S dítětem do bazénu?

Od: Datum: 05.03.15 10:27 odpovědí: 18 změna: 06.03.15 20:22
Dobrý den,
Mám ročního syna, který miluje vodu. Na zahradě máme velký bazén a chtěla jsem se zeptat, zda tam s námi může. V létě už by mu byl přes rok.
Davame chlorove tablety. Cetla jsem neco o bazenové soli. Nedá se nahradit chlorem, aby to třeba nebylo agresivní? Samozřejmě by bylo lepší čistá voda, ale tolik vody vylit ke zbytečné.
Děkuji za rady a doporučení.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 05.03.15 10:35
avatar
Samozřejmě,můžete.Miminka vodu milují a kupř.maminky chodí do veřejných chlorovaných bazénů naprosto běžně ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.15 10:43
avatar

Určitě můžete. Myslím si, že přehnanou péčí nedovolíme dítěti, aby si vybudovalo imunitu. Nejvíce alergií mají děti z přehnaně čistotných a úzkostlivých rodin. Tělo se musí naučit odolávat!

Ohodnoceno: 4x
 
Od: buss
Datum: 05.03.15 11:00

Doporučil bych si přečíst podmínky, upozornění u používané chemie.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 05.03.15 11:09

Já tohle řešim brouzdalištěm (malým bazénkem) a čistou vodou, pro mimino to bohatě stačí. Pro větší rybník nebo potok.

Bohužel bazénové chemie jsou sajrajt - v podstatě jde o mrtvou vodu kde bakterie pochcípají. Roční děcko bych do takové vody rozhodně nedával. Imunita se nebuduje chlorem nebo skalicí, ale "čistou špínou"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.15 13:57
avatar

Roční dítě bych do bazénu plné chemie vůbec nedávala... Malá mela pres léto jen takový ten malý bazenecek, kam stačilo nalit kybl vody a nechat na slunku ohřát. A stačilo ji to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 13:58
avatar

Roční dítě bych do bazénu plné chemie vůbec nedávala... Malá mela pres léto jen takový ten malý bazenecek, kam stačilo nalit kybl vody a nechat na slunku ohřát. A byla spokojená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 14:36
avatar

Uplne v pohode..Taky mame na zahrade bazen docela vetsi zapustenej do zeme a deti si koupou od batolete... Taky cele leto resime tablety do bazenu, cisteni bazenu a chemie tam spadne dost..Resim to tak, ze deti v bazenu radi a pak vecer se poradne osprchuji ve vane a nikdy zadny problem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 05.03.15 15:02
avatar

Já bych mrně okamžitě naučila plavat, čim dříve, tím lépe, kamarád teď ve 30-ti letech neumí vůbec plavat - naopak když se stane neštěstí a mrně spadne do bazénu, tak se umí udržet na hladině. Chlor máte i ve vodě, není to nijak škodlivá hodnota..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 15:54
avatar

Na margo chloru, o kterém tady každý druhý v souvislostech s bazénem mluví..

Desinfekce bazénu se dnes dělá i jinými způsoby, kde chlor není tolik používán jako dříve.

Chlor nicméně není žádný strašák.., nebo něco čeho by se člověk měl bát..V koncentracích v jakých se používá v bazénech není ani škodlivý, ani nebezpečný a karcinogenní (jak se občas "plácá"). Volný chlor o kterém je řeč je OK. Nebezpečný příp. problémový je chlor volný..

Jinak se používají např.technmologie ozonizace v kombinaci s chlorem..UV lampy..atd.

Ne, nebojte se..Správně použitá bazénová chemie dítěti neuškodí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 05.03.15 18:04
avatar

"Volný chlor o kterém je řeč je OK. Nebezpečný příp. problémový je chlor volný..."

Jaký je rozdíl mezi volným chlorem a chlorem volným? :-D Předpokládám, že je to překlep.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 22:14

Ahoj. K tomu chlóru. Ten má po aplikaci tendenci z té vody vytěkat. Udělá svoji práci a po čase mizí. Ty tablety se tam dávají proto, aby měly delší účinek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 23:28
avatar

nekteri chlor i piji :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam*
Datum: 06.03.15 00:38

Před pár lety mě můj syn "udělal" dědou, o to nic, ale chodili jsme se spolu "učit" plavat do běžného bazénu pro lidi už od jednoho jeho roku a Žije. Mám fajn vzpomínky, dnes jezdí se občas potápět, toho se bojím víc, i když je dospělý. Tročku mu závidím, ale jenom malinko...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pb®
Datum: 06.03.15 12:12

Podle mě chlor v bazénu na zahradě nevadí tolik, jako chlor v krytém bazénu, protože na zahradě je pořád čerstvý vzduch a koncentrace chloru ve vzduchu pramalá, kdežto v bazénu je koncentrace chloru ve vzduchu větší, proto se ani do normálních bazénů nemá chodit s kojenci a někde je to i zakázané, nedělá jim to dobře. Pro malá miminka se doporučuje jiný způsob čištění vody. Na zahradě je to asi jedno. Já mám nejradši bazén se slanou vodou, to je příjemné, když si člověk omylem lokne, nepálí to v nose, jen se pak člověk hezky vysmrká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 18:48
avatar

Se mi líbíte,o přejití ulice s kočárkem vůbec neuvažujete a jdete ,ale čas od času do téměř neškodného bazénu se bojíte!Lidi ,začněte už používat svoji hlavu!Chlor se dává do pitné vody v absolutně neškodném množství a pijeme to všichni(teda téměř,čest výjímkám co mají svoji studniční či jinou pitnou vodu) a ne den dav ale snad 50 či více let a nikdo na otravu chlórem neumřel!Naposledy na to umírali na Somě či kde byl prvně použit jako bojový otravný plyn,ale tam byl v tisíkrat možná i větší koncentraci!

Dodržte doporučené dávkování výrobcem oné chemie,pak to nesmí být pro člověka neškodné! Berte to jak zpívají Chinasky- "co tě nezabije,to tě posílí!"

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.15 19:17

Ahoj Diesele. To víš, že lidi tu hlavu docela používají. Určitě nejmíň jako špunt do krku. S používáním mozku, to je už horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 20:22

Koncentraci chloru pro soustavnou dezinfekci bazénové vody je nutné udržovat mezi 0,3-0,6 mg/l (ppm), u kojenců je to do 0.3 mg/l.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.