Jak upravit podlahu z desek?

Od: Datum: 07.03.15 12:28 odpovědí: 7 změna: 07.03.15 18:29

V domě z r.72 je podlaha beton + dřevotřískové desky, lepené k podkladu nějakým térem nebo asfaltem.Desky se místy odlepily a při chůzi bouchají. Dá se to nějak odstranit, vyřešit bez celkové rekonstrukce, kterou plánujeme až dospějí vnoučata? Zatím nechceme do toho nějak víc zasahovat, podlaha se bude muset pak otrhat a předpokládáme, že ty staré dřevotřískové desky místy zůstanou přilepené a bude to dost problém to nějak srovnat pod novou podlahu, proto to odkládáme až bude jasné, jakou podobu bude byt mít. Ty rány do podlahy jsou ale velice nepříjemné, tak pokud by byla rada, byli bychom rádi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.15 12:47
avatar

Bez podrobností jen odhaduji stav podlahy. Jsou možnosti, že plocha, která pruží, hýbe se, se figuje k podlaze. Třeba turbošrouby, pěnou...

Na další rekonstrukci, položíte nové OSB desky na stávající, bez odstranění..

doplněno 08.03.15 21:28:

Do dřevotřísky se vyvrtá otvro 10mm, vysaje se, a do díry vstříkne pěna..

Nebo se vyrvtá otvor 6mm do hloubky vysaje, našroubují šrouby do betonu, třeba http://www.naradi-bartak.cz/t…sroub-7-5x-42-mm-t30-s-hlavou

Uvedené zatloukací hmoždinky musíte zavrtat do dřevotřísky, aby ani osoazená hrana nekoukala z desky.

Ale obě možnosti jsou možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 14:45

To ano, ale kudy pěnu pod ty desky dostat? Pojem turbošrouby asi budou pro odborníka, chápu to tak, že se desky provrtají až do betonu a tím šroubem upevní?

doplněno 07.03.15 14:48:

Ještě doplňuji, položit desty OSB na ty stávající - pak budou klapat dvě naráz, ne?

Od: jmlc®
Datum: 07.03.15 14:49
avatar

Za tu dobu bych raději demontoval podlahu a uděla vč. izolace novou.. Pokud ale nemáte např. potíže s plísní, vlhkostí atd, pak můžete jen položit vrstvu nových desek... i tak bych ale raději demontoval a pokládal na např. kročejovou izolaci.

doplněno 07.03.15 18:11:

Jako provizorní oprava (dočasná na x let) je způsob patronky ok. Nepředpokládáme li, že v zemi jsou nějaké rozvody čehokoliv... Tatík má ve starém domě v podlaze vedené topení (aby to asi nezavazelo? netuším)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 15:05

Problém jsou pouze ty údery desky o podklad při chůzi, co s tím udělají další majitelé bytu tj. vnuci, je na nich. Teď jde jen o to provizorně ty desky nějak upevnit, v obyváku kde to bylo nejvíc jsme spárou a pár vyvrtanými otvory tam nacpali nějaké lepidlo, jenže to nepomohlo, stejně jsou kroky slyšet o kousek dál, ty desky jsou prostě místy v luftě. Jaký je stav betonu pod nimi netušíme, je to už spousta let a já jediná, která byla u stavby, už nepamatuju, jak je to silné atd., jen vím, že tam nejsou žádné latě.

Datum: 07.03.15 18:08
avatar
Něco podobného jsem úspěšně vyřešila zatloukacími hmoždinkami. Vrtá se rovnou v průměru hmoždinky, nejdřív vrtákem na dřevo ( opatrně ) a následně vrtákem do betonu. Pak stačí jen zahloubit důlek pro zapuštění hlavy, nasadit hmoždinku a zatlouct. Demontáž se provede vyšroubováním vrutu a vytažením hmoždinky. Drží to skvěle :)
http://www.nastatecku.cz/_ksm…80-zapustna--polypropylen.htm
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.15 18:26

Tak tohle jsem viděla při montáži poličky, to by mohlo být ono, udělat to na několika místech ... v podlaze nic není, to vím, takže jen co bude čas, pustíme se do toho.

Datum: 07.03.15 18:29

Děkuji všem za rady, pro jlmc - v podlaze nic není, to si pamatuju, a potřebujeme to opravdu na pár let... ale když to bude držet pořád, bude to jen dobře, že.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.