Převod energií na nájemníka

Od: Datum: 03.03.15 15:44 odpovědí: 4 změna: 04.03.15 07:40

Dobrý den, může pronajímatel odmítnout převod platby energií na nájemníka? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.15 16:18
avatar

A proč by nemohl? je třeba to ošetřit ve smlouvě o nájmu - nájemce bude platit zálohy ve výši... a po vyúčtování dodavatelem energii toto vyúčtuje i pronajímatel. Jinak převod energií na nájemníka je administrativní úkon,který je zdarma a dá se udělat internetem , je to potom pro pronajímatele bez starostí,ale problém je, když nájemník odejde v krátké době a veškerá administrativa se musí dělat znova. Takže záleží na důvěře nájemníka,že se s ním potom pronajímatel čestně vyrovná v případě přeplatku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 19:36
avatar

Heleno, jistě že pronajímatel může odmítnout cokoliv. Je to jen dohoda mezi nájemníkem a pronajímatelem.

doplněno 04.03.15 07:27:

pletiplote, všechno má své, příklad, topení na plyn, přestane platit na léto, odmontují plynoměr. Zpět 1000Kč revize + 600 vrácení plynoměru.

Jak to z něj dostanete, když přestane platit nájem a stěhuje se pryč..

Všechno má své + a -.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 22:09

Odmítnout může, ale proč by to dělal? Nájemník bude odpovědný za svůj proud a nemusíte se s ním handrkovat o doplatky, to ať si vyřeší elektrárenská společnost. Důležité je odběrné místo zas převést na sebe, když nájemník skončí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 07:40
Jak říká správně MilanCukrář, všechno má své +/-. A právě Vaše věta "Důležité je odběrné místo zas převést na sebe, když nájemník skončí" je slabinou onoho převodu v případě, kdy nájemník nespolupracuje. Je dobré to mít ošetřeno v plné moci mezi pronajímatelem a nájemníkem, ale není to úplně postup, který zaručuje bezproblémový převod. Pronajímatel by rovněž měl právo (na základě plné moci) ptát se dodavatele na případné dluhy spojené s odběrem médií. Jinak pronajímatel samozřejmě nemá žádnou povinnost převést energie na nájemníka.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.