Dveře vypadávají z futra

Od: Datum: 02.03.15 21:41 odpovědí: 4 změna: 03.03.15 07:49

Dobrý den,

máme doma dveře, které mají tři panty a ten horní a 1/2 prostřední se vysunuly z futra a dveře teď nejdou zavírat :( .. Jak se to dá opravit? ;) Por upřesnění přidávám fotku :)

Předem děkuji, a zatím nashledanou ;)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 02.03.15 21:58

V zárubni je vytržený závit. Ten horní držák pantu je šroubovací a pomocí imbusu se nastavuje šroubováním vzdálenost pantu od zárubně. Vyvěsit dveře, vyšroubovat vytržené panty tím imbusem a opravit závit nějakým lepidlem, hmoždinkou, možná by stačilo nějakou dřevěnou třískou. V nejhorším případě nechat vyrobit nový díl zárubně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.03.15 22:22

Ak je ten záves nastavovací a nepôjde tym imbusom pritiahnúť tak bude zaseknutá tá upínacia skrutka v tom závese čo je vo vnútri a je z umelej hmoty,tak je možnosť natlačiť tam lepidla a dúfať že to bude držať na pevno alebo rozobrať zárubňu a ten plastový upinácí záves vo vnútri vymeniť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.03.15 23:02
avatar

Dobrý den, napakujte ten závit teflonovou těsnící páskou. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opifex*
Datum: 03.03.15 07:49

Dobrý den,

oprava, její způsob vychází z použítých pantů.

Oprava by měla vypadat tak že sundáte dveře, vyšroubujete ze zárubně panty a podle toho jestli je tam metrický nebo holz závit postupujete dále.Při metrickém je na zadní plochu zárubně šroubovaná patka s vnitřním závitem.Buď se uvolnila n,nebo jen nebyl chytlý závit. Při uvolněné patce ji najít ,podívat se otvorem v deštění. Není-li tam nic, tak taky není nic co by panty drželo, takže demontáž zárubně.V případě že panty jsou šroubovány jen do dřeva(tedy do dřevotřísky), je dobré vychozeny otvor něčím zpravit,vyvložkovat, pomocí třísek a lepidla nebo zalepit pant natvrdo což znemožní jeho stavitelnost.Lepidlo nejlíp 60 A od soudalu.Hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.