Teplá voda v kuchyni

Od: Datum: 04.03.15 08:04 odpovědí: 2 změna: 04.03.15 10:34

Zdravím. V nájemním bytě mám starou kuchyňskou linku v nepěkném stavu, budu si ji měnit za novou. A potřeboval bych poradit s vodou.

Dřezová baterie je na zdi, studená voda vede přímo ze zdi, teplá voda je přivedena kovovou trubkou, dělalo se to odhadem tak před 50-60 lety. Ta trubka s teplou vodou vede z koupelny skrz zeď a pak se vide dole při stěnách asi centimetr nad zemí, je to asi celkem 5 metrů vedení v kuchyni. Vede i pod dveřmi, respektive vedle prahu dveří, takže ji překračujeme.

Chtěl bych ji vyměnit za plastovou a zasekat těsně nad podlahou do zdi, nebude nějaký problém? Jak moc hluboko se musí zasekat? Bude stačit těsně pod povrch? Nebo se může vést po zdi podobně jako stávající kovová trubka? Na povrchu by mi až tak nevadila, jde mi hlavně o tu část pod dveřmi, hlavně tu bych potřeboval dostat pryč - zasekat do podlahy? Je tam lino a pod ním už docela dost vydrolený beton.

Určitě si na to pozvu instalatéra, jen potřebuju vědět, jaké jsou možnosti a co se dá vymyslet.

Další komplikací bude asi i to, že nemáme hlavní uzávěr vody, ten je společný pro celý barák, možná bude i něco na patře, ale pro jednotlivé byty určitě ne, máme i jeden jediný vodoměr pro celý barák, je to hodně starý dům, tenkrát se to takhle dělalo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.03.15 08:25
avatar

Dobrý den, ve starém bytě jsem měl podobný problém - rušil jsem kuchyni a přemísťoval do předsíně (jen jako kuch. kout). Podstatnou část vody jsem vedl v bet. podlaze (při zdi) a jen pod povrchem (potom zase zamáznout). Funguje to bez problémů řadu let. Plastová trubka pro horkou vodu, když je neukotvená má snahu se kroutit, tak je to lepší do zdi nebo podlahy.

Ve starém domě může být i více stoupaček - bylo by dobré mít v bytě i uzávěry vody na stoupačce, protože potom nemusíte zavírat vodu pro celý dům (jen na tu dobu, než se tam uzávěr namontuje).

Možná tam budou stoupačky ještě v olovu, ale existují přechodky z olova (kovu) na plast. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.15 10:34
avatar

Já třeba v kuchyn vůbec teplou vodu nepotřebuju. Je tam zavedená, ale mám jí pod baterií zavřenou. Na nádobí (pokud nemyju v myčce, která si to ohřeje sama) vezmu špinavý hrnec, ohřeju v něm vodu na sporáku, dám jar a krásně umeju veškeré nádobí, na opláchnutí stačí studená.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.