Elektřina na cizince-jaké jsou podmínky?

Od: Datum: 04.03.15 11:51 odpovědí: 1 změna: 04.03.15 14:41

Jsem Slovák žijící a pracující v ČR a mám v Opavě pronajmutý domek. Majitel teď trvá na přepisu elektřiny na nájemníka (tedy mne). V ČR nemám nahlášený trvalý, ani přechodný pobyt, mám jen smlouvu o nájmu nemovitosti a pracovní smlouvu od zaměstnavatele. Mohu u ČEZu požádat o přihlášení k odběru elektřiny na svou osobu a co budu příp.k přihlášení potřebovat?
Děkuji za odpověď. Ján Matúš


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.03.15 14:41
avatar

Dobrý den, předpokládám, že v době EU by to neměl být problém ani u cizinců. Tedy, domluvíte se s majitelem, aby on odběr neukončoval. Měl by Vám napsat plnou moc na ukončení jeho smlouvy a k převodu, resp. k tomu, aby jste si mohl elektoměr převést na sebe. Za přítomnosti majitele uděláte odečet stavu na měřidle, zapíšete si stav a také číslo elektroměru. Potom půjdete na kontaktní místo ČEZu. Budete mít doklad totožnosti, náj. smlouvu (to bude odběrní místo), plnou moc od majitele a vyplníte si (lze až tam) novou přihlášku k odběru.

Vyplnite tam stav elektroměru i jeho číslo a sjednáte si tarif, způsob platby za elektřinu a jakou zálohu budete měsíčně platit. Snad by to šlo vše udělat i přes internet, ale nevím, jak to je s doklady.

Podívejte se i na stránky ČEZu, je tam tel. kontakt (můžete se tam zeptat) a potřebné formuláře ke stažení. Zdravím!

http://www.cez.cz/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.