Nátěr vnitřku sudu na dešťovou vodu

Od: Datum: 08.03.15 10:09 odpovědí: 4 změna: 08.03.15 17:10

Ahoj, máme pozink sud, do kterého zachytáváme dešťovou vodu. Vevnitř byl natřený syntetickou barvou, která je už oprýskaná a loupe se. Mám sud obrousit a znovu natřít syntetikou a je možné/bezpečné, aby pak vodu ze sudu pil pes?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 17:02

Sehnal jsem 200 l sudy z hliníku.Dají se opatřit i plastové.Když jsem ještě používal ocelové,vydržely tak 5 - 6 let.Jakmile začnou rezavět,je konec.Ten se dána rok,dva odvrátit záplatou textilu a asfaltu.Také pomůže vyvložkování plastovým pytlem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.03.15 17:06

Já bych to neriskovala. Psovi bych raději chytala vodu do něčeho jiného. Tolik jí zase nevypije.

Datum: 08.03.15 17:08

Asi bych se zajímal o zdravotně nezávadný nátěr někde v barvách-lacích. Otázkou spíš je, jestli by ta barva nebyla dražší, než plastový sud. Záleží asi i dost na tom, jak dlouho by v tom sudu ta voda stála, než by jí pes vypil.

Od: ben®
Datum: 08.03.15 17:10

Dobrý den, možná je lepší vnitřek sudu nenatírat vůbec. Vzhledem k cenám barev a životnosti nátěru bych buď nenatíral nebo si pořídil sud z plastu. Jedna rada je i viz odkaz. Zdravím!

http://www.bal.cz/otazka/12vn-nater-plechoveho-sudu/1t

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.