Elektrokotel jaký režim?

Od: Datum: 01.03.15 17:50 odpovědí: 2 změna: 02.03.15 00:03

Dobrej, mám elektrokotel Protherm ray 12k. Mám k tomu dálkové ovládání a tam je možnost nastavit nějaký manuální nebo automatický režim teploty. Zajímá mě jaký je v tom rozdíl. V návodu je bramboračka. Díky Klaban


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.15 18:12
avatar

Záleží jaké ovládání máte. Většinou je tam přednastaveno několik režimů na běžný den, na víkend apod. To znamená, že topí např. ráno když se vstává, pak netopí, jsou lidi v práci a začne topit odpoledne, když se příjde z práce. Ale ne všichni chodí do práce (maminky na mateřské apod.) a zmrzat se jim nechce. tak si vytvořím vlastní režim, který mi bude vyhovovat a to je ten manuální režim. I když mám vše nastaveno, tak někdy musím přitopit nebo ubrat a tak dálkové zařízení které mi umožňuje vynucené topení či jeho přerušení. To jsou běžné termostaty.

Pak jsou trošku lepší, ale těch v domácnostech moc není. Ty vyhodnocují průběžně teploty venkovní, dobu natápění na uvedenou teplotu a pak si sami regulují podle velikosti místnosti a venkovní teploty kdy mají začít topit, aby v 6:00 bylo v místnosti 21°C. Tady už nenastavuji kdy má kotel topit, ale čas kdy má být dosažena daná teplota.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 00:03

Otázka je na rozdíl mezi manuálním a automatickým režimem řízení teploty otopné vody. Manuální režim znamená, že pomocí dálkového ovládání ručně zvyšujete nebo snižujete max. výstupní teplotu topné vody. V automatickém režimu si na dálkovém ovládání naprogramujete hodnoty teploty topné vody v závislosti na zvolených časových hodnotách. Určitě jsou v návodu příklady, podle kterých se můžete řídit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.