Teplota vody v bojleru

Od: Datum: 08.03.15 20:28 odpovědí: 21 změna: 17.03.15 20:20

Dobrej, zajímá mě, jak dlouho vám vydrží horká voda v bojleru. Jde mi o to, že já mám 200l bojler, natopím a pak prakticky není žádný odběr a voda je ráno na studeném ukazateli. Respektive něco málo pod střední hranici mezi teplou a studenou vodou, tak jestli je to normální...jinak veškeré přívodní potrubí mám zaizolované

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 20:36

Samo se to vybíjí do systému.Ráno máte bojler studený a příjemně vlahé radiátory.Mám tam dva ventily a na noc to zavírám.

Ohodnoceno: 0x

Od: klaban*
Datum: 08.03.15 20:41

To zase né, tento problém jsem měl. Instalatér mě pak vyměnil zpětnou klapku a od té doby to do radiátorů nešlo.

Datum: 08.03.15 20:37

Mám stejný bojler pro dvě rodiny a když dělám údržbu, tak po vypnutí musím čekat 24h než teče studená voda. Pokud natopíte a je minimální odbět a ráno teče studená voda, tak je něco špatného. Bez velkých útrav bych nechal natopený kotel a vypnul k němu přívod vody, zda do rána zůstane stejná teplota. Měla by. Pokud bude stejná teplota, tak asi malý odběr není a namontovat průtokový měřič vody a zjistit kolik skutečnš proteče vody. Pokud klesne teplota, tak je někde hrubě porušená izolace.

doplněno 08.03.15 20:41:

Pak už jen vadný ukazatel.

Datum: 08.03.15 20:40

ona ráno teče i horká voda, jen mě mate, že ručička do rána klesne do studeného ukazatele, ale horká teče. Izolaci mám udělanou poctivě. Dával jsem všude mirelon a ještě to obaloval tou handrou topenářskou

Datum: 08.03.15 20:42
Ne, není to normální.
Běžný pokles teploty vody v ohřívači je v jednotkách stupňů Celsia/24h, pokud se z ohřívače nebere voda.
Někudy se Vám ohřívač vybijí..pokud ho máte v systému ÚT, pak je nasnadě kudy.

Datum: 08.03.15 20:47

hmm to je zajímavé. Ovšem netuším, kam by se ta voda mohla ztrácet. zpětná klapka funguje, to vím jistě, vše u bojleru je izolované..Prostě večer natopím kotlem na tuhá paliva (jistič k bojleru mám přes zimu vypnutý). Ručička ukazatele teploty se dostane cca do půlky červené barvy na ukazateli a ráno když jdu do práce, tak už je ručička přesně na půlce mezi horkou a studenou vodou. A to je cca 8 hodin od vyhasnutí kotle

Datum: 08.03.15 20:57
No, možná je ten teploměr základ problému.
Pokud máte ohřívač od DZD, tak ze jejich "teploměr" bych musel někoho přizabít..
Místo toho, aby teploměr byl v jímce, tak je jen příložný, a místo toho, aby byl kalibrován ve stupních Celsia, tak má na sobě přihlouplé barevné nicneříkající čtverečky.
Krom toho, dva "teploměry" DZD ukazují zcela jinak i při stejné teplotě.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.03.15 20:59

Ano mám bojler dražice... a je pravdou, že teploměr nedávno málem upadl a musel jsem ho přilepit. To teda nemaj moc dobře vymyšlené. Pokud je to tím teploměrem, dá se vyměnit za nějaký kvalitní nebo je to prostě pasé?

Datum: 08.03.15 21:10
U DZD se teploměr vyměnit za kvalitnější v podstatě nedá.V místě kde je umístěn není teploměrová jímka, ale jen důlek v izolaci.
U některých ohřívačů jsou z druhé strany volné jímky např. na čidlo pro solár, tam to jde..
Já se u svého ohřívače dívám na čidlo od regulace soláru, to je zcela přesný údaj o teplotě.

Datum: 08.03.15 21:25

moc jste mě nepotěšil, ale děkuji Vám za radu, páč to asi bude jádro problému. Díky a přeji hezký večer.

Od: bojler
Datum: 08.03.15 21:50

Datum: 10.03.15 08:46

No jo ale nejde to sehnat někde na českém trhu?

Datum: 09.03.15 21:09

Bojler se vybíjí do systému.

Tak to mám pořešené já. 3 obrázek je průběh vybájení bojleru bez odběru vody.

doplněno 10.03.15 11:56:

Kupoval jsem na Ebay (třeba zde), ale určitě ho seženete na Aukru (jenom to nebude za tu sranda cenu). Cidlo strčíte v jímce kde je stávající teploměr přímo na těleso bojleru. Jak už tady píší rádci nahoře, k ochlazení dojde přes stejné potrubí, kterým bojler nahřejete. Na odstranění tohoto problému je hned několik řešení.

Datum: 09.03.15 22:11

Aspoň vidím teploměr z Číny za 45 Kč I s poštou v praxi

Datum: 09.03.15 22:46

OT Jj, onehdá (cca 4 roky) jsem jich kupoval 10 za 300,- abych vytvořil toto. Jsou tam komplet teploty dvou okruhů, kotle a venkovní teploty. Sice to bylo bez historie, ale pro základní přehled a nastavení skoro zadarmo. Dnes už to mám pořešené online včetně záznamu.

Datum: 09.03.15 23:16

Další obrázek jsem prostě nejde *bum*

Datum: 10.03.15 11:22

Jistě když se objedná lot přijde ten teploměr na pár kaček. Mám jiný digitální případně jiné digitální věci z Číny váha, nebo regulátor výkonu, Led lampy a spokojenost. Jen tedy nevím jak je to s čidlem. Přece je to omezeno délkou kabelu. Takže asi u těch teploměrů musí být čidlo nastaveno. A taky v nich musí být baterie. Vím, že jsem do něčeho tady kupoval baterie a ty byly dražší než přístroj z Číny.

Datum: 10.03.15 12:04

Cidlo je tam odporové (dá se kalibrovat) a nejdelší jsem měl cca 7m. Přesnost není dokonolá, ale pro daný účel dostačující. Baterie jsem měnil letos (po 4 letech) o5 baterkama s Ciny celé platíčko za 30 kaček.

Datum: 10.03.15 12:24

Takže nastavený přívod. Nevím jaký je odpor čidla, pokud větší tak to silnější průřez drátu moc neovlivní. Co se týče baterií je myslel, že baterie a kolínské vody neposílají. Kvůli bezpečnosti. A ceny no třeba značkový router, či ovladač k TV tady přijde levněji. Ovšem mám přístroj s americkou vidlicí. Proč měnit šňůru. Redukce u nás za 69 bez pošty, z Číny za 8 Kč I s poštou.

Datum: 10.03.15 08:45

Díky za odpověď. Ale jak se může samovolně vybíjet do systému? To nechápu když přece není odběr vody, tak jak se může vybíjet? Kde jste ten teploměr koupil? A ještě se zeptám, jak se do bojleru instaluje. Díky moc. PS: Koukám, že máme podobný bojler

Datum: 17.03.15 20:20

Já tyto teploměry kupoval nedávno na aukru, za 50kč kus..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.