Malý tlak na výtoku z boileru

Od: Datum: 01.03.15 11:04 odpovědí: 21 změna: 02.03.15 19:56

Dobrý den,

používáme el. boiler OKC-125 (Dražice). Z ničeho nic se najednou snížil tlak teplé vody na výtokových bateriích, studená voda teče normálně. Zkusil jsem několikrát zavřít a otevřít přívodní kohout, ale nepomohlo to. Může mi, prosím, někdo poradit? Děkuji.

Wild

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 01.03.15 11:08

Z ničeho nic najednou..., že by něco v přívodu studené vody.. pokud přívodní kohout zavírá a otvírá tak je asi v pořádku, co zpětný ventil, pokud ho máte, jestli ten není nějak zašprcnutý a nechce pouštět vodu dovnitř? Jenom hádám.

Ohodnoceno: 0x

Od: wild
Datum: 01.03.15 15:19

Za kohoutem je díl (zátka, nějaká součástka s plastovým krytem, vývod do odpadu), pak vstup do boileru a výpustní kohoutek. Jak se manipuluje se zaseklým zpětným ventilem, jestli se o něj jedná?

Díky

Datum: 01.03.15 11:42

Možná se v trubkách uzvolnily nějaké usazeniny, které zmenšují profil. Rozebrat spoje a pročistit.

Datum: 01.03.15 15:21

To znamená zavřít vodu, vypustit nádrž a co všechno rozebrat a vyčistit? Díky.

Datum: 01.03.15 12:12
Používáte pakove baterie? Na vstupu vody do baterie. bývá sitko, zkuste vyčistit

Datum: 01.03.15 15:23

Tím to nebude, připojeny jsou 3 baterie a 2 sprchy, sítka jsou čistá, navíc studená teče normálně.

W.

Datum: 01.03.15 15:43

ale jedná se o sítka na vstupu baterie, ne na výtoku; vyčistíte po demontáži baterie, odšroubování většinou převlečných matic a sundání baterie / samozřejmě po zavření hlavního uzávěru studené vody a odpuštění tlaku ze systému, to už tu máte popsáno/

a pokud by bylo zaneseno sítko filtru na vstupu do baráku, netekla by dobře ani studená voda...

doplněno 01.03.15 19:21:

šlo by foto pojistného ventilu? příp části před bojlerem?

Datum: 02.03.15 12:24

Pokusím se připojit foto (moc se mi povedlo). W

Datum: 01.03.15 13:08

to je prvni signal, ze se bojler asi louci, bud to nasalo nejake necistoty (studna) pripadne voda je tvrdsi a dole v bojleru se usazuje kal, coz by bylo jeste ok nebo rezne a usazuje se rez a to uz tak ok neni... odpojte privod a zkuste s kyblem malym sroubovackem nadzvednout zpetny ventil(nebo gumu podle toho co tam je) uvidite co z toho potece

doplněno 01.03.15 15:31:

ten T kus by mel byt zpetny ventil s pretlakovou pojistkou a pripadna odkapavajici voda vede do odpadu, takze uzavrit vodu, povolit ten sestihran a zacit se v tom "starat" :) ale zalezi jak to mate a jestli je to zapojene v plastu, ze se s tim da pekne hybat atd, odsroubujte take vyvod teple vody, zkratka projedte obe cesty, kde je problem...bojler odpustit nebo vypustit... pokud nemate konopi nebo teflon, tak T kus z bojleru nesundavejte

zalezi jak je ten bojler uchyceny, ja ho mam pekne nahore a trubky vedou od zeme pred zdi, cili se s tim da manipulovat apod

Datum: 01.03.15 15:13

Voda z řádu, žádné usazeniny jinde nejsou vidět, ale několikrát se dříve stalo, že v místní vodárně něco čistili a pak tekla kalná hnědá voda i ze splachovačů. Jak se dostanu na zpětný ventil? Připojení vypadá tak, že za uzavíracím kohoutem je součást, začínající zátkou s šestihranem, za tou jde nahoru asi 6cm vysoký díl s plastovým deklem, pod tím dolů vyústění do odpadu, následuje T nahoru do bolieru, dolů výpustní kohoutek. Bydlíme na polosamotě, jinak bych se snažil nlézt instalatéra.

Díky.

Od: 111®
Datum: 01.03.15 15:23

zátka s šestihranem bude sítko...zastavit vodu, odpustit tlak, a odšroubovat zátku a vyčistit sítko...to další asi bude buď zpětný ventil, nebo redukční ventil...zpětný má připojení na odtokovou hadičku...redukční má pod plastovým šroubením, matku pro nastavení tlaku pružiny...

