Jaký vysavač vybrat?

Od: Datum: 03.03.15 21:19 odpovědí: 43 změna: 16.03.15 11:53

Zdravím všechny milé rádce na této poradně a prosím o vaše osobní zkušenosti s domácími sáčkovými vysavači. Potřebuji koupit sáčkový vysavač s dobrým sacím výkonem převážně na dřevěné podlahy a dlažbu, příkon kolem 1800 W a sací výkon asi 400 W (málokde se uvádí), cena kolem 4.000,- Kč. Na trhu je jich nepřeberné množství, už jsem výběr zúžila na značku Elektrolux nebo Zelmer 5000 Solaris (vyhrál nějaký D-Test). U Zelmeru jsem se v diskuzi uživatelů dočetla, že ač si lidé myslí, že je to německá poctivá značka, dělají to Poláci a všechny ty tenké plastové věci, úchytky, hadice a spojky se brzy rozpadávají( ale zase je silný a prach a nečistoty vysává dobře). U většiny výrobků Elektrolux se neuvádí sací výkon a uvedený příkon je zřejmě zavádějící, neboť mezi nimi nemusí být přímá úměra...Tak bych vás,milí rádcové poprosila o radu (pohybujete-li se " mezi vysavači") či o zkušenost s vaším vysavačem( pokud už není "stařešina a je-li ještě na trhu). Děkuji mockrát za váč čas a přeji pěkný a příjemný večer.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 03.03.15 21:25

Zdravím, bral bych Rowentu, protože je výkoná a moc nehučí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.03.15 21:34

sackove nenavidim, mam obycejny Sencor, cyklonovy s nekolika hepa filtry a jsem nadmiru spokojeny, regulovatelny vykon, vysava uplne vsechno, cihly, omitku, jemny popel od kamen, jemny prach po brouseni sadry, zkratka je to delnik... uz ho mam 3 roky a trapim ho neskutecne (delam rekonstrukci domu uz 3 roky). Vysypu, vyklepu filtr, vyklepu nebo vyperu v jaru molitan, co chrani filtr a necham vyschnout. Stal me 800 :-D, kdyz si predstavim kolikrat uz jsem ho vysypaval, jen to mnozstvi usetrenych sacku mi vydelalo na 2 dalsi :) Vzdycky se usmivam, kdyz vidim u nas v kutilskem obchode lidi zoufale shanet sacky na jejich typ vysavace :)

Vim, ze jste se ptala na sackovy, ale davam priklad, jak jsem spokojeny s vysavacem ja :) Az umre, koupim nejlepe uplne stejny.

doplněno 03.03.15 21:48:

@requied pokud pani nema ani koberce a bude vysavat dlazbu a drevo atd, tak prumyslovy vysavac uz je jako kupovat malotraktor na maly zahonek :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.03.15 22:05

joudic:

my už máme nejhorší rekonstrukci za sebou, teď se mi po podlaze plazí a drobí vnoučci, sousedka měla cyklonový Sencor a hodila ho do popelnice, že jí nevysával ani prach ani kočičí chlupy a vysypávání prý hrůza... Na stavbu možná super...

*smich*Poznámka k requiedovi mě rozesmála, malotraktor fakt není potřeba !*smich*

Datum: 04.03.15 07:40
Lidi casto nadavaji na vysavac a pak se hrozne divi ze s novym/vypranym sackem a novymi/vycistenymi filtry saje bezvadne.

Datum: 03.03.15 23:05

No jo no, je to trochu výkonější :) Nicméně cena kolem 4tis odpovídá... takže kdyby nevadil vzhled, je to jasná volba.

Datum: 04.03.15 07:38
Ja mam neco podobneho - sackovy Samsung s cyklonovym filtrem. Sacky jsou latkove (pratelne) a pri beznem vysavani je temer neni potreba vyprazdnovat, ani cistit. Pri vysavani sute se prec cyklon dostane jemny prach dovnitr a pak je potreba sacek a hepa filtr vyprat. Ale saje perfektne, je lehoucky a predevsim stal asi 900 :) Mam ho necele 4 roky. Za ty penize super.

