

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 09.03.15 11:40
avatar

Dobrý den, myslíte vrácení zaplacené daně za rok 2009 v roce 2015? Kdyby Vám daň F.Ú.

vrátil, kdo by ji měl zaplatit za Vás? Nebo bylo placeno za toto období 2x? Zdravím!

doplněno 09.03.15 14:30:

Možná to je dotaz na daň z převodu nemovitosti. Otázku musíte doplnit (nebo přímo řešit na F.Ú.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 09.03.15 13:18

Neplete si daně? Nechtěla jste se zeptat na zaplacenou daň z příjmu z prodeje nemovitosti? Pokud jste v prodávané nemovitosti nebydlela 2 roky a prodala jí, tak jste musela platit i daň z příjmu. Zda se dá vrátit zpětně, netuším, víc prozradí FÚ. Daň z nemovitosti po prodeji již platil nový majitel, tak vám není co vracet..

Toto upravuje § 4 odst. 1 písm. a), který říká, že od daně z příjmů osvobozeny příjmy z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu, včetně souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem. Obdobně se postupuje také u příjmů z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu, včetně souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště bezprostředně před prodejem po dobu kratší dvou let a použije-li získané prostředky na uspokojení bytové potřeby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.15 14:12
avatar

daň z nemovitosti je daní z jejího fyzického vlastnictví a to pro vás platilo, tím není možné vracet daň z nemovitostí. Daň z příjmů (při prodeji nemovitosti) zkuste ověřit u FÚ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.