Droleni cihel a vypadani malty pod balk.dverm

Od: Datum: 09.03.15 10:12 odpovědí: 4 změna: 15.03.15 17:52

Ahoj,

pustil jsem se do predelani pokoje, protoze jsme meli hodne plisne. Vymenili jsme okna plus par dalsich veci jako odvetrani koupelny kuchyne atd.. No zkrátka letosni zimu jsme uz nemeli takovou vlhkost. tak jsem se pustil do seskrabani odfouklych a proplesnivelych mist. Pod schudkem-prahem u balkonovych dveri jsem narazil na problem. Mezi cihlami je uplne vydrolena malta pomalu naskrz ven a uplne se drobi. Je to asi tim ze tam zatekalo. Nevite co s tim? Nejlepsi by bylo asi vymenit je, ale jsou na nich usazene balkonove dvere. Napadlo me jeste to vystriknout PU penou, ale to asi nebude resit nejake zpevneni.

A jeste bych mel otazku cim trochu srovnat do roviny a vytahnout do vysky (3,5cm viz foto) k ramu. Napada me to jenom tak pretahnout lepidlem pro ucelenost a pak vypokladat a pripenit PU penou.

Diky za rady Tomas. PS prikladam fotky na rajce

http://xtommyh.rajce.idnes.cz/cihly_droleni

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 21:48

Kľudne tie špáry vystriekajte PUR penou a po vytvrdnutí trochu zo špár ju vyrežte a natiahnite tam maltu alebo lepidlo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.15 22:07

Pokud jsou dveře správně usazeny a uchyceny, nemělo by vadit pokud ty cihly opatrně vybouráte pryč a vyzdíte znovu třeba z Porothermu. Aspoň tam nebudete mít tepelný most jako s plnými cihlami teď.
Než bude hotovo, dveře na balkon bych neotevíral, nepoužíval.

doplněno 11.03.15 22:08:

Vodorovná hydroizolace pod těmi plnými cihlami je?

doplněno 12.03.15 22:36:

Píšete, že tam zatékalo, je toto zatékání odstrněno?

Od: tomas111
Datum: 13.03.15 04:27

Zatekani jsem omeizl pouze tim, ze jsem snizil vlhkost a nedochazi ke srazeni na skle ( minuly ork pri starych oknech a bez dalsich opatreni nam z oken teklo curkem, jak se srazela voda.). Vodorovna izolace tam asi neni, letos se ta strana ale bude zateplovat. Vodorovna izolace se rozumi pretahnou cely ten "schod" z vnitrni strany az na vnejsi stranu parotes. folii? Zase aby my na to zevnitr chytla omitka. Dekuji T.

Datum: 15.03.15 17:52

Ne ne, vodorovnou izolací jsem myslel izolaci která zamezí vzlínání vody ze základů domu do zdiva.
Pokud jde o balkon v patře, jak teď čtu v původním dotazu, je toto bezpředmětné.
Omlouvám se, myslel jsem původně že je to přízemí.

doplněno 15.03.15 17:53:

Jinak to vybourání a dozdění z lépe izolujícího zdiva doporučuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.