Datum: 03.03.15 21:43

Pokud Vám nevadí velikost, tak bych šel do nějakého průmyslového vysavače od Karcher...

Výkon se s běžnými vysavači nedá srovnávat.

Datum: 03.03.15 22:12

Zelmer

doplněno 03.03.15 23:58:

Zelmer Meteor 2 , mám ho asi 3 roky, plná spokojenost, malá hlučnost.

Datum: 03.03.15 22:28

mcgyver :

Děkuji za reakci, ale vaše lakonická odpověď mi k výběru moc nepomohla... Zelmer máte doma, jaký typ, jak dlouho a jak jste s ním při vysávání spokojen? Pěkný večer a moc děkuji za upřesnění a zkušenosti !

Datum: 03.03.15 23:06

U nás vyhrává Eta Neptun, ten nejvyšší model kvůli nástavci na mytí oken. Tuhle vychytávku jsem jinde ještě neviděl, ale šlape to velmi dobře, čurbes se stáhne snadno. Ale úplně zázrak to taky není, vzít ručně rámy a lehce přeleštit po stažení je stejně potřeba.

Je normální suchý sáčkový nebo na mokro bez sáčku. Hodí se i mokrý nástavec na tepichy a gauče. Výkon je regulovatelný a naplno v poho stačí na cokoli. Na běžné luxování máme hlavně dlažbu a marmoleum (lino).

Datum: 03.03.15 23:20

Sunset,

děkuji za vyčerpávající odpověď a vlastní zkušenosti, s Etou jsem ve výběru nepočítala, ale ráda do výběru zařadím a pokouknu ! Pěkný večer.

Datum: 03.03.15 23:37

Mám "průmyslový" Parkside PNTS 1500 A1 z Lidlu za necelé 2.000 Kč. Oproti běžným domácím vysavačům má >2-násobný dosah (6m kabel + 3m hadice), větší sáček (neměřil jsem, ale taky minimálně 2× tolik), umí i vysávat vodu a lze ho použít i na foukání. Tobě by stačila i ta menší verze (nádoba na tuším 17 nebo 19 litrů).

Od: mp
Datum: 04.03.15 00:28

Podle DTestu (nesmím to tam kopírovat, tak jen stručně z nejnovějšího testu červenec 2014)

Philips FC8652/01 Performer Active 2690,- vysávání 80 %, zachycení prachu 78%, je asi hlučnější jen 35%, celkové hodnocení ale 70%

Philips FC9186/01 3533,- vysávání 69%, prach 99%, hluk 47%, celkem 67%

Philips FC9184/01 PerformerPro 3222 kč 65 / 100 / 54 / celkem 65

Jinak je fakt situace s vysavači těžká a každá rada drahá. Doma máme Electrolux Ultra one - vyhrál test asi před 5 lety, ten docela jede. Dnes už ale stojí nový model asi 6000 Kč.

Zelmer Solaris Twix 5500.0 HQ byl v testu už v r 2012 a dostal z vysávání jen 55% a celkem 63%

Teď koukám na ty Electroluxy a ty teda vůbec nemají špatné hodnocení ale z let 2012 a 2013

Electrolux ZUS 3922 R Ultra Silencer jen 2100 kč celkem 77 % a tichý ale z roku 2012 snad má nástupce

Electrolux ZUS 3932 B Ultra Silencer 3400 kč taky 77% taky tichý 69% ale zase hodnocení z roku 2012

Tak asi nějaký ten Electrolux, přeji úspěšný výběr.

Od: trtr
Datum: 04.03.15 09:43

Zdravím, pravdivost D-testu je prý o tom (nevím jistě, ale hodně se o tom mluví), kdo kolik dal na podmáznutí zkušebny, tak bych to bral jen jako orientační. Co je drahé, nemusí být dobré, ale nejsme bohatí abychom kupovali levné věci, tak asi takový střed.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.03.15 10:39

mp,

děkuji moc za přehled vysavačů, udělala jsem si v tom trošku jasno, asi vyhraje nějaký Elektrolux..

