Čím rozdělit pokoj

Od: Datum: 08.03.15 19:19 odpovědí: 23 změna: 09.03.15 20:54
avatar

Přestěhovali jsme se se spolubydlou do většího a rádi bychom si pokoj rozdělili nějakou příčkou. Jen opticky. Už máme rozestavěný nábytek. Stropy jsou vysoké (tak 3,5 metru minimálně), takže světla půjde vrchem habaděj (chceme příčku vysokou asi 2 metry - aby končila stejně jako skříň. Nesmíme (ani nechceme) vrtat nebo něco bouchat atd. Musí to být nějaký lehoučký materiál, který se snadno přenáší (a odnáší :) ). Velikost - 2x2,5 metru. Nejlépe kdyby to stálo na nějakých "nožičkách" nebo tak, aby to prostě drželo vlastní vahou (nebo můžme teda zkusit vzít ještě menší kusy a nabouchat je na oba konce, aby to bylo jakoby ve tvaru H a drželo to tak). Za boha nemůžu ale vymyslet Z ČEHO to udělat. Dřevotříska je drahá, sádrokarton je těžký... Dobrá by byla nějaká deska, ze kterých se v IKEA nebo u jiných levných nábytků dělají záda (taková ta tenoučká destička), ale to ani nevím, jak se jmenuje. Máte nějaké tipy? Ono by tam teoreticky stačilo natáhnout nějaký závěs, ale to nechceme z estetických důvodů. Nějakou desku si polepíme plakáty. Jo, a cena by měla být tak 200 kč max.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.03.15 19:26
avatar

Dobrý den, ta "destička" se jmenuje sololit, ale bez rámu se bude asi kroutit. Potom je i hobra, která je silnější, drží více tvar a je měkká (používá se na nástěnky). Obojí lze i potapetovat nebo natřít. Zdravím!

http://www.kaplanpraha.cz/nabidka/hobra.htm http://www.kaplanpraha.cz/nabidka/sololit.htm

doplněno 08.03.15 20:17:

Pokud ty desky budete fixovat k nějakému nábytku a nebudete na ně nic zavěšovat, tak potom už by rám asi nebyl nutný. Jinak, bude to pouze přepážka pohledová, ale nikoliv zvuková.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.15 19:45
avatar

Přesně tak, jmenuje se to Sololak, nebo bez povrchový úpravy Sololit, ovšem tvá představa je dost mimo. Stát to samo o sobě nebude, musí kolem toho být nějaký rám, který to bude držet, nejlépe i s nějakou příčkou, radši s několika příčkami.

Navíc, za dvě stovky nekoupíš ani tel Sololak, kde je nějaký rám?

Jak zaznělo v jednom filmu, za tyhle peníze si řekněte ochotníkům, ať vám namalují kulisy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.15 19:45
avatar

Díky, mrknu na to :)

Datum: 09.03.15 08:10
avatar

Zvukovou nepotřebujeme. Ten pokoj je široký asi 4,5 metrů, a chceme to rozdělit jen právě do té cca půlky na 2,5 metrů.

Od: paw®
Datum: 08.03.15 19:40
Za ty penize leda zaves. Nebonna bazosi starsi prevlekaci paravan ci neco podobneho.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 19:41

A nešlo by to rozdělit nábytkem? Uprostřed skříňová stěna? zadní plochy otapetovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 19:46
avatar

Máme jenom 2 knihovničky z IKEA a jsou malé. Jiné skříně nebo tak nemáme.

Datum: 08.03.15 19:49

Tak pak jedině asi ten paravan, ten je lehký, skladný, ale tak velký asi nebude... zkusit někde starší v bazaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 19:50
avatar

Ale nebude rovný. Potřebujeme rozdělit pokoj tak, že z jedné strany desky bude postel a z druhé jedna knihovnička + PC stůl.

