Vrtačka na doma

Od: Datum: 28.02.15 20:49 odpovědí: 18 změna: 01.03.15 01:26

Zdravím, bydlím v paneláku a občas potřebuju vyvrtat díru do panelu, dřeva, cihly, něco zašroubovat, opravit, prostě takové domácí kutilství a sháním vhodnou vrtačku s příklepem kolem 2000 kč, která toto zvládne. Nechci nic drahého, protože s tím nebudu vrtat každý den. Vybral jsem tuto http://vrtacky.heureka.cz/makita-hp1630k/. Bude dobrá? Zvládne i vrtání do panelu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 28.02.15 20:52
urcite, v kombinaci s kvalitnim vrtakem bez problemu. ja mam na vrtani v panelaku bosch vrtacku za tisicovku s priklepem, vrtaky do panelu od Veselyho, vyvrtal jsem desitky der
Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 28.02.15 20:53

na opravdu občasné vrtání vám bude stačit klidně z lidlu či tesca... ale jestli chcete užívat častěji a no panelu, pak Makita je opravdu dobrá značka... jen bych doporučil spíše http://vrtacky.heureka.cz/makita-hp1631k/ ... Rychloupínák!

doplněno 28.02.15 21:02:

Ozubený se blbě utahuje - navíc se zuby opotřebovávají a čím starší, tím hůř se utahuje. Rychloupínák nepotřebuje klíč (který se pořád ztrácí) - zvláště u Makity je opravdu kvalitní. Mám aku makitu, kterou jsem koupil z druhé ruky - může mít snad 10 let a stále bez potíží funguje.

*palec*

Od: kutiltim
Datum: 28.02.15 20:58

Díky za rady a ještě se zeptám, právě nevím jestli si vybrat s ozubeným věncem nebo s tím rychloupínákem. Co je lepší a proč?

Datum: 28.02.15 21:02

Až se Vám někde "zatoulá" sklíčidlo, pak to poznáte. Navíc s rychloupínákem se lépe manipuluje

v "boxérkách."

Datum: 28.02.15 22:26

borci to umi utahnout i sroubovakem bez sklicidla :-D otec me naucil, my snad nikdy sklicidlo nemeli :-D poprve jsem ho mel v ruce az kdyz jsem kdysi davno jako teenager pomahal na stavbe :-D

Datum: 01.03.15 00:07

Jasně... v nouzi si člověk poradí i s tím šroubovákem, hasákem, sikovkama nebo vrtákem o průměru dirky

v hlavě vrtačky. A když se to při dotahování ještě lehce poklepe kladívkem, tak to urve ruce.! *smich*

Od: pepr®
Datum: 01.03.15 00:37

Pánové, technická poznámka, bez sklíčidla neutáhnete nic. Sklíčidlo je ta část vrtačky ve které drží vrták. To o čem píšete je klíč (na sklíčidlo).

Datum: 01.03.15 00:40

*zed* ANO.! *zed* *smich*

Lidská blbost nezná hranic a ani nám se to občas nevyhne.

Od: au1
Datum: 28.02.15 21:04
rychloupinak je rychlejsi, logicky. jinak to vyjde nastejno, i ten rychloupinak dotahnes rukou tak, aby se ti v panelu nekousl vrtak. mne topride zbytecny, 2 litry za vrtacku na obcasny vrtani, radeji bosch za litr a k tomu kvalitni vrtaky, nicmene pkud jsou penize na makitu i vrtaky, proc ne, bude se s tim dobre delat

Od: dam*
Datum: 28.02.15 21:14

Ještě se mrkni na vrtačky DeWALT, cena kolem 2500Kč i s vrtákama, umí všechno a vydrží jak bejk.

Datum: 28.02.15 21:23

Ahoj. Kdybych si měl pořizovat něco ,,do panelu,, , tak radši něco ,,pneumatického,,. Klidně i starší ze stavebního bazaru. Pokud ta vrtačka nemá ten pneumatický příklep, tak to ostatní, na panel, moc nezabírá. Díru kolem oken pak neuděláš. Metabo, Hilti a podobně. Nebo, si kup cokoliv slabého a na ty panely si půjč tu pneumatiku.

Od: pepr®
Datum: 01.03.15 00:40

Dovolím si oponovat. Vrtal jsem do panelu snad 20 let starou Narexkou bez příklepu 8mm díry a neměl jsem s tím zásadní problém. Musel jsem se do toho opřít, ale šlo to.

Datum: 28.02.15 21:58

Takovou ( http://vrtacky.heureka.cz/makita-hp1630k/) nebo velmi podobnou mám v kufříku ještě s flexou a vrtačka slouží dobře. V paneláku se už nadělala nějakých dír a pořád funguje slušně. Ale chce to dobré vrtáky. Nemusí být za tisíce já koupil posledně něco od Yato za 30kč a zatím udělali asi 10 dír a cajk. Zajedou tam pokaždé krásně. A aspoň až se vrtáky otupí tak mě to nebude mrzet a jen koupím jiné.

Datum: 28.02.15 22:23

mam uplne nejlevnejsi potvoru z Tesca ve vrsovicich uz 5 let, 710W, zadna znacka to snad ani neni, stala 1200, uz trochu chrasti i smrdi pri delsim pouzivani, ale porad zije :) a ze jsem ji dal sakra zabrat, napriklad jsem s ni vyrizl otvor na okno v poctive cihlove zdi, abych nemusel sekat, padly na to 4 vidiaky, porad s ni micham stavebni hmoty a vlastne delam uplne vsechno pri rekonstrukci domu, zvladla i panely nez jsem se prestehoval

Datum: 28.02.15 22:28
Tak mám Makitu přes 10 let, na velké díry, na malé mám No name z Baumaxu, také bez problémů

Od: mot
Datum: 28.02.15 22:51

pokud potřebujete jednou za rok něco udělat, vybral bych cokoliv levneho bau/hau/max/obi s co nejdelsi zarukou. KDyz se rozbije,tak obvkyle nedelaji problemy s reklamaci...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.15 00:01

Klidně od Lidla, má záruku 3 roky a na občasné vrtání stačí. S reklamací nejsou potíže.

Datum: 01.03.15 01:26
Pár děr do roka zvládne každá. Vrtáky do betonu za stovku sada také vydrží nejméně 10 děr (a dají se naostřit).
Do dřeva pak lze vrtat čímkoliv. Jen je třeba myslet na to, jaký průměr budu chtít vrtat, a jaké vrtáky umí sklíčidlo upnout. (Do dřeva lze použít ploché vrtáky s malým dříkem, ale do zdi nebo do kovu ne.
Ovšem aby zároveň uměla šroubovat, je třeba sáhnout po dražších modelech s regulací otáček od nuly. Taková možná přijde dráž než levná vrtačka + levný aku šroubovák.
U dražších vrtaček člověk platí hlavně za výdrž: kovové převody, kuličková ložiska, výměnné uhlíky, a za ergonomii: rukojeť, vibrace.
Ovšem na pohodlné vrtání do betonu jedině vrtačka s pneumatickým příklepem. Obyčejná příklepovka vrtá jednu díru tak minutu až dvě, dělá strašný rámus, a je nutné tlačit. Pneumatická příklepovka to vyvrtá za pět sekund, a jede do betonu jako do másla. Ta se ovšem do 2000Kč nevejde.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.