Přeji pěkný den

Datum: 04.03.15 07:47

Dá se koupit i trojkombinace: papírový pytlík, textilní pytlík a nebo kontejner. Ten je bezva, protože vysypu bez problémů a nic nemusím nejen kupovat a také pamatovat na to, že bych měla koupit. A pak, ikdyž je pytlík dost velký a zdaleka není plný, velice často smrdí a pytlík se musí poloprázdný vyhodit. Kontejner je na tohle šikovnější. ;) Jen takový postřeh

Datum: 04.03.15 19:52

Já jsem váhala odpovědět, ale zkusím sem dát i svou zkušenost. Byla jsem zvyklá na vysavač Elektrolux s elektrickým kartáčem, který sbíral chlupy, nitě a vůbec všechno. Je fakt, že jsem měla za třicet let jenom dva, pořád byly funkční, ale protože jsem je nekoupila tady a po těch letech se vytahala taková gumová páska která byla na hřídeli a u nás se to už nedalo sehnat, tak jsem si koupila značku Dyson. Za prvé je bezsáčkový, za druhé je silný sací výkon, 1400W. Nesrovnatelné s tím Elektroluxem, který jsem měla předtím. Ale jeho pořizovací hodnota je nákladnější. Mám ho pět let a právě jsem k němu dokupovala turbokartáč, který mi chyběl, protože jsem na ten kartáč byla celá léta zvyklá. Byl pochopitelně drahý, úměrně k tomu vysavači. zrovna dneska jsem ho používala, po jedné takové domácí práci kdy jsem fakticky hodně zaneřádila koberce. Napadlo mne totiž doma zmenšovat obrovský péřový polštář. Výsledek si dovede představit. Kdybych neměla tento vysavač, asi bych si musela pozvat nějakou službu, která by mi koberce vyčistila od prachového peří. Je mi hodně líto, že to tady nemohu nijak dokázat. Jestli bych mohla doporučit, tak se alespoň na tuto značku podívejte. Pořizovací hodnota je vysoká, ale budete si ho pochvalovat při každém použití.

Já ho dneska doslova hladila, a chválila ho jako člena své rodiny, který odvedl dobrou práci. Už bych jiný vysavač nechtěla, ani kdyby mi někdo nějaký přinesl zadarmo. Asi Vám budu připadat trochu divná, ale zřejmě jsem stále pod vlivem prožité zkušenosti. A navíc má systém "root cyklone". Pro alergiky na prach. Přečtěte si o této funkci. A je to pravda, to nakonec uvidíte na vlastní oči v té nádobě, do které všechno vysajete a jednoduše vysypete do popelnice. Ujišťuji Vás, že budete hodně překvapená. Já nemám ve zvyku kupovat levné spotřebiče, ani ten Elektrolux který jsem měla, nebyl v době ve které jsem ho kupovala levný, ale tomuto se nevyrovná ani náhodou.

doplněno 04.03.15 19:53:

Jo, a váhala jsem proto, abych nedostala vynadáno, že je moc drahý, a že neodpovídám na otázku.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.03.15 21:38

Suzymon, já jsem moc ráda, že jste mi nakonec předala své vlastní zkušenosti s vysavačem zn.Dyson. A odpovídala jste na otázku, že prosím o vlastní zkušenosti s vaším vysavačem (Možná jsem neměla psát, že chci sáčkový, protože ještě nejsem rozhodnutá). Já jsem měla 20 let Hoower 1.600 W a už dosloužil, tak si chci vybrat dobře...

Na diskuzi o vysavačích jsem četla, že když vysavač bezsáčkový, tak jedině Dyson, takže vím, že je drahý, ale netušila jsem, že je tak výkonný ( a oblíbený!). Určitě se na něj podívám a zařadím do výběru..

