Kam vyhodit staré videokazety

Od: Datum: 07.03.15 13:56 odpovědí: 16 změna: 18.03.15 15:52

Dobrý den rádcové,

dnes jsem vybalovala krabice po malování v bytě, a " vytřídila jsem spoustu videokazet, které už si asi nepustím - většinou už mám filmy na disku.. Kam vyhodit nahrané videokazety - do popelnice - směsného odpadu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.03.15 13:59

Kam s videokazetami, audiokazetami a disketami?

Naprostá většina magnetických záznamových médií se skládá z plastového pouzdra a samotného záznamového zařízení (pásky či kotouče). Pokud si dáte tu práci, že tyto dvě složky od sebe u každé kazety či diskety mechanicky oddělíte, můžete jednoduše plastový obal vyhodit do kontejneru na plasty. Páska a kotouč pak patří do kontejneru na odpad směsný, tedy do obyčejné popelnice.

doplněno 08.03.15 17:58:

Kazety bych nikomu přes net neprodával ani do ekodvoru nedával, pokud bych si nebyl jist obsahem... Raději demontovat a po částech vyhodit - starý pásek nikdo nebude studovat...

Ale kdybych měl nahranou dovolenou nebo stavbu domku, asi bych nechtěl, aby si to někdo pouštěl...a mazat hodiny pásků... NEEE

Ohodnoceno: 3x

Od: pepr®
Datum: 07.03.15 16:34

Videokazety obsahují tři složky. Ještě kov - šroubky, osičky, pružinky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.15 14:11

Videokazety odvezte nejlépe do sběrného dvora. Právě proto existují... :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.03.15 14:34

dal bych to do bazaru nebo na aukro, nekdo to rad koupi...

Od: osel59
Datum: 07.03.15 15:20

Inzerát na Aukro, Bazoš, Sbazar. Nezbohatneš, ale jinému pomůžeš, dnes se VHS kazety blbě shánějí.

Od: pepr®
Datum: 08.03.15 00:44

VHS-ky pořád v elektrech mají. Aspoň jednou za dva měsíce je vidím v nějakém letáku.

Od: mkat®
Datum: 07.03.15 15:36

Určite by som ich niekomu ponúkol.Myslím že to je škoda vyhodiť.Tebe to môže byť jedno a niekomu určite pomôžeš.

Datum: 07.03.15 23:05

Ahoj. To ponůkání a darování zas tak moc nefunguje. Nikdo nechce ani originálky.

Od: mp
Datum: 08.03.15 01:03

Tak z toho jsem měl taky pěkný stresík, nakonec všechny VHS skončily ve sběrném dvoře PH 4, ještě dodnes přemýšlím, jestli jsem je měl takto vyhazovat.

Datum: 08.03.15 17:40
Zdravim,
Manzel poskozene kazety vzdy rozebiral. Sroubky si nechal, pasku vyhodil do komunalniho odpadu a plasty do kontejneru na plasty.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.03.15 09:30

berunko, za Váš přístup zasloužíte hodnocení. Tak je to správně.

Ale já třídím ostatní odpady, toto dávám jako směsný odpad.

Ohodnoceno: 1x

Od: kopejtko
Datum: 18.03.15 15:52

No, podle mě je lepší to hodit do kontejneru na plasty ( třeba i znehodnotit rozšlápnutím,vymácháním v horké vodě...)

Házet do komunálního odpadu? Copak se plast a páska v zemi rozloží? Takhle bohužel uvažují většinou lidé z města, protože proč třídit, když to můžu vyhodit do komunálu.

Na vesnicích většinou lidi mají jiný přístup a z velké míry je to i otázka velikosti popelnice a frekvence svozu je cca 14 dní až 1 měsíc.

Ale na druhou stranu, zase jsou i na vesnici jiní experti, kteří vylejou, zakopou kde co, nebo co s vyjetým olejem v autě - šup s tím do kanalizace, máme přeci čističku a ty bakterie v ní ten olej určitě sežerou.

Datum: 08.03.15 18:18

Páskama vyvazujeme rajčata a pnoucí fazole.

Ohodnoceno: 2x

Od: jinx®
Datum: 11.03.15 08:53

O audiokazety mám záujem.Páska s cievkami ako taká ma nezaujíma.Potrebujem všetko ostatné... cele vnutro.Aj vo vačšom množstve.Nevadia mi ani tie ktore su zatvorené ultrazvukom a nemajú šrobiky.

doplněno 11.03.15 09:01:

Ak sa vám s tým nechce babrať tak to spravím za vás.

Datum: 11.03.15 14:15

kazety asi nejlépe rozšlapat/drtit a do sběrného dvora s nimi.

Od: ruze®
Datum: 11.03.15 14:23

Mám jich doma taky přes 100 kusů i originály a k tomu 6-ti hlavé video ve 100% stavu a je mi to líto už s nostalgie vyhodit,krabice v nádstavcích skříní to jistí. :--)) Jinak bych to asi řešila vyhozením do kontejneru na elektroodpad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.