Vyrábí se ještě papírové linoleum?

Od: Datum: 08.03.15 09:28 odpovědí: 10 změna: 21.05.15 10:26

hezký den,

na chatě máme na podlaze "linoleum" z papírové lepenky (prakticky je to nástřik asi olejovou barvou na térpapír). vyrábí se to ještě a případně kde se to dá sehnat. potřebujeme výměnu.

díky za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 10:01
avatar

Asi těžko. Byl v tom dehet a ten by neměl v interiéru co dělat.

Babina to taky kdysi měla na chodbě a jak na to svítilo sluníčko,

tak to hezky "vonělo". Pak, když jsem to z dlažby strhával, tak to byl

další krásný zážitek. Pucovat chodbu 8x2m tech. benzínem je moooc príma. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 17:18
avatar

Toto lino je dnes možno nahradit Marmoleem.Dokonce ho ještě předčí kvalitou.Vyrábí se v mnoha variantách.Původní lina byla na bázi textilní podlořky a na ní směs pilin,papíroviny a nitrocelulozy.Marmoleum vytváří nášlapnou vrstvu ze sklotextilu,korku,případně dřevité moučky a lněného oleje se sikativy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 17:41
avatar

Jabrako, ale to lino Marmoleum je teda pekelně drahá záležitost. Pochybuji, že tohle tazatelka hledá jako náhradu za to bývalé obyčejné lino. Sama jsem se o to zajímala, že bych si to dala do altánu, ale to už vyjde daleko levněji dlažba. Je pravda, že nabízí hodně variant a barev, ale metr čtvereční kolem tisícovky. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 10:26
avatar

Ano souhlas s tebou, marmoleum bych na chatu nedoporučovala, je drahé. Stačí obyčejný vinyl. Ve větších marketech se koupí všude pár metrů obyčejného lina, které nestojí tolik. A když Irene navštíví Breno, tak si z nabídky třeba vybere, ale mají tam tak velký výběr, že mě to tedy docela dalo zabrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 18:31
avatar

Je mi celkem jedno z čeho papírové lino bylo, naše na chalupě v chodbě do dvora a v kotelně má 30 let, místy už má ošlapanou barvu ale ceny dlažby nebo nového lina jsou takové, že nám bude sloužit ještě dlouho. Nic tak levného jsme za celou dobu nenašli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irenah
Datum: 09.03.15 12:51

děkuji za odpovědi, bohužel kýžený výsledek nepřinesly.

Datum: 09.03.15 19:41
avatar

Inerah, kýžený výsledek nemohou rádci dát z toho důvodu, že se prostě tyto linolea už dávno nevyrábí. Kdyby tomu tak bylo, tak byste se tady ani neptala, protože už byste si ho jednoduše koupila, nebo objednala přes internet. Pokud je nutná výměna Vašeho lina, musíte zvolit pro Vás tu nejpřístupnější alternativu. A to jsme se Vám pokoušeli poradit. Já bych volila tu dlažbu. Můžete ji sehnat celkem levně, protože mají zbytky v akcích a navíc můžete i barevně zajímavě zkombinovat. A máte problém vyřešen na několik desítek let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.15 20:24
avatar

Jak už tu zaznělo - už se to nevyrábí. Takže koupit už nejde.
Ale je možnost si ho vyrobit. Prostě koupíte obyčejný "térpapír" čili asfaltovou lepenku (A230 nebo A330), položíte ji klasickým způsobem (čili po podlaze rozprostřete noviny jako mezivrstvu, pak lepenku přitlučete ji k podkladu) a následně ji jednoduše natřete. Je otázka jakou zvolit nátěrovou hmotu - barvu. Já osobně vodouředitelným barvám nevěřím (mám s nimi jen převážně špatné zkušenosti), takže bych volil buď O2025 Unibal (což je klasická fermežová barva) jako první a druhý nátěr (napuštění podkladu a jednu vrstvu na srovnání), ale protože to bude matné, tak bych udělal třetí vrstvu klasickou syntetickou barvou S2013 Industrol - to už bude lesklé a hladké, takže se to bude udržovat, navíc Industrol je poměrně hodně otěruvzdorný po perfektním proschnutí a protvrdnutí.
Proč bych volil nejdřív fermežovou barvu? Protože fermež není tak agresivní na asfaltové výrobky jako ředidlo S 6006 - tím se ředí Industrol a všechny syntetické barvy. Takže u fermežovky vám nehrozí tolik prolézání asfaltu do nátěru - nebude nátěr tolik (nebo vůbec) flekatý - s prosvítajícím asfaltem.
Pokud se dobře pamatuju, děda jako profinatěrač používal na obnovovací nátěry právě těchto papírových "linoeí" barvum která se jmenovala Emailit, což byl vnitřní olejový vysoce lesklý email (vrchní barva). Jenže ten už neseženete - nevyrábí se už minimálně 25 roků zrovna tak jako další klasické fermežové barvy (Emolex, Fermex atd.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miladama
Datum: 21.05.15 09:47

Ahoj, řeším teď stejný problém, sháním papírové lino do chaty. Podařilo se vám něco sehnat?Zdena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 10:20
avatar

Jak se zde píše, že se papírová podlahovina již nevyrábí, a nechcete investovat, tak můžete použít třeba PVC podlaha Terrana 4181-267 ve 4 metrové šířce za 180 korun. Inzeruje Floorwood. Mají různé vzory i jako dlaždice.

Jinak i ostatní levné podlahoviny vinylové se pohybují okolo pětiset korun. Údržba lehká a vydrží též velmi dlouho. A položíte si sami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.