Mám takové tušení, že jste také přes Poraďte vybírala nějaký spotřebič (sekačku?) a velice zodpovědně !, tak doufám, že jste vybrala dobře!

Ještě jednou velice děkuji za Vaše zkušenosti a postřehy a přeji pěkný večer

Datum: 05.03.15 08:03

Hanko, uvažovala jste, že byste si pořídila vysavač a k tomu, místo smetáku ruční vysavač, ale na elektřinu? Mívala jsem to takhle. Vysavač se vytahoval čas od času, ale na hřebíku visel, stále v pohotovosti, ruční vysavač. Smetí v předsíni, drobky kolem kolem stolu a tak. Ruční, tyčový, do sítě. Třeba: http://www.kasa.cz/vysavace/t…_medium=cpc&utm_source=seznam

Datum: 06.03.15 11:59

Babkazov, děkuji za reakci, já ten ruční mám, je to dvojkombinace na tyčce i do ruky, ale po pobytu mých vnoučků je potřeba vysát pořádně, což je dost často. A navíc s tyčovým se nedostanu všude, je to jenom takový "rychlík" ... Tak vybírám něco na pořádnější úklid, ale aby mi tady zase nezaklepal exekutor ( chi, chi), pěkný den.

Datum: 05.03.15 09:42

Ahoj Hanko, já jsem se teď právě dívala, jestli je ten můj ještě v prodeji. Já se totiž spletla a mám ho už osm let, ne pět. On ten čas tak strašně rychle letí. Já mám Dyson DC 19. Ale už tento typ není v prodeji. Ale mají jiné, ona ta technologie jde strašně rychle kupředu. A viděla jsem, že dnes už ho rovnou koupíte i s tím turbokartáčem, který jsem já minulý týden musela dokoupit. A za něj jsem zaplatila přes dva tisíce Kč. Ale rozhodně doporučuji. Když jsem ho kupovala tenkrát já, tak asi tady ještě ty s tím rotačním kartáčem nebyly v prodeji. Ale stojí Vám zato vyťukat si přesně tento typ o kterém mluvím a přečíst si recenze. Popisují tam vlastně to, co jsem psala já. Moje kamarádka má vysavač Eta, docela dobrý vysavač a ani nebyl moc drahý. Když jsem si tenkrát přinesla tenhle a řekla jí cenu, zhrozila se, že to je zbytečně předražené. Já už jsem ho ale měla doma vyzkoušený a věděla jsem co dokáže. Tak jsem ji řekla, aby si doma vyluxovala koberce a že jí něco předvedu. Tak jsme šly k ní i s mým vysavačem. Ona luxovala fakt pečlivě, protože mi chtěla dokázat, že má pravdu a že vyluxuje perfektně i tou Etou a že jsem zbytečně vyhodila peníze. No a pak jsem jí půjčila ten svůj, aby si to přeluxovala. Když skončila, tak bylo v nádobě tolik prachu a písku, že mi řekla, že kdyby to nedělala vlastnoručně, tak by si myslela, že jsem to do nádoby nasypala já...

Jo, a myslím, že jsem radila myslím Vlazymu, ohledně fritovacího hrnce. Sekačku určitě ne, protože jsem na tu mou naštvaná, tak tu bych teda rozhodně nevychvalovala, tu bych nejraději nakopla do zádele...*smich*

Datum: 06.03.15 12:10

Suzy, tak jsem to "zvojtila", ale neva, Vaši novou sekačku vybereme příště !

Kdybych měla po celém bytě koberce, tak asi sáhnu po Dysonu (až našetřím), ale my máme malý koberec pod sezením, jinak plovoučky a dlažbu. Zatím na Dyson tak rychle "nedosáhnu" a vysávat se musí ...Pěkný den a děkuji za rady a postřehy !

Datum: 05.03.15 11:53

Je pravda že dyson má hodně dobře řešenou tu bezsáčkovou filtraci. U žádného jiného vysavače jsem nic tak účinného neviděl. Možná ještě rainbow, ale tam je cena úplně jinde.