Datum: 01.03.15 15:28

Tak je to nejspíš zpětný ventil, dolů jde odtoková hadička. Odpustit tlak znamená vypustit boiler, nebo stačí otevřít některou baterii? Bavíte se s instalatérským analfabetem.

W

Od: 111®
Datum: 01.03.15 15:33

stačí otevřít baterii aby klesl tlak a aby vám to nestříkalo při přetlaku..

doplněno 01.03.15 16:17:

takhle vypadá redukční ventil.. http://www.vodovodni-baterie-shop.cz/zbozi_img/009273.jpg

Datum: 01.03.15 15:34

tlak odpustite tim zpetnym ventilem, je tam bud packa a nebo je to aretovaci "kolecko" atd, taky je lepsi mit bojler vypnuty at neni voda horka aspon ja jsem to radeji tak delal

doplněno 01.03.15 15:35:

ano jak pise @111 zavrit privodni ventil a pustit teplou vodu z kohoutku

Datum: 02.03.15 15:37

Ahoj,

vypadám sice jako hnědý Čochtan, ale díky vám se to povedlo! Nikdo nemá zdání, co nám tam z řádu přiteklo. Měl jsem to vědět, protože nádržky na WC jsem kvůli tomu několikrát čistil. To mám pro příště. Boiler už zase hřeje a voda z kohoutků teče jak má. Přiznávám, že s ohledem na ne zrovna velký důchod mě myšlenka na koupi nového boileru dost prudila. Máte to u mě a pokud bych někdy v budoucnu mohl někomu pomoci v oblasti silnoproudé elektřiny nebo hromosvodů, bude mi, pokud budu vědět, potěšením.

Ještě jednou děkuji a až se večer budeme sprchovat, tak budete škytat, protože na vás budu vzpomínat.

iw

s.i.wild@seznam.cz

Datum: 02.03.15 15:57

super :) *palec* tak at slouzi :)

Datum: 02.03.15 17:54

Vypustil jsem celý boiler, na tlakový-pojišťovací ventil jsem se bál sáhnout, pak jsem celý systém propláchl a znovu napustil. Z boileru a pak z baterií tekly hrozné srágory, musel jsem je následně taky vyčistit. To je celé. Ještě jednou děkuji.

W.

Datum: 02.03.15 19:56

Že vám tak náhle klesol tlak a vaším nasledovným preplachnutím ste odstranili príčinu zanesenia trubky teplej vody,ktorá neviem ako v bojleri dražice je plastová strčená vo vnútri bojlera a odber vody je na vrchu jej konca,čiže hore v bojleri,takže to zanesenie je dosť ojedinelé,skôr by to mohlo sa poskodiť dole a zaniesť vodným kalom.Ak sa to bude opakovať častejšie,tak chyba bola tam.

Datum: 02.03.15 16:00

Jste borec, blahopřeju k úspěchu a vytvalosti. Jen pro upřesnění a poučení i dalších, co bylo nejvíc ucpané a co jste všechno vyčistil?

Datum: 01.03.15 16:13

Vypadá to, že jsem to pochopil. Trubky jsou plastové a boiler je nahoře, mělo by to jít dobře. Odpojím od sítě a zítra pojedu podle pokynů.

Děkuji. W.

Datum: 01.03.15 16:11

Pojistných ventilů se zpětným ventilem bývá víc druhů, například Myjava TE-1847 viz například http://www.besoservis.cz/?i=4…ntil-k-bojleru-te-1847-myjava . Je tam vidět jakási věžička s otočným kolečkem nahoře, kterým by se snad měl dát uvolňovat zpětný ventil, netuším, nikdy jsem s tím nic neděla, nehledě na to, že je to zaplombované, nastavené výrobcem na určený tlak. Jak to vypadá vevnitř alespoň trochu je vidět na částečném řezu na http://www.slovarm.sk/_sub/ibis/obrazky/list/417584.pdf

Než byste něco rozebíral, tak si samozřejmě zavřete přívod vody a myslete na to, že bojler je také plný vody.

Před tou věžičkou směrem k přívodu je ještě jedna šestihranná matka, co je pod ní nevím, snad to bude vědět některý z rádců. Vůbec bych nemyslel na nějaké nečistoty, to by musel být velký kusanec něčeho. A vůbec ne zarostlé baterie nebo špinavá sítka, když se to stalo náhle a u všech výtoků teplé vody najednou. Takže než byste zkoušel velké rozebírání, vypouštění bojleru atd, zkuste něco méně razantního, nebo počkejte na další rady, nebo se ptejte sousedů, zda s tím nemají zkušenost, nebo zda někde v sousedství není instalatér, který to zná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.