Datum: 08.03.15 21:12
avatar

Zdravím,
na příčku 2x2,5m nekoupíte za 200,- ani materiál. To samé na závěs.
Ale typ vám dám. Na dělící stěnu ideální (a ještě budete mít uložné skříňky) - shánějte starou obývací (případně ložnicovou) stěnu - v kategorii "za odvoz". Kde? Nejvíc jich je, jak jsem tak koukal, na nevyhazujto.cz a to v různých lokalitách (nenapsal jste, kde bydlíte, takže budete muset hledat sám), něco by se našlo na vsezaodvoz.cz a nebo třeba na darujizaodvoz.cz
A takových inzerátů a serverů určitě existuje ještě víc - jen hledat ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.03.15 07:32
avatar

V žádném případě obývací stěny a podobně. Říkám, že už tam máme z jedné strany postel a z druhé poličky + stůl (a jinam to není kam dát. Navíc obývací stěny jsou široké, vysoké a... hnusné. ten pokoj by to nesmírně zmenšilo (jak opticky tak fyzicky + by tam byla tma). Chceme opravdu něco, co jenom drapnem, postavíme mezi nábytek a nazdar. Žádné vrtání, tahání, řezání.. nic. Je to studentský byt a chceme to rozdělit opravdu jenom opticky.

doplněno 09.03.15 07:39:

Teď jsem našla tohle, to by bylo ideální, akorát teda problém, jak uříznout těch cca 30 cm, aby to mělo jenom těch 2,5 m.

doplněno 09.03.15 08:19:

Takhle ten pokoj vypadá

Datum: 09.03.15 09:48
avatar

Milá kolikokoli, nezlobte se, ale vy si to představujete je "Hurvínek válku". To, že jste holka (to jsem pochopil až z vaše příspevku, kde jste napsala "sem našla") vás sice trochu omlouvá, nicméně...no tak to vezmeme "po lopatě" a od konce ;)
Tu desku, co jste si našla, uříznete čímkoli - ruční pilkou (ocaskou), maflem, přímočarou pilkou. V nouzi ji můžete položit na zem, narýhovat podle prkna (latě) a pak podle toho prkna v té drážce prostě ulomit.
K vašemu nápadu celkově - je dobře, že jste doplnila plánek - nápad hezký, realizace bohužel nereálná. Žádná z desek, který byly v možnostech (sololit, sololak, hobra, MDF/HDF deska) v dané tloušťce (3-4mm) vám prostě nebude pevně stát jen mezi nábytkem bez nějakého uchycení či rámu. Navíc když bude "tak nějak" (takže spíš nijak) stabilizovaná pouze v dolní části. Pokud by byla pevně sevřená mezi nábytkem (tzn. nábytek bez nožiček, ale se zcela rovnou částí až k zemi) z obou stran) a zároveň na boku u zdi pevně uchycená třeba mezi 2 lišty, pak by "tak nějak" stála (napůl stála. napůl vlála) v prostoru. Ale bez toho...no, pro představu - zkuste si vzít kancelářský papír A4, postavte si ho svisle na stůl jako tu desku a držte si ho pouze v pravém dolním rohu 2 prsty a uvidíte sama, jak se bude chovat. Prostě stát nebude, bude se ohýbat atd. A přesně takhle se bude chovat i kterákoli z výše uvedených desek. Kromě toho - ty desky (kromě hobry, která je extrémně lehká, ale zase měkká, takže by měla snahu se zlomit)) - vás budou svojí vahou při pouhém postavení mít snahu porazit. Prostě je budete jen horko těžko držet při pouhém postavení na hranu. Ve vámi namalovaném plánku se prostě budou ohýbat nad tu postel,protože ta je nízká. Takže tudy cesta nevede. Bez nějakého rámu či aspoň uchycení po celé délce k podlaze a ke stěně se nehnete.
Ale abych nebyl jen negativní - jo, je jedno řešení, ale pochybuju, že pro vás bude realizovatelné. To řešení je v opěrných nohách dole na zemi. Zjednodušeně - něco, co by dole tu desku podpíralo do stran - do trojúhelníku. Pro představu - trojúhelník z dřevěné desky, který by měl uprostřed vyříznutou drážku širokou přesně jako je síla desky. Trojúhelníky (minimálně 2) by se postavili kolmo na podlahu a deska se zasunula do těch drážek. Výška trojúhelníků? V zásadě čím vyšší, tím lepší. Nasimulovat si to můžete třeba tak, že vezmete opět papír A4, uděláte si z papíru trojúhelníky a ty si na tu A4 z boku přilepíte. A sama uvidíte, jak se vám ten stojící papír bude ohýbat či jak bude stát. A podle toho si pak v příslušném poměru udělat ty opěry v reálu.
Takže ne že by vámi nastíněný problém neměl řešení - řešení existuje, jen je asi ve vašich podmínkách (nepředpokládám, že máte dílnu vybavenou nářadím) a podle vašich (hlavně finančních) představ nerealizovatelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.03.15 09:50
avatar