Datum: 06.03.15 12:14

Moje zkušenosti s vysavači: Mám značku ETA, hlučná jakoby startovalo letadlo. Stála něco okolo 3000 Kč. Vysává jako ďas, ale abych pořád kupovala sáčky. Pak jsem viděla na netu vysavač Samsung s proudovým filtrem, či jak se tomu říká. Nestál ani tisícovku. Vysává jako ďas a má jednu velkou výhodu. Než se dostane špína do sáčkového filtru, tak je tam na tyči ten filtr proudový, který je možné normálně po každém vyluxování pěkně vysypat... a šetřím sáčky.

Datum: 06.03.15 23:39

Děkuji mnohokrát všem rádcům za předané rady a zkušenosti, teď jen porovnat parametry všech doporučených vysavačů, prohlédnout stav konta a dobře vybrat ! Přeji pěkný zbytek večera a slunečný víkend*slunce*

Datum: 07.03.15 07:14

Hanko, až vyberete, zajděte zkouknout do kamenného obchodu. Pak zadejte do http://www.heureka.cz/ a vyberte toho prodejce, který má vybraný typ nejlevněji. Takto se dá ušetřit velmi výrazně. ;) Kdysi jsem chtěla vnučce koupit vysavač, na Heurece jsem ho objevila o 1.000 kč levnější. I s dopravou.

Datum: 07.03.15 18:44

Babi, díky za připomínku ! Pěkný víkend*slunce*

Od: markul
Datum: 09.03.15 09:10

Dobrý den, nedá mi to, abych nenapsala také vlastní zkušenost. V současné době máme electrolux ultraone 8770C s elektrickým rotačním kartáčem a za dobu 3 let jsme dokupovali gumičku na rotorek v hubici (250,-), tyčku (1400,-) a teď se nám pokazila i tlapa s elektrickým rotačním kartáčem (1790,-), podotýkám, že je to jediná hubice, kterou vysavač má, takže bez ní je jaksi k ničemu. Vysává dobře, ale ... 1) je hrozně těžký 2) neskladný 3) hubice 3v1 je blbá (krátká a navíc se pořád rozevírá) 4) viz výše náhradní díly opravdu drahé

Moje mamka má zelmer maxim 3000, rovněž s elektrickým rotačním kartáčem, má ho už cca 10 let a jede bez jediné chyby. Řekla bych, že s výkonem jsou srovnatelné s tím naším electroluxem, akorát ten rotační kartáč u zelmeru se připojuje na tyčku, kdežto u electroluxu je vestavěný (součástí tyčky), žádný drát tedy netrčí. Kromě toho má zelmer spoustu hubic - přepínací hubici bez kartáče, hubici na podlahy a ještě nějaké další. Tyčka na vysávání je kovová, takže něco vydrží. Sáčky jsou levnější než u Electroluxu.

Bohužel EU zakázala výrobu vysavačů nad příkon 1600 W a zelmer přestal ty s elektrickým rotačním kartáčem vyrábět. Teď se zrovna porozhlížím po vysavači a lituji, že jsem se nedívala o půl roku dřív, šla bych bez rozmýšlení do vysavače zelmer jupiter 4000 (cena byla 2990,-).

Když si budete vybírat vysavač, dívejte se i na cenu náhradních dílů. Přeji Vám, ať si vyberete ke své spokojenosti a ať Vám dobře a dlouho slouží.

Datum: 09.03.15 22:46

Markul, děkuji mnohokrát za vaše zkušenosti s Elektroluxem i s maminčiným Zelmerem i moc užitečnou radu ohledně ceny náhradních dílů. Já jsem původně vybrala Zelmer 5000 Solaris, ale prý je vyráběn v Polsku z nekvalitních tenkých plastů, tak jsem znejistěla a šla se poradit na Poraďte... Jen nevím, jestli se ten Zelmer i po 10 letech vyrábí pořád tak kvalitně?

