Úprava komínu

Od: Datum: 01.03.15 09:37 odpovědí: 4 změna: 02.03.15 17:39

Dobrý den.

Po několika letech bydlení jsme museli vyměnit průtokový ohřivač vody umístěný v kuchyni a sloužící jak pro užitkovou vodu, tak i pro topení. Na základě požadavků firmy, která výměnu prováděla, bylo údajně nutné též provést "vyvložkováni" komínu. Protože bydlíme v přízemí 4 podlažního domu, jednalo se o dosti pracnou a drahou opravu (délka komínu).

Jsme členy bytového družstva - vlastnící dům. Po dokončení celé rekonstrukce, jsem se domníval, že komín je součástí domu (jako např. schodiště), nikoliv bytu a tudíž nám úpravu komínu družstvo uhradí.
Vedení družstva však myslí, že to tak není - a renovaci komínu si musíme uhradit sami. Kde je pravda?

Děkuji za každou radu. miju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.03.15 10:04

Dobrý den, dle mého názoru (a vlastní zkušenosti) má pravdu vedení SVJ. Bylo to Vaše rozhodnutí a Vaše investice, kterou budete využívat pouze Vy - ostatní majitelé bytů Vám na ni nebudou přidávat. Zdravím!

doplněno 02.03.15 09:46:

Nemáte zač. Jo, já vím, že k potěšení to není. Ale, toto je investice každého majitele bytu.

Vám by se třeba také nelíbilo, kdyby si jiní nechali proplácet vložkování komínů ze společných peněz a Vy to nepotřeboval a jen jim přispěl.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.03.15 09:25

Moc jste mne nepotěšil, ale děkuji za odpověď.

doplněno 02.03.15 14:51:

Já neprotestuji, jsem rád za váš názor. Jen jsem si myslel, že komín (a jeho údržba), tak, jako např. rozvody vody, plynu, elekr. a třeba i schodiště je součástí domu. Uváděné vyvložkování komínu, to nebyl náš rozmar, ale nutnost podřídit se (prý) stávající normě. Takovou úpravu bude muset nyní udělat každý, kdo v bytě sáhne na ohřivač. Děkuji za Váš názor.

Od: paw®
Datum: 02.03.15 17:39
Rozvody vody, elektriny,... jsou spolecne jen po chidbach a schodech. Za vasimi dvermi jsou tez vase. Pokud budete delat novou elektriku, tak platime vse od rozvadece na chodbe dale.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.03.15 12:13

Až se zhroutí komínové zdivo, tak vám družstvo zdarma postaví nový komín, protože ten je na rozdíl od vložky součástí stavby domu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.