Dobrý den, pokud se podíváte na ty stránky ještě jednou, tak tam uvidíte, že firma může hned uříznout desky na požadovaný rozměr. A k ceně připočítat také asi i dopravu. Tyto desky (dřevotříska) jsou hodně tvrdé a v této síle se mohou lehce zlomit (sololit je pružnější).

No, a potom v místnosti opřít o podlahu, přirazit ke zdi a fixovat do zadní strany té knihovny nebo i stolu. Ideální by bylo vyvrtat otvory a na vruty, ale při síle 3 mm by se dal snad použít i hřebík. Zdravím!

doplněno 09.03.15 10:00:

kolikokoli - jak vysoká je ta knihovna vedle stolu u té (jako již) desky?

doplněno 09.03.15 10:06:

kolikokoli - zkuste hledat na Google pod pojmem "bazar stavebnin praha". Třeba tam něco bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 09:58
avatar

Nemáme vrtačku. Musí to jít přidělat hřebíkama (kladivo taky nemáme, jenom šutr :D) nebo tak. Dopravu nechceme, to by se prodražilo, takže něco v Praze. Ta knihovna tu desku určitě neunese, je to levná IKEAcká. Sololit by asi byl nejlepší, prostě bychom namlátili z obou stran zdi nějaký hřebíčky a potom tam tu desku zasunuli a na druhé straně přidělali kusem nějaké laťe nebo taky zasunuli do nějaké jiné desky. Ale co jsem tak koukala, tak je docela drahý a hlavně se prodává v malých velikostech. Napadlo mě, kde by se daly případně tyhle desky sehnat třeba už nějaký použitý nebo mírně poškozený nebo tak. Třeba v nějakém obchodě s nábytkem?

Od: asd1
Datum: 09.03.15 10:13

Za dvě stovky leda tak rám z latí, karton a krabička hřebíků... a i ty latě by stály víc, tj. spíš v lese uříznout lískové klacky a rám udělat z nich...

Desky jsou sehnat na stavbě - šalunk pro beton, pak se to vyhazuje.

Bez rámu to držet moc nebude, a rám musí být chycený ke zdi nabo stropu, jinak to spadne - stačí průvan a lehne to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 10:15
avatar

skutečně to stát nebude .. jak už je tady psáno .. tuhost materiálu není sama o sobě při takové tloušťce taková aby v takovém rozměru sama sebe udržela .. vy to zapřete postelí a stolkem a nad tím se to zhoupne a ohne nebo hůře zlomí ... bez toho rámu to opravdu držet nebude. Má to 3 mm a vy chcete aby to bylo vysoké 2m ... to je opravdu ve zmenšeném měřítku jako ten list A4 když to dole chytnete a postavíte tak se to prostě zohne .

doplněno 09.03.15 10:18:

Nebo moc se mi líbí ten nápad udělat konstrukci z lepenky .. z papírových krabic - ty jsou odpad takže je sežene v obchodech zdarma případně za symbolickou cenu .. pak stačí izolepa, lepidlo... uděláte sloupky a z nich rám a na to přiděláte tu lepenku ...