Zdravím a přeji pěkný večer

Od: nosmisak
Datum: 10.03.15 10:14

Zelmer solaris 5000 máme už asi 5 let. Je to silný, dobře vymyšlený a myslím si, že i kvalitní vysavač. Má luxusně dlouhou přívodní šňůru i vysávací hadici, takže se dá "sjet" celý byt, bez přepínání do jiné zásuvky. Jednou měl poruchu, kdy se přerušil vodič v navíjecím bubnu, ale to jsem opravil sám a nedávno jsme si koupili novou podlahovou hubici, protože už byla opotřebovaná. Hlučnost je přijatelná, můžete vysávat i o půlnoci a sousedi si nebudou ťukat na čelo, protože vás neuslyší;)

Datum: 10.03.15 22:23

Nosmisak, na vaše kladné hodnocení jsem zadala na Heureku Zelmer Solaris 5000 a objevilo se hlášení : NENÍ SKLADEM... Já snad ten vysavač nekoupím... Pěkný večer

Datum: 10.03.15 11:11

Dobrý den, přidám svou trošku do mlýna zase s našimi vysavači. Máme robůtka Roombu na každodenní vysávání, protože se nám v bytě vyskytují dvě původně toulavé kočky, takže potřebujkeme likvidovat chlupy. Měli jsme původně Trilobit od Elektroluxu ale poměrně brzo odešel (cca za 5 let) a Roomba vysává líp. Kdysi dávno, cca před 15 lety nám dosloužil supervysavač Eta, ne proto, že by se porouchal ale prasknul plastový kryt, který se již nevyráběl (vysavači bylo 17 let) a byla obnažena elektřina. Po všelijakém pátrání jsme vybrali Vax. Dnes se nám stále více jeví koupě jako super, protože vysavači je 15 let, vysává stále jako blázen a navíc se dále vyrábí vše potřebné. Hubice, sáčky, filtry, všelijaké nové vychytávky atd. Vysavač je k vysávání nasucho i namokro, takže můžeme prát koberce, čalounění, vytírat dlažbu, okna apod. Koberce nasucho se dají vysávat do velkokapacitního sáčku nebo dokoupit nástavec na vysávání přes vodu. Sáčky mají jednorázové nebo i permanentní. Máme téměř všude koberce, takže nám vyhovuje turbohubice, o které je zmínka již výše, která otočným kartáčem pěkně vykartáčuje všechny kočičí chlupy. Moc jich ale není, protože je všechny sebere Roomba. Praní koberců se mi velice hodí zvláště teď, když k nám jezdí malá vnoučata, takže před návštěvou můžu koberce vyprat, aby měla čisto. Pokud by vás zajímaly i další zkušenosti s oběma typy vysavačů, můžu se víc rozpovídat, zatím bych nerada zaplevelovala diskusi kvaky, které třeba nikoho nezajímají. :)

Datum: 10.03.15 22:26

Matyldo, děkuji za postřehy, robůtka bychom neuživili a koberce téměř nemáme. Přeji pěkný večer

Datum: 11.03.15 18:55

Myslím, že by se vám robůtek taky líbil. Není třeba pro něj koberce, krásně vysaje i tvrdé podlahy. Má tu výhodu, že je jen 9,5 cm vysoký, takže nám zamete pod linkou, pod sedačkou, pod křesly, pod skříňkami a tak. Tam jsme nikdy tak vylízáno neměli. Chodí si po bytě sám, vy můžete dělat něco jiného nebo taky nic, je celkem tichý, občas drcne do některé kočky... Půjčila jsem ho sousedům na dva dny a už ho mají taky. Nevýhoda je, že nevyleze třeba na topení, tak je potřeba stejně mít i normální vysavač a o ten vám asi jde. Ale když pustím pračku, myčku, pekárnu a robůtka a vezmu si knížku, vlezu si na gauč a vím, že za hodinku za dvě bude naděláno práce jako blázen, to je vám takovej relax... *cteni*

O Vaxu jsem psala spíš proto, že se již několik desítek let vyrábí vše tak, aby to stále pasovalo. Třeba by se to někomu líbilo jako mně. Jsem asi v tomhle směru konzervativní a tyto výrobky bych nejraději kupovala jen jednou v životě. Zdravím :)

Datum: 11.03.15 19:13

Matyldo, mně by se robůtek také moc líbil a vůbec vše, co dělá práci za mne ! Ale v první řadě zřejmě potřebuje rovné podlahy bez prahů a vyvýšenin, bez schodů a to bych mu nemohla na chalupě nabídnout,to bych ho musela pořád přenášet. ...Pěkný večer

Datum: 11.03.15 22:48

Máme dva roky Zelmer Solaris 5000.
S těmi plasty máte pravdu, je to sice robusní vysavač, ale má nedořešené drobné maličkosti, které vás denně ser*u.
Všechny klouby a spoj hadice a vysavače jdou ztuha, takže hadice se na vysavači neotáčí směrem kde vysáváte.
Tady bych viděl to Polsko + to mají uděsněné gumovými "o" kroužky, které prostě klouzat nebudou nikdy.
Rukojeť teleskopické tyče se mi vůbec dobře nedrží, držím to přímo za tyč.
Maličký jazýček na plastové hubici, sloužící k odkládání hubice do drážky vysavače (ten se na tu dobu vypne a zapne se po vyjmutí) se ulomil hned.
Jinak jsem spokojen, je výkonný, tichý, mega dlouhá šňůra a velký sáček.

Datum: 11.03.15 22:59

Kejikl, moc děkuji za reakci a vaše zkušenosti s Zelmerem, četla jsem to někde v diskuzi a vy jste mi tyto nedostatky čertvě potvrdil.. Zřejmě neexistuje ideální vysavač, výkonný, tichý, dlouhověký...,každý má nějaké "mouchy". Jde o to, aby jich měl co nejméně ! Ještě jednou díky a pěkný večer

Datum: 13.03.15 23:51

Matyldo, děkuji mockrát za ten odkaz, už se na něj koukám ! Pěkný večer.

Datum: 16.03.15 11:53

Ještě mě napadlo něco: Slováci mají tv pořad ve spolupráci s d-testem. Tenhle je o vysavačích. Je to už sice staré z r. 2013 ale dalo by se třeba od toho odvodit něco, co by se hodilo, nebo co nechceme, nebo co si máme hlídat: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7831/22321.

My jsme předloni něco podobného našli asi na streamu, kde říkali, že ten vysavač, co vyhrál má levnějšího bratříčka, hodně podobné kvality, tak jsme na chatu koupili toho. Jen musíme ještě dokoupit turbohubici, protože máme koberce a ty ta turbohubice vyčistí daleko líp. Teď jsem se koukala ale už se ty potvory neprodávají. Aspoň na netu. Novější testy jsem zatím kromě toho německého nevyčuchala.

:)

Datum: 13.03.15 19:52

Všimli jste si? V amerických filmech nikdy nikdo netáhá vysavač na hadici za sebou. Vždycky je na tyči, s velikým kartáčem a s velikým prostorem na motor a sáček.

doplněno 14.03.15 06:37:

Matyldo, aháááá! *sok*

Datum: 13.03.15 20:15

Babko, všimli jsme si, taky to na nás kdysi udělalo velký dojem. Jeden takový jsme si pořídili a tím pádem jsme přestali mít vysáto pod postelemi a pod nábytkem, protože tam se to nevešlo ani když jsme si lehli na zem a vysávali skoro vodorovně, a pak jsme byli po vysávání totálně zničeni, protože jsme ten motor pořád tahali rukama. Byli jsme rádi, když se rozbil.*ua*

Od: ivo®
Datum: 14.03.15 07:50

raději žádný,kdysi jsme měli doma Rainbow a to byl nářez,jelikož máme kromě dětí i psa byl bych otrok tohoto vysavače akže do celého bytu jsem dal korek a dnes na to stačí mokrý hadr...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.