+ lehké, hodně levné, poměrně snadno providitelné

- nepříliš vzhledné (dá se polepit nějakou folií), málá pevnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 10:21
avatar

Jo, to by možná šlo, i když je s tím teda práce... asi zaúkoluju spolubydlícího, v bývalém pokoji nám postavil skříň z krabic :D

Datum: 09.03.15 20:23

Ty dvě knihovnyvedle PC stolu - nešly by postavit na sebe? tím by se ta hobra-deska mohla opřít o ně, event. by se mohla přiťuknout. Nebo bych koupila dvě latě a lepidlo, ty dvě latě bych přlepila nebo přiťukla na zeď vedle sebe tak, aby se přesně mezi ně vešla ta deska, tím by ji z jedné strany držela. Kde deska končí v prostoru, tak by ji mohla držet lať, nebo spíš tyč, zašprajcnutá mezi podlahu a strop dotahovacím šroubem, ale to je asi na vás moc... píšete, že je vysoký strop...

Tak ještě dumám, ty dvě knihovny na sebe na kraj desky do prostoru, k nim co nejvýš desku připevnit, asi přiťuknout, PC stůl ke zdi a na zdi ze dvou latí ten žlábek, mezi něž by deska zapadla a držela z druhé strany. Řešení hodné Pata a Mata, ale někdy i nemožné jde. .

Ještě - PC stůl a na druhé straně postel, to bude vadit, rušit, ne?

doplněno 09.03.15 20:30:

Teď vidím, že byste místo do latí desku klidně zpevnili hřebíkama, no i to jde, ale chtělo by to koupit si kladivo, a nebo - paličku na maso máte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 20:38
avatar

Knihovny by na sebe postavit nešly, jsou vysoké asi dva metry. Kladivo ani paličku nemáme, máme šutr, tím zatloukáme hřebíky :D.

 

Datum: 09.03.15 20:44

No jestli jsou vysoké dva metry, tak to by tu desku mohly udržet, já myslela, že jsou to nízké knihovničky.

doplněno 09.03.15 20:48:

Tak ještě koukám a dumám - ty dvě knihovny vedle sebe k desce, hřebík a šutr, a dvoumetrové knihovny tu desku pak udrží, si myslím, a PC stůl ke zdi místo knihovny, to by nešlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 10:04
avatar

Jeden nápad bych měla, stačila by hromada starších krabïc z vlnité lepenky, lepidlo, trochu přemýšlení a šikovné ruce. Lepenka se dá rozřezat na pásky, které po slepení vytvoří pevnou lištu ( sloupek ) a dá se použít i v ploše. Celek lze polepit papírem, ale sloupky budou vypadat dekorativně i tak. Přesný návod sem nedám, to už je právě pro namáhání hlaviček :)

doplněno 09.03.15 12:01:

Je to sice trošku pracné, ale skoro zadarmo a s vlnitou lepenkou se dají udělat zázraky. Kvůli pevnosti je třeba střídat směr vlnek jako třeba u překližky, ale to je asi jasné, že? Dají se tak udělat i různé poličky, stolečky, prostě skoro cokoliv :)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.03.15 20:00
avatar

Patronka mi připomněla provizorní předělení prostoru velkými rozloženými krabicemi. Čtyři krabice jsme slepily tapetovacím lepidlem a vně polepily kouskem tapety. Z jedné strany byla malé skříňka, z druhé stálo křeslo a drželo to. Ovšem šlo o přibližně poloviční výšku ► cca 1,40 metru.

Krabice zdarma, lepidlo + tapeta neclých 50 Kč ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 20:54
avatar

Teda, vážení, nezlobte se na mne, ale tohle, co tady čtu, to je nejen hrozný, ale přímo strašný! *zed* Kam se hrabe legendární Pat a Mat se svými pokusy. Nebylo lepší to udělat pořádně než systémem "Franto, podrž to, já jdu pro peníze"? Chápu, nemáte ani kladívko (tlouct hřebíky kamenem *zed*?) ale dělat takovouhle "opičárnu"? Není lepší se na to vykašlat a radši si lehnout? Podle mého názoru to je škoda práce a času ( i případně investovaných penězích nemluvě).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.